czy to uszczelka pod głowicą?

czy to uszczelka pod głowicą?

Postprzez bartek » 2018-11-13, 12:24

Witam, mam następujący problem w audi 1,8 benzyna-gaz silnik ADR ostatnio wyrzuciło mi cały płyn chłodniczy przez zbiorniczek,dodam ze wyrzucony płyn był brudny. wymieniłem termostat i po zalaniu nowym płynem nie działa ogrzewanie i nie przełącza na gaz a płyn zostaje wyrzucony przez zbiorniczek, po całkowitym wyjęciu termostatu auto nie wyrzuca płynu ale nadal nie ma ogrzewania i nie włącza na gaz- korek też wymieniony, po uruchomieniu na postoju po dłuższym czasie temperatura dochodzi do 100 st. Po ściągnięciu węza zasilającego nagrzewnicę i mikser od gazu płyn prawie wcale nie leci. POMOCY.
bartek
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2016-02-16, 20:44
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: roman

Re: czy to uszczelka pod głowicą?

Postprzez carolek90 » 2019-02-05, 17:00

Sorki, że odkopuje wątek, ale problem u mnie występuje niemalże ten sam i niestety obawiam się, że to UPG. Jeśli byłoby coś z termostatem po jego wymianie powinno wszystko śmigać, a w Twoim przypadku coś ewidentnie jest nie tak (u mnie tak samo wymiana termostatu nie pomogła). Sprawdzałem już tutaj https://www.ucando.pl/k/chlodzenie/U15 to cenowo nie wychodzi wszystko najgorzej, ale ta robota... Mam pytanie jeszcze, czy przed wymianą termostatu ogrzewanie działało prawidłowo?
Avatar użytkownika
carolek90
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2014-04-14, 11:15
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 BDW 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Michał

Re: czy to uszczelka pod głowicą?

Postprzez bartek » 2019-02-05, 19:37

Wszystko działo, ogrzewanie oraz przełączanie na gaz, dodam że nie miałem wyboru i jeździłem autem po wyjęciu termostatu trzymał temperaturę 90 st. dalej nie było ogrzewania i LPG po czasie pojawił się olej w zbiorniczku wyrównawczym-zaryzykowałem i kupiłem drugi silnik za 700zl.
bartek
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2016-02-16, 20:44
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: roman


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości