dodatek do paliwa

dodatek do paliwa

Postprzez Moraś » 2014-10-02, 17:33

Witam serdecznie , mam pytanie dotyczące preparatu Ventil Sauber firmy liqui moly a mianowicie czy ktoś z was stosował lub stosuje ten preparat u siebie i czy jest on w miarę skuteczny czyli ogólnikowo czy warto go stosować .
Obrazek
Avatar użytkownika
Moraś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-03-16, 17:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Marek

Re: Odp: dodatek do paliwa

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-10-02, 21:45

Ja tam bałem się takich rzeczy jak miałem " benzynkę " .
Wypłucze Ci coś z baku , pójdzie dalej do listwy wtryskowej aż dojdzie do silnika i będzie klops .

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: dodatek do paliwa

Postprzez Moraś » 2014-10-04, 15:01

Nie no aż tak źle by chyba nie było <mysli> Dostałem buteleczkę od znajomego i miałem sobie wlać przy najbliższym tankowaniu a teraz dałeś mi do myślenia .
Z drugiej strony leją różne dodatki do różnych paliw i ( no właśnie i ? ) Prześpię się z tematem .
Avatar użytkownika
Moraś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-03-16, 17:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Marek

Re: dodatek do paliwa

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-10-04, 15:11

Moraś, nie mówię że omawiany preparat jest preparatem złym - wystarczy przeczytać opinie na jego temat w sieci . Nie da się ukryć , że jest bardzo zachwalanym specyfikiem .
Miałem na myśli tylko to, że ja osobiście przed zastosowaniem jakichkolwiek dodatków ( agresywnych ) do Pb pokusiłbym sie przed tymi zabiegami o płukanie baku <okok> .
Oczywiście , może się okazać , że w 99% przypadkach absolutnie nic się nie wydarzy niespodziewanego . Wszystko ( moim zdaniem ) zależy od tego kto/jaką Pb tankował przed Tobą oraz czy bak jest chociaż raz na jakiś czas zalewany " do pełna " <okok>

btw ( opis i właściwości ) :

LIQUI MOLY VENTIL SAUBER - oczyszczacz zaworów

Bardzo efektywny dodatek ochronny do wszystkich silników benzynowych. Środek do ochrony układu zasilania. Wysoka skuteczność w pielęgnacji i oczyszczaniu silnika. Przeznaczony do wszystkich układów wtryskowych paliwa silników benzynowych. Czyści i chroni przed korozją, szkodliwymi osadami i szkodliwymi substancjami znajdującymi się w paliwie. Długotrwała ochrona systemu wtrysku paliwa do 2000 km. Przetestowany w układach z katalizatorem.

Właściwości:

ochrona przed korozją,
znaczące zwiększenie mocy silnika i zmniejszenie zużycia paliwa,
ograniczenie szkodliwości spalin,
przywraca pierwotne osiągi silnika,
zapewnia optymalne dozowanie paliwa,
zapewnia niezawodność układu wtryskowego


oraz , bardzo szczegółowa " Karta charakterystyki " :arrow: (klik) http://www.liqui-moly.pl/files/1014k.pdf
( niestety juz tak mało pamiętam z lekcji Chemii , że nie powiem ( po składzie ) jaki/który ( dokładnie ) składnik ( lub ich mieszanina ) " rozpuszczalnika czyszczącego " zawory jest/są najbardziej agresywny/e i w jakim stopniu :roll: ) .

Potraktuj proszę tą wypowiedź jako moje własne podejscie do tematu/zagadnienia " agresywnych dodatków " do Pb . Nie jestem żadnym specjalistą w tego typu dziedzinie <okok> .

<luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: dodatek do paliwa

Postprzez Moraś » 2014-10-05, 16:45

Tak też twoją wypowiedź potraktuje . Dzięki i pozdrawiam .
Avatar użytkownika
Moraś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-03-16, 17:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Marek

Re: dodatek do paliwa

Postprzez egoonn » 2014-10-06, 14:00

ja zawsze jak nie wiem co bylo zalane w silniku robie plukanke i zalewam odpowiednim olejem czy to audi 2,8 czy jakas inna marka , a do silnika leje ceramizer od zawsze dlatego ceramizer bo mala pojemnosc srodka 5ml , ale tutaj w klubie na wyspach i nietylko kolesie leja wlasnie LM taki jak twój i sa zadowoleni
ANIMAL
Avatar użytkownika
egoonn
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2013-12-16, 21:30
Lokalizacja: IRL
Model: BMW 530xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2003


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości