Brak temp. oleju i błąd czujnika drzwi

Brak temp. oleju i błąd czujnika drzwi

Postprzez Tracha » 2015-02-15, 00:08

Cześć!

Wczoraj wieczorem jak wracałem do domu jadąc przez trochę nierówną drogę coś mi stuknęło i nagle zapaliły się światła wewnętrzne (Ustawione były na "tryb środkowy" czyli uruchamianie się przy gaszeniu silnika albo otwieraniu drzwi. Więc odpaliłem awaryjne i zjechałem na okoliczną zatoczkę. Obszedłem cały samochód, pootwierałem wszystkie drzwi, pozamykałem, klapy to samo. Mimo to nie widziałem aby na desce była informacja o otwartych drzwiach. Ale z racji, że problem występował to wyłączyłem całkowicie oświetlenie. Po dwóch godzinach jak na nowo wsiadłem do auta to znowu włączyłem na ten tryb środkowy i... Nagle działa! Tutaj zaznaczam, że przy żadnych drzwiach wcześniej nie reagowało, tak jakby czujka we wszystkich drzwiach była rozwalona. No ale działa to dobrze.

Dzisiaj jak od pasażera przód drzwi otworzyłem to zdałem sobie sprawę, że się nie podświetla. Ba, nawet nie wskazuje na desce rozdzielczej że drzwi są otwarte (Podejrzewam, że tutaj po prostu ta czujka od drzwi może nie działać. Czy to może być coś innego?

I także druga sprawa... Byłem po trasie 100 km i w trakcie tego wskazówka od temp. oleju w ogóle się nie ruszyła, czyli odpowiedź jest jedna - Uszkodzona. Czy ktoś orientuje się jak można sprawdzić czy to nie sam wskaźnik czy czujka jest uwalona. Oraz ile to ewentualnie kosztuje do wymiany.


Pozdrawiam :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Tracha
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2015-02-08, 10:51
Lokalizacja: Wrocław
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Robert

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości