Climatronic nie chłodzi jak potrzeba

Climatronic nie chłodzi jak potrzeba

Postprzez jakjak7222 » 2016-07-27, 16:35

Witam, od pewnego czasu zauważyłem zjawisko takie że moja klima nie chłodzi tak jak potrzeba, prawa strona chłodzi ale też nie tak jak trzeba, a lewa praktycznie nic, przeskanowałem auto i wyszło mi taki błąd jak na zdjęciu. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji ? Zastanawia mnie fakt czy może być tak że płyn gdzieś "uciekł" i tak to sie dzieje ? klima była nabijana rok temu, w tym samym czasie u taty w golfie IV nabijałem i tam trzyma chłodzi cacy a tutaj zgon, czy może być takie prawdopodobieństwo że gdzieś jest wyciek ?
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (11.38 KiB) Przeglądane 1732 razy
Avatar użytkownika
jakjak7222
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2014-09-16, 12:55
Lokalizacja: Lipno
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Jakub

Re: Climatronic nie chłodzi jak potrzeba

Postprzez zibi06 » 2016-07-27, 22:16

jakjak7222 napisał(a):Co powinienem zrobić w takiej sytuacji ?

Na początek spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.
Procedura :arrow: cieply-nawiew-klimy-na-postoju-t351.html ( 7 post od góry )
Profilaktycznie lokalizacja V71 :arrow: klimatyzacja-raz-dziala-dobrze-raz-nie-t1969.html#p26106 ( screen z Etki)
jakjak7222 napisał(a):Zastanawia mnie fakt czy może być tak że płyn gdzieś "uciekł" i tak to sie dzieje ?

Raczej nie. Zapisałby się "inny" błąd. Może mało znaczące, ale sprawdź stan filtra p. pyłkowego
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Climatronic nie chłodzi jak potrzeba

Postprzez jakjak7222 » 2016-07-28, 10:58

Dzieki za odpowiedz :) dziś spróbuje vag comem nastawić te klapy, a jak ten czujnik V71 to wtedy tylko wymiana na nowy czy może da rade go jakoś wskrzesić ?

właśnie zrobiłem nastawienie klap, i wszystkie wartości oprócz 10 jest 000 tak jak powinno być a wartość 10 wynosi 054, czy tak ma być orientuje się ktoś ?
Załączniki
22.png
Avatar użytkownika
jakjak7222
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2014-09-16, 12:55
Lokalizacja: Lipno
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Jakub

Re: Climatronic nie chłodzi jak potrzeba

Postprzez zibi06 » 2016-07-28, 14:31

jakjak7222 napisał(a): dziś spróbuje vag comem nastawić te klapy,

jakjak7222 napisał(a):właśnie zrobiłem nastawienie klap,

Zakładam że przed wykonaniem nastaw podstawowych wykasowałeś zapisane błędy, ponownie wykonałeś autoscan i po tej czynności nie pokazały się błędy dotyczące klap ? Jeżeli się nie mylę brak błędów jest warunkiem koniecznym.

jakjak7222 napisał(a):czujnik V71 to wtedy tylko wymiana na nowy czy może da rade go jakoś wskrzesić ?

Z wyprzedzeniem (ponieważ nie wiadomo czy po ponownym auto scanie błąd powrócił) i wyłącznie informacyjnie:
V71 to "silniczek" elektryczny znajdujący się w obudowie razem z potencjometrem i przekładnią:
Obrazek
" Silniczki są mało awaryjne, to ten potencjometr najczęściej zawodzi. Najtrudniej jest go doprowadzić do porządku ponieważ styki i powierzchnia rezystancyjna są schowane pod kapselkiem, którego nie da się ściągnąć, więc trzeba odginać, żeby wlać tam jakiekolwiek czyścidło przeznaczone do potencjometrów, np. PR). "
Źródło:a4-klub
Jednakże należy zaznaczyć że zapisany u Ciebie błąd nie dotyczył potencjometru (co nie musi go wykluczać).
jakjak7222 napisał(a):wszystkie wartości oprócz 10 jest 000 tak jak powinno być a wartość 10 wynosi 054, czy tak ma być orientuje się ktoś ?

Pozycja 10 wskazuje na klapę dławienia powietrza (zasysanego z zewnątrz) która jest sterowana przez V71 ( Wciśnięcie - na panelu klimatronika - przycisku zamkniętego obiegu powoduje że V71 poprzez klapę zamyka/ogranicza dostęp do "powietrza" z zewnątrz).
Odnośnie wartości "54" (okienko nr 10).. Jakieś tam internetowe opinie są takie, że "wielu tak ma" ale wszystko jest ok (jakiś błąd systemowy).
Ja jedynie domniemam że wskazana wartość może oznaczać % otwarcie klapy sterowanej przez V71. Jednakże w tej kwestii wypada zasięgnąć opinii u fachowców.
Przy okazji:
Czy po "kalibracji" zapisały się jakieś błędy i jakie odczucia "po" ?
Kiedy wymieniałeś filtr przeciw pyłkowy i/lub czy sprawdzałeś jego stan ?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Climatronic nie chłodzi jak potrzeba

Postprzez jakjak7222 » 2016-07-28, 15:06

dzięki za odpowiedź :)
Tak przed nastawianiem klap zrobiłem autoscana, żadnych błędów nie było, bo wczoraj robiąc wyskoczył mi tylko 1 który jest ukazany w 1 poście,usunąłem go, jeździłem wczoraj dość długo dziś autoscan, błąd nie wrócił i zrobiłem nastawianie tych klap, po nastawianiu również brak błędów.
Odczucia po kalibracji: gdy się przestawiały nastawiały czułem zmiany, i po mam odczucie że lepiej dmucha lecz nie dmucha takim zimnem jak powinno (pewnie czynnik sie kończy bo rok temu wymieniany jak tez wspomniałem w 1 poście). a co do filtra oglądałem go wczoraj jest zabrudzony ale nie aż tak, wyczyściłem i przy robieniu klimy (odgrzybianie i ew. nabijanie wymienię)
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
jakjak7222
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2014-09-16, 12:55
Lokalizacja: Lipno
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Jakub


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości