Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez Piotruś » 2016-04-14, 16:02

Sprawa dotyczy :
Audi Allroad quattro 3.0TDi z 2009 roku, nr VIN: WAUZZZ4F5AN033724 , aktualny nr rejestracyjny : POT74MM .

Link do ogłoszenia : http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-allroa ... yj3pP.html

Z początkiem marca br. na stronach http://www.audi.pl i w portalu otomoto.pl pojawiła się oferta sprzedaży Audi Allroad quattro 3.0TDi z 2009, od pierwszego właściciela, zakupionego i do końca serwisowanego w ASO AUDI Ignaszak z Kalisza i przez tego samego dealera aktualnie wystawione do dalszej odprzedaży.

Jak wynika wprost z treści opisu
atrakcyjność oferty ma wspomagać fakt, że pojazd jest oferowany przez autoryzowanego dealera AUDII
:
Jesteśmy autoryzowanym dealerem Audi w Kaliszu.

zaś treść ogłoszeń wyczerpuje wszystkie cechy profesjonalnej i prawnie wiążącej oferty handlowej.

W trakcie parokrotnych rozmów telefonicznych
dostałem bezdyskusyjne niepodważalne zapewnienie, że pojazd znajduje się w stanie bezkompromisowo oryginalnym i nigdy nic nie było w nim modyfikowane[.

Pierwotna wersja ogłoszenia (zrzut z ekranu):
Obrazek

Zachęcony treścią ogłoszeń oraz dodatkowymi deklaracjami sprzedawcy Jaśtaka, że auto znajduje się w stanie dokładnie takim jak opuściło fabrykę (oczywiście pomijając przebieg i naturalne ślady używania) podjąłem decyzję o osobistych oględzinach (pod koniec Wielkiego Tygodnia), z zamiarem pozostawienia zadatku i szybkiego sfinalizowania transakcji.
Niebagatelna odległość z mojego miejsca zamieszkania do Kalisza wynosi ok. 350 km., o czym Jaśtak doskonale wiedział zanim uzgodniliśmy termin spotkania.

Będąc w trasie coś mnie jednak tknęło (osobisty Anioł Stróż) i postanowiłem skonfrontować deklaracje Jaśtaka z innym ASO, z którego
po krótkiej rozmowie telefonicznej otrzymałem porażającą informację, że od lipca 2015 roku w systemie serwisowym widnieje zapis o dokonanym nieautoryzowanym chiptuningu silnika :[ co Jaśtak konsekwentnie przede mną ukrywał nawet w dniu spotkania gdy pytałem go o to tuż przed wyruszeniem w trasę <wnerw> <nerwus>
:!: :!:

Wyprowadzony z równowagi, po 180 km. niepotrzebnej jazdy, próbowałem dodzwonić się do Jastaka i wyjaśnić sprawę ale on już nie odbierał moich połączeń.

Zdenerwowany do granic dotarłem do domu. Dopiero po kolejnej godzinie Jaśtak do mnie oddzwonił i
NA PYTANIE DLACZEGO MNIE OKŁAMAŁ ZACZĄŁ PONOWNIE ŁGAĆ,
że on ten zapis owszem doskonale zna, ale :
po rozmowie z kierownikiem serwisu uważa, że jest to błąd systemu gdyż powodem są jakieś "dodatkowe zabezpieczenia przed zdjęciem blokady zapłonu, co rzekomo system interpretuje jak chiptuning, a problem jest równie bagatelny jak rozblokowanie DVD podczas jazdy i że nie jest to żaden tuning"
<glupek> <wnerw>
Po tym zaczął mnie obrażać i opowiadać coraz większe banialuki, więc poprosiłem o kontakt do przełożonego, ale dowiedziałem się, że on nie ma przełożonego i nad nim jest tylko właściciel całej firmy, nijaki Michał Ignaszak jednak :
on o takich piierdołach z byle kim nie gada
.
Zadzwoniłem więc do sekretariatu i zostawiłem swój numer oczekując kontaktu ze strony kogoś kompetentnego ... ale jak zresztą przewidywałem ... żaden kontakt po dziś dzień nie nastąpił.
Trudno mi powiedzieć czy sekretarka "zignorowała" moją prośbę, czy ów nijaki Michał Ignaszak rzeczywiście "nie ma potrzeby rozmawiać z byle kim o pierdołach" :| :?:

Osobiście podejrzewam, że sekretarka ostrzegła Jaśtaka przed interwencją, ponieważ późnym wieczorem otrzymałem sms'a (też "ciekawy" standard kontaktu z klientami jak na ASO ... ), w którym sprzedawca zdawkowo przeprosił za swój błąd i zadeklarował stosowną zmianę treści ogłoszenia.
Naturalnie o jakimkolwiek zadośćuczynieniu za stracony dzień i 400 km zbędnej jazdy nawet się nie zająknął, dlatego sprawa będzie miała swój dalszy ciąg również w trybie reklamacyjnym.

Naturalnie sprawę będę drążył do skutku.
Przecież ufny w rzetelność i profesjonalizm autoryzowanego dealera AUDI byłem już tylko mały krok od zakupu auta z ewidentną ukrytą wadą techniczną oraz prawną, ponieważ taki zdrutowany nieuprawnionym chipem sterownik powoduje utratę dostępu do wszystkich programów lojalnościowych producenta (np. z tytułu tzw. "dobrej woli" i gwarancji mobilności).
Nadto zachodzi wysoko prawdopodobne zagrożenie nieodwracalnego uszkodzenia silnika i/lub skrzyni biegów, gdyż absolutnie żaden nieautoryzowany tuner nie posiada dokumentacji uprawniającej go do jakichkolwiek modyfikacji oprogramowania sterującego pracą zespołu napędowego
:[ <nerwus> :!: :!: :!:

Kolejne kuriozum jest takie, że na chwilę obecną firma "Ignaszak" wspierając się autorytetem AUDI
BEZCZELNIE MATACZY wystawiając pojazd z następującą treścią opisu
:
"Samochód miał dokonany tuning silnika w profesjonalnej firmie Kocar".


Obrazek
sugerując, jakby producent AUDI oficjalnie uznał autorytet i profesjonalizm polskiego tunera <zalamka> ... .
Jak dla mnie - kolejny skandal :!: :!:

Na tym kończę.
Czuje się nie tylko bardzo pokrzywdzony, ale też ORDYNARNIE OSZUKANY w miejscu, które ze względu na standardy firmy AUDI winno być ostoją wzorowej uczciwości i rzetelności kupieckiej, a w moim odczuciu konsekwentnie przypomina "handlarza Mirka" ... .
Jak już wspominałem historia będzie miała swój dalszy ciąg najpierw u polskiego przedstawiciela marki AUDI, a jeśli i tutaj zostanie zbagatelizowana istnieją jeszcze inne ścieżki producenta do wykorzystania.

Wszystkich, którzy dotrwali i doczytali do końca :
Serdecznie Pozdrawiam
i zapraszam do wyciągania racjonalnych wniosków zanim podejmą ewentualne kontakty z autoryzowaną stacją obsługi nijakiego Michała Ignaszaka z Kalisza.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez moto-zakup » 2016-04-19, 10:12

Podobnych sytuacji z dealerami różnych marek mamy całe mnóstwo.
Najgorsze jest to że ludzi nieświadomi zagrożenia biorą takie auta w ciemno bo ufają znaczkowi marki. Myślą że kupują ,,nowe,, z salonu a Pan w garniturze przyjdzie z filiżanką kawy i szampanem :)
Przeglądy/inspekcje Audi A6 przed zakupem - Szczegóły
Avatar użytkownika
moto-zakup
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2015-03-14, 17:04
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2010
Imię: Dominik

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez tomektm » 2016-04-24, 21:58

sprytnie sie oczyscili :D a sam zastanawialem sie nad kupnem auta z takiego salonu :D
tomektm
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-12-28, 13:13
Model: VW Golf
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez Piotruś » 2016-04-25, 07:32

tomektm napisał(a):sam zastanawialem sie nad kupnem auta z takiego salonu

Ale w tej kwestii nie zachodzi odpowiedzialność zbiorowa. Znam osobiście (w PL, na podstawie własnych długotrwałych obserwacji) kilka punktów dealerskich VW-AUDI oraz Skody zasługujących na naprawdę duży kredyt zaufania.
Heh, prawdopodobnie właśnie dlatego tak długo "pozwalałem" się oszukiwać przez tego cynicznego hochsztaplera w Kaliszu ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez sawik » 2016-04-25, 13:54

Z własnego doświadczenia i znajomych wiem jedno: jak się nie ma określonej wiedzy i doświadczenia w zakupie samochodu, oraz jak się nie ma żadnego znajomego w danym serwisie, czy też nie zna ludzi co ich znają , to łatwo być nabitym w butelkę i oszukanym. Przykre właśnie jest to, że taki dealer VW-AUDI robi to co robi i przez to co robi psuje tylko opinię innym. <zalamka> Powodzenia Piotruś w dalszych "potyczkach". Trzymam kciuki. <okok>
sawik
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2015-05-24, 11:44
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2007

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez lyngso » 2016-05-01, 08:04

Witam

Przykre jest, że pomimo tak częstego nagłaśniania różnego rodzaju wałów z samochodami, znajduje się ktoś, kto ciągle chce oszukiwać.
Myślę jednak, że sposób traktowania klienta przez tego opisanego sprzedawcę nie powinien być łączony z całą marką. Może jest to człowiek, który do tej pory pracował w komisie "u pana Mirka" i nie wyzbył się nawyków traktowania klienta z poprzedniego miejsca pracy.
Oczywiście, że całą odpowiedzialność za swojego pracownika ponosi właściciel firmy, wg mnie powinien wyciągnąć konsekwencje w stosunku do niego, a Ty Piotrze powinieneś być przeproszony i w ramach tych przeprosin dostać do testów powiedzmy na tydzień jakiegoś demowego allroada.
Przykre jest to, ze w Polsce kultura osobista większości sprzedawców pozostawia wiele do życzenia.
Mam nadzieję, że dzięki Twojej interwencji wyciągną jakieś konsekwencje i nie skończy się tylko na lakonicznym sms-ie.

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez Piotruś » 2016-05-01, 12:30

Lyngso, dzięki za udział w "moim" temacie.

W telegraficznym skrócie :

1. Skończy się na lakonicznym i zmataczonym sms'ie, a przynajmniej oni tak sądzą.

2. "Zmartwię Cię" ;-) , lecz jednym z najcięższych argumentów KŁAMLIWEGO SPRZEDAWCZYKA, które miały swoją wagą potwierdzać zgodność pierwotnego opisu i OSZUKAŃCZE DEKLARACJE miał być właśnie fakt, że ten zafajdany buc pracuje tam już ponad 10 lat, a kunszt standardów obsługi AUDI szlifował na kursach w odległości ok. 15 km od mojego domu.
Cóż ... . Muszę przyznać, że relatywnie długi staż pracy w jednym miejscu, jak też niemal rodzinna atmosfera rozmów (z uwagi na sentyment do Podbeskidzia) początkowo rzeczywiście stanowiły tanią socjotechnikę, na którą dałem się złapać jak szkolak ... .
Dzisiaj jednak myślę, że jest to stały schemat działania tego okur..ca, bo po prostu działa. A skoro trwa już tyle lat to mam prawo sądzić, że jest to metoda świetnie znana i akceptowana przez jego pracodawcę, niejakiego M.Ignaszaka (czyli są po jednych pieniądzach i tyle).

Tak z grubsza ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez lyngso » 2016-05-01, 17:35

No to jabłka w kolanach opadają.....
Czyli faceta po prostu gubi rutyna i znudzenie, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Zadziwia mnie też brak profesjonalizmu tego dealera. Wg mnie powinien wysyłać swoich pracowników trochę dalej niż do sąsiedniego województaw na szkolenia specjalistyczne. Myślę, że Audi A.G. oferuje coś takiego, no ale Polscy przedstawiciele jeszcze do tego nie dorośli...
Nie wydaje mi się, że dałeś się podejść jak szkolak, po prostu każdy ma w sobie odrobinkę lokalnego patriotyzmu, która w jakiś tam sposób potrafi przysłonić na chwilę racjonalne myślenie.
Najgorsze jest jednak to, że ktoś tą roladkę wciągnie, a potem będzie miał problemy i to dość kosztowne.
Tam gdzie ja serwisuję swoje auta nie spotkałem się jeszcze z taką ignorancją i brakiem profesjonalizmu.
Mam więc nadzieję, że jest to jakiś odosobniony przypadek.
Będę śledził z uwagą Twojego posta Piotrze, bo bardzo mnie interesuje jak się to zakończy.

Pozdrov
Avatar użytkownika
lyngso
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2013-11-03, 08:55
Lokalizacja: lubuskie
Model: A6 C8
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 DFBA 204 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2019
Imię: Mariusz

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!na i

Postprzez Lechu » 2016-05-01, 23:06

Pan Michał Ingaszak, szybko odpowiada na wiadomości mailowe ;)

Jak coś to PW podam adres, bo zapewne na stronie go nie będzie.
Protestujmy przeciw rejestrowaniu aut z kierownicą nie po tej stronie.
Avatar użytkownika
Lechu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 495
Dołączył(a): 2013-05-30, 21:06
Lokalizacja: 127.0.0.1
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AUW 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez dan » 2016-05-02, 11:52

Aso... jak najdalej od tych oszustow,patalachow i kretaczy !
Bezczelnosc takiej kurwy ktora obraza klienta przez telefon jest czyms karygodnym,bezprawie.
Pociesze Cie tylko,ze np w Belgii nie jest lepiej.
Ogolnie swiat sie spierdolil.
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez Piotruś » 2016-05-02, 14:55

dan napisał(a):Aso... jak najdalej od tych oszustow,patalachow i kretaczy !Bezczelnosc takiej kurwy ktora obraza klienta przez telefon jest czyms karygodnym,bezprawie.

Dzięki dan za Twój konkretny głos w dyskusji 8-) <luzik> .

dan napisał(a):Ogolnie swiat sie spierdolil.

Krótko i na temat ... . Celna dygresja :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez Eric Vaughn-Matthews » 2016-05-20, 13:40

Niedługo też będę zmieniał samochód i już się oswoiłem z myślą, że najprawdopodobniej w mniejszym lub większym stopniu zostanę oszukany przez sprzedawcę. Taka to nasza rzeczywistość. Zastanawiam się nad autami poleasingowymi. W segmencie D, którym się interesuję będą to auta często po kadrze kierowniczej, która jeździ mniej i spokojniej niż osławieni przedstawiciele. Firmy leasingwe nie picują i nie przekręcają też aut przed sprzedażą (taką mam nadzieję).
Eric Vaughn-Matthews
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-05-20, 13:31
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI CFHF 110 KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez dan » 2016-05-22, 03:19

Eric Vaughn-Matthews napisał(a):Niedługo też będę zmieniał samochód i już się oswoiłem z myślą, że najprawdopodobniej w mniejszym lub większym stopniu zostanę oszukany przez sprzedawcę. Taka to nasza rzeczywistość. Zastanawiam się nad autami poleasingowymi. W segmencie D, którym się interesuję będą to auta często po kadrze kierowniczej, która jeździ mniej i spokojniej niż osławieni przedstawiciele. Firmy leasingwe nie picują i nie przekręcają też aut przed sprzedażą (taką mam nadzieję).


Eric,zeby sie nie zdziwil z tym brakiem picowania :D
Avatar użytkownika
dan
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2014-08-16, 07:34
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDi CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2013
Imię: Dan

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez moto-zakup » 2016-05-23, 09:25

dan - popieram w 100%, picowanie to jedno ale jakość naprawy oraz jakość lakierowania takich aut czasami pozostawia wiele do życzenia, samochody flotowe uznawane są jako produkt i nikt do tego nie podchodzi jak do naprawy prywatnego auta
Przeglądy/inspekcje Audi A6 przed zakupem - Szczegóły
Avatar użytkownika
moto-zakup
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2015-03-14, 17:04
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2010
Imię: Dominik

Re: Dealer Audi z Kalisza "Ignaszak" - ostrzegam !!

Postprzez storck » 2017-02-10, 09:12

Witam, panowie odgrzeję trochę kotleta..


To tak na wstępie każdy sprzedawca coś ukrywa. Bardzo rzadko można rzetelnego sprzedawce spotkać..(jedynie w niemcach prywatny właściciel ale i tak nei każdy) Ja kupując auto co prawda za mniej niż dyszkę ale zapewnienia że silnik igła i takie tam. Jako, że było to auto stosunkowo tanie nie doszukiwałem się problemu. A jednak po spuszczeniu oleju okazało się, że zalany był doktorem. Wlanie oleju 5w wypukało doktora i zaczęła się akcja... Telefony nic nie pomogły.. Prawnie niby nic nie można było zrobić jako że sprzedający był osobą fizyczną. Jak dla mnie ewidentna wada ukryta.
Ja pozostałem z wymianą silnika. Dodatkowe koszty itd. za które nikt i tak mi kasy nie odda... Ale dla mnie Audi to Audi i warto w to inwestować :)

pozdro panowie
Michał
storck
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2017-01-10, 13:05
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Michal


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości