Cięgno Boudena - wymiana linki klamki drzwi przednich

Cięgno Boudena - wymiana linki klamki drzwi przednich

Postprzez Lechu » 2013-06-11, 10:41

Witam

Ostatnio wymieniałem to cięgno, powiem krótko nie jest prosto.
Poniżej przedstawiam krok po kroku jak tro robiłem.

Więc tak

Czas wymiany około godziny w zależności od zdolności manualnych,
Koszt nowego cięgna w sklepie dostępnym w całym kraju 40,38 zł

Potrzaeba nam:
- mały płaski śrubokręcik
- śrubokręt z końcówką krzyżakową oraz gwiazdkę (u mnie przynajmniej takie były)
- klucz nasadkowy 13
- druga osoba do pomocy się przyda przy końcowej fazie.

Więc tak poniżej zdjęcie przedstawia sytuację już po zdjęciu niektórych elementów ale ich zdjęcie nie jest trudne. Wierzchnią część rączki poprostu podważamy i ciągniemy do siebie to samo z plastykiem mocującym rączkę koło klamki jak i z samą klamką.

W miejscach zaznaczonych czerwoną strzałką będziemy mieli śruby do odkręcenia (na zdjęciu nie ma rączki więc śruby są już odkręcone) . Przełączniki elektrycznych szyb podważamy śrubokręcikiem w miejscu zaznaczonym zieloną strzałką. Po tej czynności odłączamy kostki od przełączników podważając je śrubokrętem. Następnie po odkręceniu wszystkiego unosimy całe zabudowanie do góry a następnie po podniesieniu powinna się wychylać w naszą stronę (niebieskie strzałki) Pamiętaj o kołku zamka by go nie urwać
Obrazek

Po odejściu zabudowy wyciągmy z niej kable (od elektrycznych szyb oraz odłączamy kostke głośników która jest bliżej zawiasów. Zdejmujemy wygłuszenie i powinniśmy mieć taki widok jak poniżej. NIestety dojście do drugiej strony cięgna Budena (wskazane zieloną strzałą) jest fatalne i musimy odkręcić całę mocowanie mechanizmu el szyb (czarny duży element). Czerwonymi strzałkami zaznaczone są śruby które trzeba odkręcić kluczem 13. Po odkręceniu starmy się ciągnąc całe mocowanie do siebie jeśli jakieś elemtny przeszkadzają należy je wymontować. Tu przydaje się druga osoba by ytrzymać całe mocowanie.
Obrazek

Kołnierz cięgna ma przekrój kwadratowo - kulisty należy okręcić go w mocowaniu widocznym poniżej by z niego wyskoczył następnie przesuwamy cięgno poziomo w stronę zamka - powinien wyskoczyć z łapki zamka. Założenie nowego cięgna jest niestety bardzo trudne mi się udało po ok 45 minutach. Proponuje stosować metodę po palcu.
Obrazek

Mam nadzieję że howto będzie pomocne. Życzę powodzenia.
Avatar użytkownika
Lechu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 495
Dołączył(a): 2013-05-30, 21:06
Lokalizacja: 127.0.0.1
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AUW 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001

Re: Cięgno Boudena - wymiana linki klamki drzwi przednich

Postprzez brazilek » 2015-05-29, 14:18

przeslij mi prosze zdjecia na brazilek@o2.pl
brazilek
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-05-29, 13:35
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Grzegorz


Powrót do C4 (1991-1997)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości