Czy w C6 Avant z 2007 roku jest subwoffer ?

Postprzez Piotruś » 2013-07-07, 19:27

W modelu C6 nie występuje subwoofer taki jak w C5 (rejon tylnej półki lub prawa strona bagażnika w avantach).

W modelu C6 zastosowana "aż dwa" subwoofery zaintegrowane w przednich drzwiach z głośnikami niskotonowymi i odpowiednimi kanałami rezonującymi.
Przeniesienie subwoofera z tylnego obszaru auta do drzwi przednich ma służyć wygospodarowaniu większej przestrzeni oraz poprawie wrażeń słuchowych podróżnych.

Generalnie - z subiektywnych doświadczeń własnych muszę przyznać, że system dźwiękowy C6 nawet w najbardziej podstawowym wydaniu - daje radę trochę lepiej niż w modelach C5 ale tez bez żadnych cudów ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Przemcio » 2013-07-08, 16:29

w C5 i C6 jest ten sam efekt z przodu gra ładnie a z tyłu normalnie ucieka bas :-|

w C5 i w C6 mam bose i ta sam kicha choć gra dość głośno z pendriva
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez Piotruś » 2013-07-08, 16:40

Patior napisał(a):Tylko czy faktycznie to wyszło na dobre w C6 ?

Moim zdaniem tak, wyszło trochę lepiej niż w C5, ale ja nie jestem melomanem.

Jakby nie patrzeć w C6 nawet w standardowej wersji jest o jeden głośnik niskotonowy więcej, a "wyjście" tuby rezonansowej odbywa się wprost do kabiny otworami w dolnej części tapicerek drzwiowych (takie otwory za kieszeniami), więc już na samą logikę efekt musi być lepszy.
Poza tym procesor dźwięku w C6 to tez inna nieco bajka niż nagłośnienie w C5 ale mam świadomość i nie zamierzam z tym polemizować, ze co człowiek, to inna opinia (bo każdy słucha muzy po swojemu, jeden głośniej, drugi ciszej, a trzeci woli muzykę poważną od rapu i tak dalej, i tak dalej) ... ;-) .

Pytanie było czy w C6 z 2007 roku występuje subwoofer, a odpowiedź jest prosta:
tak występują nawet dwa, a miejscem zabudowy są drzwi przednie lewe i prawe :-P ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Mad_MAX » 2013-07-08, 22:14

Dźwięk z głośnika niskotonowego rochodzi się zawsze tak samo , więc nie ma to znaczenia czy jest on z przodu czy z tyłu. Ważne są tylko ograniczenia , które przeszkadzają w przedostawaniu się danej częstotliwości do naszych uszu :)

Co do jakości nagłośnienia w C6 i C5 , to nie ma nawet co porównywać , to zupełnie inne konstrukcje , inna "puszka" do rozchodzenia się dźwięku , inne głośniki , inne okablowanie , inne wzmacniacze. No wszystko inne :)

Co do samych subwooferów w C6 się nie wypowiadam , bo nie mam o tym pojęcia :)
Avatar użytkownika
Mad_MAX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 391
Dołączył(a): 2013-05-30, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 V6 Duratec 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1995
Imię: Iwo

Postprzez pama » 2013-07-09, 07:46

BOSE w C6 gra dosc dobrze.

Przy odpowieniej muzyce, czuc nawet jak nogawki od spodni drza.. :mrgreen:

I w zasadzie, nie rozchodzi sie o rok produkcji 2007, czy to Avant czy Limo.. Musi byc po prostu odpowiednie wyposazenie w zestaw muzyczny :)
Ja nie je¿d¿ê szybko, ja po prostu wolno latam
Avatar użytkownika
pama
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2013-07-06, 07:37
Lokalizacja: München
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat

Re: Czy w C6 Avant z 2007 roku jest subwoffer ?

Postprzez dan » 2014-12-21, 00:47

Odkopie troche temat...

Posiadam w a6 c6 2009 wedlug kodow wyposazenia system DSP ale w bagazniku nie mam ani procesora,ani wzmacniacza. W schowku jest jedynie skrzyneczka z numerem 4f0035056a czyli jest to radio box dla systemu z glosnikami aktywnymi. Z czego napedzane sa te glosniki? Do radio boxa wchodzi swiatlowod i wtyczka z przewodami glosnikowymi. Czy stosujac taki adapter : http://www.schlauer-shop24.de/epages/61 ... s/350-1572
da sie wyciagnac sygnal ze swiatlowodu,mimo ze jest on chyba dedykowany do wpiecia we wzmacniacz,a nie w radio box?
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan

Re: Czy w C6 Avant z 2007 roku jest subwoffer ?

Postprzez Przemcio » 2014-12-26, 21:20

DAN ja troche ugryzlem tematu... możesz podłączyć się o wiele tańszym sposobem i efekt.bedzie identyczny jak ten za 200jurkow... jeżeli nie masz jeszcze wzmacniacza to szukaj takiego z "high input" ciągniesz kable z wtyki od wzmacniacza dsp do swojego... nie pamiętam dokładnie pinow ale to nie problem... bylem nadgorliwy i chciałem mieć jednak z adapterem jak ten z linku... po podłączeniu dalej nie masz regulacji subem.. tzn w mmi jest ale nie działa wszystko działa z regulacją basu.... największy minus tego adaptera u mnie w bose to jak włączę surround na CD to gra ładnie a jak włączę radio a w nim nie ma już surround odwraca mi się polaryzacja suba i gra jak w garnek klocac się z resztą basu heh w razie chętnie pomoge
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Czy w C6 Avant z 2007 roku jest subwoffer ?

Postprzez Przemcio » 2014-12-26, 21:24

montaz-subwoofera-pod-ori-bose-mmi-2g-t1926.html tu wszystko masz [WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE]
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Czy w C6 Avant z 2007 roku jest subwoffer ?

Postprzez dan » 2014-12-27, 01:55

Problem w tym,ze mam 'glosniki aktywne' z nawigacja 3G - w bagazniku mam tylko radio box. Nie ma wzmaka, pytanie wiec czy da sie z tego wyciagnac sygnal? Do radio boxa dochodzi swiatlowod - moze da sie z niego wyciagnac sygnal takim rozdzielaczem? http://www.schlauer-shop24.de/epages/61 ... s/350-1572
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan

Re: Czy w C6 Avant z 2007 roku jest subwoffer ?

Postprzez Przemcio » 2014-12-27, 11:28

To coś nowego [WHITE SMILING FACE] generalnie sygnał jest brany z przednich basów
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Czy w C6 Avant z 2007 roku jest subwoffer ?

Postprzez dan » 2014-12-31, 18:49

A wiec sprawa ma sie tak : w MMI 3g low DSP z tylu jest tylko puszka tunera. Jednakze dochodzi do niej wtyczka,na moje oko z kablami glosnikowymi itd. Czy dam rade podpiac pod nia konwerter low-high? Jak sprawdzic,co jest w tej wtyczce? Idac dalej - w jaki sposob mialbym sie podlaczyc do wiazki - iachnac odpowiednie kable przed wtyczka i skrecic/zlutowac z tymi od konwertera i dac spowrotem do wtyczki? Bardzo prosze o istrukcje takiego zabiegu :)

Zdjecie wtyczki :
https://public-ch3301.files.1drv.com/y2 ... jpg?psid=1
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości