Brak biegu nr 1 (D) po wymianie sprzegła

Brak biegu nr 1 (D) po wymianie sprzegła

Postprzez cyvil » 2018-06-28, 08:48

Witam
Wszystkich użytkowników. Chciałbym nadmienić że na forum jestem nowy i jeśli źle dodałem temat to proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Mam taki problem.
Posiadam audi A6 C7 3.0TDI 245KM S-Tronic z 2012r i ostatnio oddałem auto do jednego z serwisu pod Warszawą na naprawę skrzyni biegów, a dokładnie biegu wstecznego (nie zawsze bieg chciał się zapiąć i czuć było jakby się sprzęgło ślizgało)
Po wymianie sprzęgieł w serwisie i jeździe próbnej okazało się że auto przy jeździe na D praktycznie rusza z biegu nr 2 (brak biegu nr1), po przełączeniu na skrzynię sportową S to wszystko jest OK.
Olej w skrzyni wymieniany był regularnie. Obecnie mam przejechane 180tyś/km.
Serwis mówi że nie wie co jest przyczyną, że tak się teraz porobiło. A mi brak słów do nich.
Podobno wymienili podczas naprawy: regeneracja sprzęgieł (tarczki, stalówki, teflony, tłoki, uszczelniacz przedni, olej AT, olej przekładniowy, filtr oleju, elektrozawory K1 i K2, elektrozawór mian pressure, adaptacja skrzyni biegów).
Czy ktoś miał podobny problem lub wie co może być przyczyną ?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi
P.S. Może zna ktoś i poleca jakiś dobry serwis od skrzyń na terenie dolnegośląska ?
Pozdrawiam
cyvil
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-06-27, 02:25
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI CASA
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2012
Imię: Maciej

Re: Brak biegu nr 1 (D) po wymianie sprzegła

Postprzez zibi06 » 2018-06-28, 10:39

cyvil napisał(a):P.S. Może zna ktoś i poleca jakiś dobry serwis od skrzyń na terenie dolnegośląska ?

Kod: Zaznacz cały
http://www.asb-dlugoleka.pl/index.php?idR=31&idM=31&typ=POZ
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości