[Wydzielony] Bezpieczne usuwanie wosku z lakieru.

Kosmetyka samochodowa, chemia, woski, pasty polerskie, odświeżacze i zapachy inne specyfiki.

[Wydzielony] Bezpieczne usuwanie wosku z lakieru.

Postprzez Piotruś » 2015-03-08, 17:14

Konik-u, mam pytanko.

Czy używając płynu APC (mam od Ciebie koncentrat LC2231, chyba już niedostępny w ofercie), zmyję/rozpuszczę jesienną warstwę wosku ??
Szczerze mówiąc nie bardzo chciałbym używać TFR'u (w jakiejkolwiek postaci) na całym nadwoziu, "pomijając" już fakt, że niczym takim nie dysponuję.

Tzn. mam DIMER'a ale raczej trzymam go z dala od własnych samochodów :mrgreen: ... .

A może jeszcze jakieś inne cudowne metody :-D :?:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Piotruś » 2015-03-15, 12:14

Hejka,

Piotruś napisał(a):Czy używając płynu APC [...] zmyję/rozpuszczę jesienną warstwę wosku


Wciąż nawiązując do powyższej, ciągle nierozwiązanej kwestii (tym bardziej, że czas szybko mija a prognozy pogody są coraz bardziej obiecujące), poszperałem po ofertach i mam konkretne pytanie - czy ktoś stosował cos z poniższych przykładów i może się wypowiedzieć, proszę (?) :

1. Muc OFF ( http://allegro.pl/muc-off-pre-wax-clean ... 17472.html )

Obrazek

2. Cleaner Nanolex: https://detailingpro.pl/cleanery-do-lak ... 100ml.html

3. Płyn K2 do usuwania starego wosku: http://www.motochemia.pl/preparat-do-us ... -1282.html


Rzuciła mi się tez w oczy bardzo bogata oferta sklepu http://www.motogo.pl , a w szczególności:

1. 4nano Scrub Alkaline i 4nano Scrub Neutral ( http://sklep.motogo.pl/pl/p/4nano-Scrub ... 250ml/1951 )

Obrazek

2. Chyba bardzo ciekawy zestaw firmy AUTO-GLYM : Autoglym High Definition Cleanser
( http://sklep.motogo.pl/pl/p/Autoglym-Hi ... nser-/1759 )

Obrazek

3. Polish Bonding Agent od DURAGLOSS : http://sklep.motogo.pl/pl/p/Duragloss-6 ... -237ml/779

Obrazek

4. PreCleane, również od DURAGLOSS : http://sklep.motogo.pl/pl/p/Duragloss-6 ... -237ml/778

Obrazek

5. Dodo Juice Lime Prime Lite oczyszczanie lakieru 250ml : http://sklep.motogo.pl/pl/p/Dodo-Juice- ... -250ml/621

Obrazek

Na chwilę obecną wydaje mi się, że do pozbycia się starego wosku w sposób łagodny dla lakieru - bardzo odpowiednie będzie coś właśnie z DURAGLOSSA lub ten fajny zestaw z Auto-Glym , ale jeśli ktoś może się podzielić własnymi doświadczeniami to proszę o opinię.
Żeby jednak nie opóźniać dostawy myślę, ze jeszcze dzisiaj pod wieczór wyślę "jakieś" zamówienie do motogo.pl, a zdobytym doświadczeniem jak zwykle podzielę się z Wami już za kilka dni <luzik> .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Konik » 2015-03-15, 12:44

Hej Piotruś!

Nie dotarła do mnie wiadomość o Twoim zapytaniu. Stąd brak odpowiedzi. Przepraszam.

Nie znam podanych przez Ciebie produktów. Do usunięcia starej warstwy wosku przeznaczony jest właśnie TFR. Zastosowałem go około 2-3 tygodnie temu do zmycia zimowej warstwy wosku i efekt przerósł moje wyobrażenia. Najpierw zrosiłem całą powierzchnię lakieru. Po kilku minutach zacząłem przecierać mikrofibrą. Myślałem, że będę zbierał rozpuszczony wosk, ale nie. Okazało się, że z bezbarwnej mokrej warstwy w czasie przecierania zaczęła się robić warstwa jakbym tarł po lakierze... kostką masła. Czyli wosk został rozpuszczony. Oczywiście mikrofibra zapchała się w moment, ale nie przejmowałem się tym. Po prostu miejsce przy miejscu "ruszyłem" całą warstwę wosku na całej powierzchni lakieru i dokładnie spłukałem całe auto myjką ciśnieniową. Warstwa wody (w dużej ilości), która została na samochodzie, z którą to było trochę zabawy, żeby dobrze osuszyć świadczyła o dobrym zadziałaniu TFR, usunięciu wosku i wyjałowieniu lakieru (lakier jest "tępy" i "cierpki" w dotyku).


Nie wiem dlaczego nie chcesz użyć TFR. Ale ten produkt przeznaczony jest do samochodów, opracowany z myślą o prawidłowej i bezpiecznej pielęgnacji. Odczyn zasadowy nie wpływa negatywnie na elementy chromowane. Negatywny wpływ na chrom mają kwasy. Poza tym dozowanie TFR za pomocą np. butelki z triggerem jest precyzyjne, szczególnie w porównaniu do aplikacji piany. Przy spłukiwaniu mocno rozcieńczamy produkt i nie ma podstaw do jakichkolwiek obaw o zacieki, przebarwienia itp.

<luzik>

edit
Zajrzałem do pierwszego z zapodanych przez Ciebie produktów z oferty MotoGo i jest to również produkt zasadowy (alkaliczny). Czym innym można by zmyć wosk? Może przekona Cię porównanie cen i pojemności. :mrgreen:

edit 2
Dobre przygotowanie lakieru, to podstawa trwałości (i skuteczności) warstwy ochronnej. Trwałość wosków określa się na 2-3 miesiące, dobrych na 4-6 miesięcy. My testujemy już 10 miesiąc nasz wosk Carnauba Paste Wax 38. I to zaaplikowany tyko w JEDNEJ warstwie! Nowy filmik dorzuciłem w ten weekend na stronie wosku.
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez zibi06 » 2015-03-15, 15:43

Konik napisał(a):Przy spłukiwaniu mocno rozcieńczamy produkt i nie ma podstaw do jakichkolwiek obaw o zacieki, przebarwienia itp.

Czy dobrze rozumiem że użyłeś "czystego" koncentratu ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Konik » 2015-03-15, 15:46

Tak. Do zmywania wosku, właśnie tak. :)
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez zibi06 » 2015-03-15, 15:52

zibi06 napisał(a):Tak. Do zmywania wosku, właśnie tak. :)

W opisie masz też opcję z wodą 3:1 (woda: APC).. W taki przypadku rozumiem że mix powinien dłużej "poleżeć"na lakierze ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Konik » 2015-03-15, 16:12

W opisie jest "zmywanie wosków itp. - koncentrat lub rozcieńczenie do 3:1 (woda:koncentrat)". Chodzi o to (zawsze tak jest ze wszystkim, np. z lekarstwami też), żeby znaleźć najmniejszą działającą dawkę lub najbardziej rozcieńczoną. Jeśli zadziała rozcieńczenie w proporcjach 3:1 - wystarczy. Jeśli nie, trzeba szukać mocniejszego, które zadziała - 2:1, 1:1, aż do koncentratu. A jeśli zadziała 4:1 albo słabsze, to super.

Ja użyłem koncentratu, bo chciałem sprawdzić jego moc. Następnym razem będę szukał najsłabszego działającego roztworu. Ale to i tak przy każdym podejściu może być różne, bo są różne woski, różne warunki, różna pielęgnacja itd.
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez zibi06 » 2015-03-15, 16:27

Konik napisał(a):Ja użyłem koncentratu, bo chciałem sprawdzić jego moc.

Ok. ale..
Konik napisał(a):Najpierw zrosiłem całą powierzchnię lakieru. Po kilku minutach zacząłem przecierać mikrofibrą. Myślałem, że będę zbierał rozpuszczony wosk, ale nie. Okazało się, że z bezbarwnej mokrej warstwy w czasie przecierania zaczęła się robić warstwa jakbym tarł po lakierze... kostką masła. Czyli wosk został rozpuszczony.

Moja Joda stoi pod chmurką, po 6 mc-ach sealant to może jeszcze gdzieś jest.. Na lakierze (np maska, dach) czuję "chropowatość" więc mam najzwyklejsze obawy że po rozpuszczeniu dodatkowych drobinek brudu przecierając fibrą zrobię dodatkowe "mikro" rysy.. Szukam innego rozwiązania żeby nie "trzeć", ale z zastosowaniem rozcieńczonego APC ( który zapewne szybciej spłynie).. W ofercie macie pianę z neutralnym pH.. Może próbowałeś/ktoś próbował mixu :arrow: piana + rozcieńczone APC ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Konik » 2015-03-15, 19:33

Ja bym spróbował rozpylić, odczekać i spłukać wodą pod wysokim ciśnieniem. Lakier bez powłoki ochronnej będzie "cierpki" i po przejechaniu palcem po powierzchni będzie "piszczał".
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Piotruś » 2015-03-15, 22:10

Konik napisał(a):Do usunięcia starej warstwy wosku przeznaczony jest właśnie TFR. Zastosowałem go około 2-3 tygodnie temu do zmycia zimowej warstwy wosku i efekt przerósł moje wyobrażenia.

Szczerze mówiąc to jest własnie niepokojące, bo skuteczność mozna by porównać do rozpuszczalnika NITRO, a nie preparatu ściągającego warstwę organicznego wosku, który winien dać się rozpuścić nawet zwykłym masłem ... .

Konik napisał(a):Nie wiem dlaczego nie chcesz użyć TFR. Ale ten produkt przeznaczony jest do samochodów, opracowany z myślą o prawidłowej i bezpiecznej pielęgnacji.

Może jestem zacofany ale TFR jak sama nazwa wskazuje jest (IMO silnym) rozpuszczalnikiem zdolnym bezdotykowo rozpuścić asfalt i inne drogowe syfy.
Nie uwierzę, ze aż tak silna substancja może pozostać całłkowicie obojętna wobec lakieru.
Nie po to chronię lakier nakładając nanosealant i wosk, żeby potem zmywać to agresywną chemią przed którą warstwy ochronne miały lakier osłaniać.
Przperaszam, ale ja widzę tutaj totalną sprzeczność.

Liczyłem na to, że ten APC LC2331 jest czymś pośrednim między ostrym TFR a substancją delikatnie rozpuszczającą wosk i lżejsze zabrudzenia drogowe (zależnie od stężęnia) ale widzę, że aktualnie ten sam numer produktu nosi własnie TFR, przez co trochę się pogubiłem i dlatego prosiłem o Twoje wsparcie.

Dobrze, że istnieje środek i metoda precyzyjnej aplikacji umożliwiające miejscowe usunięcie ciężkich zabrudzeń drogowych ale ja na pewno nie zamierzam tego używać w postaci steżonego koncentratu na całej powierzchni lakieru jedynie po to żeby pozbyć się warstewki wosku. Stąd własnie zorientowałem się na cleanery, które mogły by popieścić powłakę ale nie podgryzać jej, szczególnie gdy nie ma takiej potrzeby.

Po zapoznaniu się z ofertą rynkową porażka polega na tym, że dostępne środki są albo agresywne (jak skoncentrowany TFR), albo są to clanery co do których nie wiadomo jak zareagują i jak zwiążą nową warstwę wosku z lakierem gdy pochodzą od różnych producentów.
Najchętniej odczekałbym aż wosk sam się "rozpłynie" ale parokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem, że powłoka ochronna po zimie jest "zamknięta" i należy ją wymienić (m.in. również chyba i w Twoich postach na superbclub.pl).

Szczerze mówiąc odnoszę wrażenie, że zaczynamy przekraczać granice absurdu, bo najpierw aplikujemy wypasiony i jak najtrwalszy wosk, chociaż po 3 miesiącach i tak należy się go pozbyć, bo zamyka się w sobie, tylko tak za bardzo nie ma czym, bo albo jest za słabe albo za ostre.

Po przemyśleniu ...
... decyzja podjęta - na aucie zostaje stara powłoka do czasu aż "sama" nie zniknie. Nie chcę popaść w paranaję. Gdy przyjdzie na to czas (lato, wczesna jesień ?), tradycyjnie skorzystam z tłustej i obojętnej dla lakieru benzyny lakowej żeby namoczyć i zmyć zabrudzenia drogowe, a potem cleaner, być może w niektórych miejscach soft-glinka z dużą ilością warstwy poślizgowej. Na to nowa powłoka i niech się zamyka ile chce ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Konik » 2015-03-15, 23:07

Piotrze,
nie wiem, z czego wywnioskowałeś, że TFR - Traffic Film Remover, czyli przekładając na polski po prostu zmywacz brudu drogowego jest "rozpuszczalnikiem zdolnym bezdotykowo rozpuścić asfalt". Ani, to rozpuszczalnik, ani do asfaltu.

Nie wiem też skąd wniosek, że warstwy ochronne mają chronić lakier przed agresywną chemią. Nie kojarzę, żebym to gdzieś napisał. Przed czynnikami atmosferycznym, solą zimą, kwaśnymi deszczami, pyłami z kominów... ale agresywną chemią? Tym bardziej, że zalecam stosowanie środków myjących o neutralnym pH... hm...

TFR koncentrat ma nr LC223. Kod tego produktu nie był zmieniany. "1" w kodzie, po odstępie oznacza pojemność 1L. APC oznaczone kodem LC2331, to ten sam produkt z dodatkiem zapachu. Obecnie go nie oferujemy, ponieważ za dużo było produktów mających wspólne zbiory zastosowań. Sam TFR jest produktem o szerokim zastosowaniu. Zależnie od rozcieńczenia można go bezpiecznie stosować od czyszczenia chromowanych okapów kuchennych zasyfionych kilkuletnim miksem tłuszczu z kurzem, aż po tkaniny, czy nawet skórę. Choć ja do skóry nie zalecam.

Zdecydowanie zgadzam się z Tobą i ja odnoszę podobne wrażenie, że przekraczamy granicę absurdu. Mam takie wrażenie zawsze, kiedy czytam różne wypowiedzi w necie na temat pielęgnacji aut. I szczerze powiem, że jest tak wiele skrajnych opinii, że czasem głupieję. Ale nie dajmy się zwariować. Wiele wyroczni w necie nie ma pojęcia, o czym pisze, a często powiela jedynie zasłyszane opinie.

Mimo, że czytam i słyszę o "zapychaniu" wosku, sam dochodzę do wniosku, że po co zmywać skoro działa? Szczególnie jeśli auto jest myte 1-2 razy w tygodniu (jak testowe BMW, które jeździ z naszym woskiem już około 10 m-cy). Cleaner jest ok. Choć w moim odczuciu dobry jest do w miarę nowych lakierów, na których nie było wcześniej wosków. Jeśli wosk siedzi na lakierze długo, to uważam, że jednak dobrze jest go zmyć przed aplikacją nowej warstwy. Chodzi o to, że cały syf, przed którym wosk chroni lakier, w jakieś części zostaje w warstwie wosku i, żeby go nie zawoskować nową warstwą, trzeba go zmyć. I po to są produkty takie jak TFR.
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Piotruś » 2015-03-16, 04:20

Konik napisał(a):Piotrze,
nie wiem, z czego wywnioskowałeś, że TFR - Traffic Film Remover, czyli przekładając na polski po prostu zmywacz brudu drogowego jest "rozpuszczalnikiem zdolnym bezdotykowo rozpuścić asfalt". Ani, to rozpuszczalnik, ani do asfaltu.


Dla mnie jest oczywiste, że brud drogowy (ten ciężki) składa się (między innymi) z drobinek smoły i asfaltu, a skoro istnieje preparat, którym wystarczy zrosić powierzchnię żeby ten najtwardszy syf spłynął z lakieru jak woda to znaczy, że jest agresywnym rozpuszczalnikiem i nie ma sensu stosować go jedynie do zmycia warstewki wosku. Tak uważam i chociaż jestem reformowalny oraz zawsze otwarty na argumenty "przeciwne", to tutaj trudno znaleźć inne wytłumaczenie.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez pastaldo » 2015-03-16, 09:23

Konik napisał(a):TFR koncentrat ma nr LC223. Kod tego produktu nie był zmieniany. "1" w kodzie, po odstępie oznacza pojemność 1L. APC oznaczone kodem LC2331, to ten sam produkt z dodatkiem zapachu.


Ale patrząc na to co napisał Konik, to APC też by było niebezpieczne. Z tego co wiem przy APC to wszystko zalezy od stężenia b tym równie dobrze mozna myć silniki jak i delikatna tapicerkę.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Konik » 2015-03-16, 09:46

Przyjmuję Twoje stanowisko. Nie będę uparcie powtarzał argumentów. Wiesz, że potrafię przyznać się do niewiedzy, czy błędu. Ważne dla mnie jest to by wiedzę uzupełniać, a błędy naprawiać. Lubię też Twoją dociekliwość, bo - jak już kiedyś wspomniałem - pobudza ona do uzupełnienia wiedzy. I za to dziękuję.

Chcę jednak kilka słów jeszcze napisać.
Czy TFR jest rozpuszczalnikiem?
Jeśli przyjmiemy ogólną definicję słowa rozpuszczalnik, to tak. Jest rozpuszczalnikiem. Najbardziej znanym rozpuszczalnikiem jest woda. Nie każdy rozpuszczalnik ma negatywny wpływ na lakier. I na asfalt.
Czy TFR jest agresywny?
Jeśli wziąć pod uwagę, że składnik TFR jest zasadowy, to tak. Jest agresywny. Ale trzeba wiedzieć, że ten sam składnik wykorzystywany jest do produkcji
mydła, którym myjemy ręce i bez oporów dajemy to mydło naszym dzieciom. Ba! Ten składnik również spożywamy (E524)!

Zastosowałem koncentrat i napisałem o tym, żeby pokazać, że można go zastosować bez negatywnych skutków dla lakieru. Czym innym jest sporadyczne zastosowanie na lakierze bezbarwnym, a czym innym systematyczne stosowanie na myjkach bezdotykowych (szczególnie, że chemia często jest niedostatecznie spłukana z samochodu). Przypomnę tylko, że usuwanie wosku nie było bezdotykowe. O tym, że należy szukać jak najsłabszego działającego roztworu też już wspominałem.

Dziękuję za wymianę myśli. <okok>
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem - rabat dla A6Forum 10%

Postprzez Konik » 2015-03-16, 10:22

pastaldo napisał(a):Ale patrząc na to co napisał Konik, to APC też by było niebezpieczne. Z tego co wiem przy APC to wszystko zalezy od stężenia b tym równie dobrze mozna myć silniki jak i delikatna tapicerkę.

Każdy produkt niewłaściwie użyty może być niebezpieczny.
APC, to skrót od All Purpose Cleaner, czyli uniwersalny środek czyszczący.
Tak, wiele zależy od rozcieńczenia.
Na rynku zdecydowana większość produktów nazywanych APC, to produkty oparte na tych samych składnikach bazowych. Mogą się różnić (ale nie muszą) składnikami dodatkowymi oraz zapachem i... ilością wody. Oczywiście jest to pewne uogólnienie, ale napisałem je dla zobrazowania tematu.

I takie moje refleksje, przemyślenia... po 4 latach pracy w branży...
APC, to taka ładna dość magicznie działająca nazwa używana w światku detailingu, w światku który jednocześnie mocno krytycznie ocenia uniwersalne środki czyszczące. Jak do wszystkiego, to do niczego. A wystarczy na tej samej bazie chemicznej dostarczyć produkty o różnym zapachu, stężeniu (czytaj: ilości wody), czasem gęstości (gęstość nie musi mieć nic wspólnego ze skoncentrowaniem), czy lepkości, inaczej je nazwać, określić przeznaczenie i produkty są wynoszone na wyżyny. A często płacimy za wodę. Ale cóż... klient nasz pan, klient ma zawsze rację. Dobrym przykładem jest właśnie APC dostarczane w różnym stopniu rozcieńczenia przez różne firmy. Albo płyn do mycia szyb. Świetny produkt, który można kupić bardzo tanio w małym opakowaniu i samodzielnie w domu dolać wody. Do 100 ml koncentratu 1 litr wody. Jednak - z sobie wiadomych powodów - wielu klientów kupuje płyn gotowy do użycia.

Możecie wierzyć lub nie, ale jakże często spotykam się z opiniami, że np. ten produkt jest lepszy, a tamten gorszy. Zaglądam do karty charakterystyki produktu i widzę, że baza to takie same produkty. Inne opakowania, nazwy, otoczka.
Avatar użytkownika
Konik
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2014-11-13, 07:16
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1996


Powrót do Car detailing.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości