[A6 C5 AKN] Czy to łożysko

[A6 C5 AKN] Czy to łożysko

Postprzez lukidb » 2013-07-22, 22:14

Dziś po dłuższej jeździe (ok. 50km) przy ruszaniu ze świateł oraz nagłym puszczeniu pedału gazu i ponownym jego wciśnięciu z okolicy prawego koła dobiegał pojedynczy "stuk", po zrobieniu kolejnych kilku kilometrów stukot przerodził się w tarcie, ocieranie, "wiercenie". Występuje ono w momencie jazdy na biegu z puszczonym pedałem gazu, czasem - w sumie prawie cały czas na luzie, oraz z w momencie "muskania" pedału gazu (wtedy najbardziej), jeżeli wcisnę pedał nieco mocniej, powiedzmy od 1,4 zakresu do samego końca (kiedy auto się rozpędza) tarcie znika.
I tu moje pytanie, czy to łożysko? Może przegub, ale przy skręcie w prawo, lewo, nie ma terkotania? Może coś jeszcze innego?
lukidb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2013-07-02, 06:33
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: £ukasz

Postprzez Piotruś » 2013-07-23, 05:38

Lukidb, zanim gdziekolwiek znowu pojedziesz tym autem radzę Ci sprawdzić czy aby na pewno nie poluzowało się koło (objawy pasują) :!:

W następnej kolejności proponuję wizytę na podnośniku, bo z takimi objawami nie ma co żartować, a przez inetrnet to my sobie mozemy conajwyżej pospekulować i pogdybać ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez lukidb » 2013-07-23, 06:35

Piotruś, OK. Zaraz przed wyjazdem rano sprawdzę dokręcenie koła. Jeżeli to nie pomoże pędzę na warsztat.
lukidb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2013-07-02, 06:33
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: £ukasz

Postprzez Piotruś » 2013-07-23, 07:09

lukidb napisał(a):Piotruś, OK. Zaraz przed wyjazdem rano sprawdzę dokręcenie koła. Jeżeli to nie pomoże pędzę na warsztat.


Bardzo dobra decyzja ukidb . Przy takich "atrakcjach" o zaniechaniu nie może być mowy :!: :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez lukidb » 2013-07-23, 07:39

Piotruś, no i oczywiście po raz kolejny miałeś rację i po raz kolejny zaoszczędziłeś mi paru stówek :).
Szpilki oczywiście poluzowały się i stąd hałas. Wracając wczoraj myślałem nawet o tym przez chwilę, że może to być tarcza hamulcowa uderzająca o szpilki, ale po powrocie do domu wyleciało mi z głowy aby pędzić do garażu i dociągnąć koło.
Dziękuję za pomoc znowu :).
lukidb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2013-07-02, 06:33
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: £ukasz

Postprzez Piotruś » 2013-07-23, 07:53

lukidb napisał(a):Piotruś, no i oczywiście po raz kolejny miałeś rację i po raz kolejny zaoszczędziłeś mi paru stówek .


Lukidb, ani moja racja nie jest istotna, ani kilka Twoich "zaoszczędzonych" stówek też nie ma w tej sprawie żadnego znaczenia !!

Ja się cieszę (i to bez jakiejkolwiek przesady)z tego, że być może dzięki mojej "intuicji" i Twojej szybkości działania udało "nam" się uniknąć "jakiegoś tam" zdarzenia drogowego ze skutkami, których lepiej nawet w myślach nie przywoływać ... :roll: .

Dobra przestroga (przykład) dla wszystkich, żeby nigdy nie lekceważyć odgłosów płynących z układu jezdnego auta, bo aż mnie ciarki przechodzą ... :!: :!:

Dziękuję za pomoc znowu .

Zupełnie nie ma za co ;-) . Do usług :-P ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez lukidb » 2013-07-23, 08:27

Piotruś napisał(a):Ja się cieszę (i to bez jakiejkolwiek przesady)z tego, że być może dzięki mojej "intuicji" i Twojej szybkości działania udało "nam" się uniknąć "jakiegoś tam" zdarzenia drogowego ze skutkami, których lepiej nawet w myślach nie przywoływać ... :roll: .


O tym oczywiście myślałem w pierwszej kolejności, ale nie pisałem nic, bo to jest chyba jasne.
lukidb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2013-07-02, 06:33
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: £ukasz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości