Drgania silnika odczuwalne w kabinie.

Drgania silnika odczuwalne w kabinie.

Postprzez konnaz14 » 2014-09-14, 01:13

Witam Panowie.
Chciałbym nadmienić iż jestem nowym użytkownikiem forum i bardzo potrzebuje waszej pomocy bo już nie mam już normalnie siły. Kupiłem moją Audi 4 miesiące temu i od samego początku miała jakieś dziwne delikatne drgania odczuwalne w kabinie i na fotelu kierowcy jak obroty spadną do 800 zawsze na postoju. Jak dodam gazu to tak do 1000 obrotów je czuć a potem już jest ok. Problem polega na tym że potrafią one ustać i znowu się pojawić. Tzn. jadę sobie i jest wszystko ok, zatrzymuje się na światłach drga, jadę dalej ok, następne światła nic nie drga itp. Czasem ustają na dłużej ale zawsze wracają. Obroty nie skaczą, błędów na kompie brak, wszystko chodzi podobno idealnie. Wymieniłem już cewki, świece, sprzęgło, koło dwumasowe, filtr paliwa i nic. Poduszki silnika w dobrym stanie. Nie wiem co to jeszcze może być. Mój mechanik też. Powiedział że chyba tak musi już być. Ale mi sie wydaje że nie.

Nie wiem czy to ma jakiś związek ale jak na przykład parkuje auto i skręcam na maksa a potem prostuje kierownice to obroty potrafią zacząć falować na chwilę i zatrzęsie tak jakby silnikem. Jest to dość bardzo odczuwalne. Wyprostuje koła i już nic dalej twardo stoją na 800.

Proszę o pomoc jeśli ktoś się spotkał z podobnym problemem, albo chociaż odesłać mnie do jakiegoś linka z tym związanego.

Z góry dziękuje.
konnaz14
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-09-14, 01:10
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Konrad

Re: Drgania silnika odczuwalne w kabinie.

Postprzez Andi » 2014-09-14, 12:39

konnaz14, witam , ja bym sie przyjrzal pompie wpomagania i paskowi ja napedzajacemu z rolkami prowadzacymi i napinaczem .
Czy i kiedy byl wymieniany plyn ukladu wspomagania i pasek z rolkami i napinaczem , byc moze pompa wspomagania ma chwilowo zbyt duzy opor i silnik reaguje chwilowym spadkiem obrotow , podobna sytuacja bedzie jezeli siada jakas rolka - wtedy nawet na wyprostowanych kolach bedzie sie tak dzialo .
Czy mechanik zwrocil na to uwage ?
Czy silnik byl podlaczany pod komputer celem weryfikacji bledow i ew czkawki ?
Elektryka, Automatyka,Zabezpieczenia,zdalne sterowanie
Serwis Turbin Wiatrowych
Avatar użytkownika
Andi
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2013-06-05, 20:23
Lokalizacja: NNM/Viborg
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Andrzej

Re: Drgania silnika odczuwalne w kabinie.

Postprzez konnaz14 » 2014-09-14, 15:36

Witam Andi

Dziekuje za szybka odpowiedz.
Plyn byl wymieniany 4 miesiace temu po kupnie auta. Pompa byla brana pod uwage, ale podobno nie daje zadnych oznak uszkodzenia. Wszystkie paski wygladaja na zdrowe. Nie wydaje zadnych niepokojacych dzwiekow. Wspomaganie chodzi idealnie. Komputer byl podlaczany i nie pokazuje zadnych bledow.

Czy jest jakas mozliwosc zeby to sprawdzic, upewnic sie ze to pompa lub cos z nia zwiazane?

Czego dokladnie szukac? Jakich oznak?

Pozdrawiam
konnaz14
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-09-14, 01:10
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Konrad


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości