Błąd 00290 mimo zmiany czujnika.

Błąd 00290 mimo zmiany czujnika.

Postprzez KamaN » 2016-02-25, 14:14

Witam. Od początku odkąd kupiłem samochód świecił się ABS, na vagu wykazał błąd 00290 od tylnego lewego czujnika ABS. Zmieniłem go na mowy, usunąłem błąd a mimo to po przejechaniu 10m znów się zaświecił. Na początku czasem gasł, później zaczął świecić cały czas, na nowym też nie gaśnie. Może być winna temu pompa absu? Widać że ktoś w niej coś robił bo dekiel jest sklejony silikonem, ale czy nie powinno wtedy wywalać innego błędu? Pozdrawiam
KamaN
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2015-05-02, 13:49
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1997

Re: Błąd 00290 mimo zmiany czujnika.

Postprzez Piotruś » 2016-02-25, 19:15

Dekiel pompy ABS jest sklejony na silikonie PRAWDOPODOBNIE z powodu innej typowej i powszechnej usterki.
Nie mam wystarczającej wiedzy czy podvzas takiej naprawy można uszkodzić obwód czujnika zgłaszającego błąd (podejrzewam, że tak).
Myślę jednak, że skoro udało Ci się wyczyścić pamięć usterek, a nowy błąd pojawia się dopiero w ruchu,to w mojej opinii poszukiwania problemu powinieneś zacząć od "koszyczka" z którego impulsy zbiera czujnik ABS. Może być zabrudzony, skorodowany lub od innego modelu.
Taka jest moja logika ale czy słuszna musisz ustalić z natury.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości