CB Radio Vs GSM a zestaw glosnomówiacy.

Czyli wszystko to co nie powinno się znaleźć w Dziale Technicznym.

Postprzez Andi » 2014-01-11, 10:45

DBlullek napisał(a):Zastanawia mnie fakt - bo tego akurat nie wiem - czy jakbym trzymał GSM z włączonym gadaniem głośnomówiącym - głośnikiem i trzymał go jak falowkę w ręku przed sobą czy dostałbym za to mandat ?

Najprawdopodobniej tak, poniewaz nie wolno trzymac aparatu w trakcie trwania rozmowy i kierowania,
co innego gdybys telefon wlaczony na glosnomowiacy polozyl z boku w czasie jazdy.

Więc niech mi ktoś wyjaśni - jaka jest różnica prócz osób używających jeden i drugi zestaw - tutaj wiadomo, że GSM jest od groma a CB nie. Ale - oba używane są do rozmowy prawie w ten sam sposób.

Opcja 1 GSM
Gsm odbierasz rozmowe poprzez nacisniecie przycisku sluchawki bluetooth w uchu ,kontynuujesz rozmowe z rekoma na kierownicy , konczysz rozmowe z rozmowca poprzez jego rozlaczenie, lub ty poprzez nacisniecie sluchawki przy uchu.
Opcja 2 GSM
masz telefon podlaczony do zestawu glosnomowiacego w aucie :odbierasz rozmowe z automatu lub poprzez nacisniecie przycisku na ekranie telefonu, kontynuujesz rozmowe z rekoma na kierownicy , konczycie rozmowe w ten sam sposob albo rozmowca sam sie rozlacza , lub ty poprzez nacisniecie magicznej czerwonej sluchawki.
Na takie rozwiazania zezwalaja przepisy.
Opcja 3 cb
w radiu CB niestyety jest inaczej ,aby kontynuowac rozmowe trzeba co chwile wciskac przycisk ,aby moc cos powiedziec (w eter),a do tego nie mozna trzymac obu rok na kierownicy w czasie jazdy i w trakcie trwania calej rozmowy. jednoczesnie .
Dlatego przepisy to rozrozniaja i defacto CB "mozna uzywac tylko na postoju"
No chyba ze przycisk od gruszki wyprowadzisz na kierownicy ;)
Elektryka, Automatyka,Zabezpieczenia,zdalne sterowanie
Serwis Turbin Wiatrowych
Avatar użytkownika
Andi
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2013-06-05, 20:23
Lokalizacja: NNM/Viborg
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Andrzej

Postprzez RomanS » 2014-01-11, 12:23

No ale czy jest przepis nakazującytrzymanie przez cały czas obu rak na kierownicy ???

W takim razie ja chyba powinienem oberwać w pierwszym dniu po otrzymaniu prawa jazdy :mrgreen:

Sa chwile, ze uzywam do kierowania obu rak ale spróbujcie tak trzymać obie ręce w połowie kierownicy przez dłuższy czas, np. kilka godzin :?:
Tylko nie piszcie, ze nalezy co 20 minut robic przerwy półgodzinne w podróży bo na to na pewno nie ma przepisu, a przerwy robie wtedy gdy czuje potrzebę :)
Wieksze niebezpieczeństwo niż obsluga kierownicy jedną ręką widzę w np. wybieraniu numeru na telefonie :!: Lub pisaniu SMS-a :!:

Obsługa gruszki CB to wciśnięcie guzika, którego nie trzeba szukać bo jest tylko jeden i do tego duży, a gruszkę ja osobiście wożę na kolanach i trafiam na nią ręką po ciemku :-)

Gdyby nie wolno odrywać żadnej reki od kierownicy to również nie wolno zmienić biegu (w manualu) ani cokolwiek pic, jeśc czy palić papierosa.

Co juz wydaje się paranoją :-o
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Postprzez Koenig » 2014-01-13, 09:06

Dwa tygodnie temu był u mnie w firmie pewien przedstawiciel handlowy, i opowidał, że właśnie dostał mandat za trzymanie telefonu w ręcę. Nie rozmawiał, nie pisał smsa. Ponieważ auto było na obcych blachach (firma ma siedzibę za granicą) policjant od razu przyszedł do niego z kodeksem czy czymś podobnym i pokazał mu punkt w którym zabrania się trzymania telefonu w ręce.
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz


Powrót do Na luzie - "Motoryzacyjnie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość