Croatia 2014

Rozmowa dosłownie na każdy temat.

Croatia 2014

Postprzez Koenig » 2014-03-16, 21:38

Na naszym forum miłosników Chorwacji jest wielu. A ja własnie szukam pomocy.
W ubiegłym roku wyjazd nie wypalił bo szwagier odpadł, planujemy wyjazd w tym roku, na początku lipca. Dwie rodziny 2+2, z tym że ja mam małe dzieci (4 i 7 lat) a szwagra to juz gimnazjum :)
Poradzcie w jaki rejon się wybrać. Może ktoś dysponuje namiarami na fajną miejscówkę? Póki co przewidujemy raczej wyjazd w ciemno.
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Re: Croatia 2014

Postprzez Bezi » 2014-03-16, 21:50

Ja jadę 27 czerwca na 2 tygodnie do Trogiru.
Polecam strony internetowe gdzie mozna znależć różne oferty.
Avatar użytkownika
Bezi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 679
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:58
Lokalizacja: Wrocław
Model: BMW 330xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011
Imię: Tomek

Re: Croatia 2014

Postprzez Koenig » 2014-03-16, 21:53

Drugi rok czytam cro.pl ale ilość informacji zwala z nóg, a zwykłego pitu-pitu jeszcze więcej. Dlatego pytam wszystkich znajomych, którzy już byli. Drogi, opłaty, winety już mam w miarę opanowane, ale rejonu jeszcze w 100% nie określiłem.
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Re: Croatia 2014

Postprzez Bezi » 2014-03-16, 21:56

Każdy wybiera inaczej.
Ja jadę z gromadą 25 osób ( 8 aut ( rodzin) i wynajęliśmy całą willę nad morzem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aż się boję.

Wynajdź sobie rejon i szukaj tam ofert.
Na każdej wyspie jest drożej niz na lądzie, ale ludzi mniej.
Makarska droga, Baśka Woda taka se.
Zbyt duży wybór.
Avatar użytkownika
Bezi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 679
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:58
Lokalizacja: Wrocław
Model: BMW 330xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011
Imię: Tomek

Re: Croatia 2014

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-03-16, 22:28

Koenig, napisze Ci co i jak ale... jutro (czas mi sie kończy :mrgreen: ). Napisz tylko czy już gdzieś byłeś w Cro ?? i na ile (dni) chcecie jechać ??

pzdr, do jutra <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Croatia 2014

Postprzez Koenig » 2014-03-17, 10:31

No własnie nie byłem jeszcze. Planujemy na jakieś dwa tygodnie.
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Re: Croatia 2014

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-03-17, 20:50

Koenig napisał(a):No własnie nie byłem jeszcze.


No to Ci zazdroszcze bo wszystko przed Tobą/Wami ;)

Koenig napisał(a):Planujemy na jakieś dwa tygodnie.


Idealnie - nie za mało nie za dużo. Szkoda, ze troszke mało napisałeś czego konkretnie oczekujecie i jaki typ wypoczynku jest przez Was preferowany.
Ja/my - dość aktywnie. Na zmiane: jeden dzień plażing/smażing, drugi - wyjazdy/zwiedzanie. Tak na zmianę :-P
Ale alk codziennie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Koenig napisał(a):ja mam małe dzieci (4 i 7 lat) a szwagra to juz gimnazjum


Rozumiem, ze w takim wypadku - chcielibyście sie ulokować w jednym miejscu/miejscowości na całe wakacje.

Nie miałem okazji jeszcze być w Cro z małymi dziećmi, jeździmy w 5-7 dorosłych osób: ja z żoną, szwagier i szwagierka, moja siostra = (5) ew kuzynostwo - 2 osoby = (7).

Z racji, ze ja nie wytrzymałbym całego pobytu w jednym miejscu dzielimy go na 2 etepy.
Jeździmy na 10-12 dni z czego zawsze jesteśmy w dwóch miejscowosciach. Jeżdzimy tylko w ciemno - oczywiście mamy obrany cel tzn miejscowośc, do której jedziemy ale na miejscu zatrzymujemy sie przy pierwej lepszej tzw. informacji turystycznej (jest ich mnóstwo w każdej nawet najmniejszej pipidówie) i sprawa załatwiona. Jezeli choć troche dogadasz się po ang lub niemiecku - formalności trwają ok 30min razem z pokazaniem apartamentu/domku/mieszkania - co kto woli.

BADIX napisał(a):Masz małe dzieci. Jak zajedziesz na miejsce będziesz zmęczony szukaniem , dzieciak zaczną marudzić a temperatura otoczenia od 11, która zacznie oscylować wokół +30 doprowadzi Cie do szału.


Z dziecmi to BADIX ma rację w 100% (BTW miło Cię widzieć Kolego znowu na forum <okok> ) - temp otoczenia da Wam popalić. Lipec/sierpien - o zgrozo, nie wytrzymałbym - my tylko wrzesień - o wiele mniej ludzi, nie ma aż takiego skwaru (choć 30-33 st to jakoś zniosę) - raz w Rijece pokazał termometr 40 st - masakra - we wrześniu !! No i co najważniejsze - taniej :mrgreen: - masz dużą możliwość negocjacji ceny, no i spokój - to cenię najbardziej.

Koenig napisał(a):Poradzcie w jaki rejon się wybrać. Może ktoś dysponuje namiarami na fajną miejscówkę?


2011:
1 nocleg w Medulin

Zwiedzone:
Pula
Rovinj (chorwacka Wenecja - pięknie)
okolice

2 nocleg:
wyspa KRK (Vantacici - bosko), w drodze na KRK zwidziliśmy Rijekę

zwiedzone:
KRK - miejscowość na wyspie
Baśka
okolice

2012:
1 nocleg:
Primosten

zwiedzone:
Split
Trogir
Sibenik

2 nocleg:
Vodice

zwiedzone:
Park Narodowy KRK
okolice

2013:
nie wypaliło:
Jastrzębia Góra - Polska

Najlepsze zostawiliśmy sobie na koniec (moze w przyszłym roku):
Dubrovnik
wyspa Korcula

Takze googluj - jak coś to pytaj. Będziesz chciał to powrzucam jakieś foty ;)

pzdr
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Croatia 2014

Postprzez Koenig » 2014-03-17, 21:53

Dzięki za rady.
Z racji tego że wybieram się z dziećmi - preferuje raczej pobyt "stacjonarny". Jeśli będzie pogoda to moim dzieciom nie trzeba żadnych atrakcji - wystarczy woda. Tak było w biegłym roku, trafiłem w Świnoujsciu na taką pogodę że modliłem się o deszcz <lol> (nad naszym morzem!). Powazniejsze zwiedzanie na razie muszę odłożyć az dzieci trochę podrosną. Ja osobiście preferuję spokój, ale z dziećmi jednak trochę inaczej się na to patrzy.
Jeden z kolegow poleca Omis, to już prawie jak Baska Voda. Ale wyspy tez kuszą.
Generalnie ku mojemu zaskoczeniu znajomi raczej polecają wyjazd w ciemno do mniejszych miejscowości, nawet z dziecmi, choć ja też taką opcję od razu odrzuciłem, zawsze coś sobie rezerwuję. Szukając w necie raczej nie ma szans trafić coś za mniej niż 5000, a na miejscu ponoc można bez problemu trafic do 70€ za dobę w dobrym standardzie.
Jeśli chodzi o koszty dojazdu to wiadomo, zależy od rejonu, ale założyłem wstępnie 1500zł.
Chętnie wybrałbym się we wrześniu, ale żona jest nauczycielką, więc jesteśmy skazani na "sezon".
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Re: Croatia 2014

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-03-17, 22:15

Koenig napisał(a):a na miejscu ponoc można bez problemu trafic do 70€ za dobę w dobrym standardzie


Widzisz, we wrześniu zapłaciłbyś 10-12 ojro za osobę.

Warunki... ekstra - prywatny basen/grill/altanka/plac zabaw/wi fi itd

Tylko w ciemno <okok> <okok> <okok>

Szkoda, ze "skazani" jesteście na sezon 8-) 8-) 8-)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Croatia 2014

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-03-21, 18:21

Koenig, koniecznie i obowiązkowo zaopatrzcie się w sprzęt do nurkowania (mam na mysli - okulary i rurkę) - nie pożałujesz <okok>

Aparat wodoszczelny, nawet jednorazowego użytku (koszt umiarkowany) sprawi Wam także wiele radości.

O butach do pływania/chodzenia w wodzie nie wspominam bo pewnie to wiesz <mysli>

pzdr
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Croatia 2014

Postprzez Koenig » 2014-03-24, 08:28

Dziękuję ze wszystkie rady, konsultacje trwają :-D Jak już ustalimy rejon to dam znać i będę dopytywał fachowców o szczegóły :]
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Re: Croatia 2014

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-05-30, 11:16

Jeszcze garść ciekawostek (może uda się Wam coś z tego zobaczyć <mysli> )

Czy byliście w Chorwacji , czy nie, na pewno już całkiem sporo o niej wiecie. Jednak zawsze pozostaje wiele faktów i ciekawostek, o których prawdopodobnie wielu z nas nie miało pojęcia. Część z nich jest czasem całkowicie bezużyteczną wiedzą, ale większość jest po prostu ciekawa i stanowi dobry temat do rozmowy czy zabłyśnięcia w towarzystwie.
7 ciekawostek, o których mogliście nie wiedzieć. Oto one!

1. Hum

Prócz pięknych plaż, cudownych widoków i wspaniałych zabytków Chorwacja może także poszczycić się ... najmniejszym miastem na świecie. Znajduje się ono na Istrii. Doczekało się nawet wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa. Nosi nazwę Hum i zamieszkuje je zaledwie... 14 osób!




2. katedra w Nin

W Chorwacji znajduje się najmniejszy kościół na świecie. Położony jest niedaleko Zadaru w mieście Nin. Budowla pochodzi z IX wieku i ma zaledwie 40 metrów obwodu.

3. morskie organy w Zadarze

W Zadarze, na północno-zachodniej stronie promenady znajdują się pierwsze na świecie morskie organy, które tworzą muzykę w wyniku działania morskich fal. Powstały w 2005 roku, a ich twórcą jest Nikolai Basic. Gdyby nie fale Adriatyku, trudno byłoby dostrzec, że opadające do wody schody mają taką magiczną moc. Połączenie bajecznego zachodu słońca z wydobywającym się ze schodów hipnotyzującym dźwiękiem sprawia, że trudno opuścić to miejsce.

4.Bednja

Ciekawostką jest również to, że mieszkańcy wsi o nazwie Bednja położonej na północy Chorwacji oraz mieszkańcy chorwackiej wyspy Lastovo nie potrafią się ze sobą porozumieć. Wszystko przez całkowicie różne odmiany dialektów języka chorwackiego.

5. Korcula

Według podań chorwackich Marco Polo, który zasłynął w XIII wieku wyprawą jedwabnym szlakiem do Chin, urodził się na chorwackiej wyspie Korcula. Do dziś w mieście Korcula stoi dom, w którym słynny podróżnik przyszedł na świat. Obecnie znajduje się tu Muzeum Marco Polo.

6. Zagrzeb

Położony nad Sawą Zagrzeb jest stolicą Chorwacji. Mieszka w nim ok. jednej piątej ludności kraju. Od czasów średniowiecznych miasto pełni funkcję centrum kulturalnego i politycznego. Przyjeżdża tu dużo mniej turystów niż na wybrzeże, jednak w sezonie są to prawdziwe tłumy. Mało osób jednak wie, że oświetlenie uliczne w starej części Zagrzebia jest na gaz. Codziennie rano i późnym popołudniem latarnie są zapalane ręcznie.

7. głagolica

Za twórcę głagolicy, najstarszego pisma słowiańskiego, uznaje się św. Cyryla, który wraz z bratem Metodym spisali ją w IX wieku. W Chorwacji głagolica stosowana jest po dzień dzisiejszy. Jej odmiana, głagolica kanciasta używana jest na wyspie Krk i Przymorzu Chorwackim, a powszechnie do dziś ponoć korzysta się z liturgicznych ksiąg głagolskich.

Z Polski do Chorwacji najtaniej jechać samochodem. Jednak ta opcja jest korzystna przy większej liczbie osób. Jeśli wolimy podróż samolotem, to do Chorwacji bezpośrednie połączenia z Warszawy, Gdańska, Krakowa oraz Poznania oferuje jedynie Eurolot (ceny zaczynają się od 400 złotych od osoby w jedną stronę). Osoby, które mieszkają blisko niemieckiej granicy mogą pokusić się o podróż do Berlina, gdzie siatka połączeń tanich przewoźników jest bardziej rozbudowana niż w Polsce.


P(y)zdr(a) <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do Na luzie - "Hyde Park"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość