Części z Polifta do Przedlifta . Kompleksowa wymiana

Części z Polifta do Przedlifta . Kompleksowa wymiana

Postprzez Łukasz1234 » 2016-06-27, 19:09

Witam

Próbowałem zasięgnąć porady na innym portali A6 czyli A6 klub lecz mi nikt nie odpowiedział na zadane przeze mnie pytanie mianowicie :

Niecały miesiąc temu miałem mały wypadek i rozbiłem swoją niunię <zalamka> Uszkodziłem przód auta . Tak to jest jak człowiek jest wiecznie zmęczony ale na szczęście w nieszczęściu udało mi się tak opanować auto na tyle ile się dało , że nie doszło do poważnych uszkodzeń . Tylko przód , błotnik zderzak i lampa i pas przedni się ułamał więc muszę też go wymienić . Szukałem dłuższy czas części w mój kolor ale niestety bez rezultatów <wnerw> Jednak los chciał tak że znalazłem bardzo ładną sztukę za grosze . Polifta z xenonem i innymi bajerami lecz z uszkodzonym silnikiem 2.5 tdi po strzelonym pasku rozrządu więc pewnie silnik do wyrzucenia . Co najlepsze audi ma udokumentowany przebieg 180 tys . Wszystko jest . Jedynie brak jaki ma , który eliminuje niestety to auto do naprawy to brak Quattro <zalamka> . Chciałem przełożyć swój silnik i jeździć ale niestety muszę ratować swoje auto bo u mnie Quattro to podstawa w końcu to audi ;) . Mam kilka pytań dotyczących auta z przed i po liftingu : Mianowicie

1. Czy przód z przed i polifta jest P&P czyli zdejmuje swój stary z przedlifta i zakładam z polifta ? Oczywiście u mnie się kolor lakieru różni więc idzie wszystko do mojej audi ( drzwi , cały tył itp . Do lakierowania zostaje mi dach i tylna ćwiartka . Szkoda , że nie można jej zdemontować ale to i tak jest FWD )
2. Czy coś z 2.5 podejdzie do mojej 2,4 ? Wiadomo silnik to niestety całkiem inna konstrukcja ale chodzi mi o np . o obudowe filtra powietrza z przepływomierzem ? Wydaje mi się , że są identyczne ale wolę zapytać bo kto pyta nie błądzi ;) Jakieś plastiki itp co możliwe to przełożę do siebie . Czy jest coś użytecznego w 2.5 co może mi się przydać do mojej 2.4 ? Moja pompa wspomagania wyje i doprowadza mnie to do szału ale widzę , że jest położona nie na górze jak w benzynie tylko po lewej na dole więc pewnie i inne mocowania są ? Zależy mi na tym , żeby przełożyć co tylko możliwe do mojej 2.4
3.Teraz pytanie dotyczące pasa przedniego . Czy jest szansa , że podejdzie do mojej 2.4 ? Zauważyłem że 2.5 ma 3 chłodnice a w 2.4 są 2 więc już jest lipa . Jeśli nie będzie pasować to czy można np. poprzekładać chociaż chłodnice i zostanie mi tylko kupić samą obudowę pasa i resztę przełożę ? Czy niestety muszę kupić od 2.4 ?
3. Czy wnętrze jest p&p ? U siebie mam niby full skórkę bananową ale jak usiadłem w tych materiałowych to są znacznie lepsze bo trzymają boczki i mają regulację lędźwiowych i to dla mojego zdrowia było by mi na rękę bo mam problemu z plecami . Myślałem o przełożeniu skóry po prostu to tych foteli jednak fotele mają inny kształt , są bardziej kubełkowe i wydaje mi się , że skóra nie będzie pasować , co o tym myślicie ?
4.Bardzo dużo roboty jest z wyciągnięciem deski rozdzielczej ?
5.Czy układ klimatyzacji w A6 jest wszędzie taki sam ? U mnie klima nie działa więc jak mam wszystko na wierzchu to chcę się tym zająć i bym zamienił wszystko i przełożył od 2.5 .
6.W mojej 2.4 mam bardzo mocne luzy na kierownicy . Nie wiem czy to od magla czy od wahaczy . Teraz będzie szedł komplet nowych wahaczy i zobaczę czy jest różnica ale czy magiel z 2.5 pasuje do mojej 2.4 ? Od razu bym przełożył do siebie .
7. Czy coś z zawieszenia poliftowego jest lepsze , lepiej dopracowane niż w przedliftach i można by było przełożyć ?
8. Wymieniając całe wnętrze i blacharkę , zastanawiałem się jak bym przełożyć wszystkie zamki ( bo w tej mam 2 kluczyki i możliwość otwierania bagażnika z kluczyka . U mnie tego brak i tylko jeden kluczyk ) Czy byłby duży problem z podłączeniem tego pod mój sterownik komputera ? Chodzi mi czy immo się nie zablokuje ? Jak to jest ? Będzie trzeba kodować przez Vaga ?
9. Jeśli pas przedni nie będzie w 100 % pasował od 2.5 to szukając od 2.4 muszę szukać też poliftowego pasa czy przedlift ? ( zakładając , że cały przód będzie szedł poliftowy )

Z pytań na razie tyle . Jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania do dopiszę do tematu . Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi
Łukasz1234
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-06-27, 18:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Łukasz

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości