Concert 2 i emulator zmieniarki bluetooth peiying PE-EM04

Concert 2 i emulator zmieniarki bluetooth peiying PE-EM04

Postprzez Ateo0047 » 2020-06-07, 21:07

Witam,
posłączyłem wczoraj zamiast starego orginalnego emulatora zmieniarki dla ipoda, emulator peiying PE-EM04, wszystko zgodnie ze schematem z tyłu radia i w zasadzie tak jak była podpięta stara zmieniarka. Uziemienie weszło na pin nr 10 środkowej kostki mini iso (CD GND), zamiast do obudowy - tak było podpięte wczesniej.
Wszystko gra do momentu restartu wyłączenia/włączenia radia.
(Połączenie przez bluetooth, nie mam ipoda.)
Po ponownym włączeniu radio odtwarza piosenki z emulator przez sekundę, po czym wywala komunikat NO CD. Żeby znowu wykryło zmieniarkę, musze wypiąć kostkę i wpiąć jeszcze raz.
Dioda zasilania na emulatorze swieci się cały czas, nawet kiedy nie jest wykryty. :evil:
Podpowiedzcie, czy ktoś z was już to przerobił i czy:
- powinienem kombinować z kablem masowym?
- kablem sterowania 12+V podpiąć pod pin z zasilaniem ciągłym?
- trafiła mi się walnięta sztuka emulatora/radia? - raczej sądzę, że winne temu jest sterowanie z radia, skoro emulator działa tak długo, aż wyjmę kluczyk, lub zgaszę radio.
Ateo0047
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2019-07-03, 23:03
Lokalizacja: Gdynia
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 BES 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Ateo

Re: Concert 2 i emulator zmieniarki bluetooth peiying PE-EM0

Postprzez Ateo0047 » 2020-09-22, 20:41

Na kablu minusowym od zmieniarki zrobiłem przełącznik, ukryty w schowku. działa jak reset. włączam radio, wchodze w zmieniarke, resetuje przyciskiem i na radiu jeszcze raz wchodze w zmieniarke. Nienwiem czy to wina radia czy chińskiej zmieniarki.
Ateo0047
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2019-07-03, 23:03
Lokalizacja: Gdynia
Model: Allroad C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 BES 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Ateo


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości