Dudnienie za filterm powietrza od strony silnika.

Dudnienie za filterm powietrza od strony silnika.

Postprzez Edin » 2019-07-19, 13:09

Jak w tytule, zaczęło mi dudnić z rury dolotowej za filtrem powietrza. Podczas hamowania na biegu także wyczuwalne jest coś w rodzaju bicia/dudnienia na silniku, nie ma tego przy hamowaniu biegami. Ogólnie przy schodzeniu szybko z obrotów.


Wstępnie udało mi się ustalić iż możliwe jest to przez niedomykający się zawór ssący.

Nie ściągałem jeszcze dekli a chce to zrobić zanim oddam do mechanika aby w koszty mnie nikt nie wgonił.

Pytanie do Was czy ta diagnoza wstępna jest ok i jak wygląda procedura naprawy. Wystarczy tylko wymiana dźwigienki i popychacza?

SILNIK AFB 2.5 98r. nalot 600k

30 tys. temu dekle były ściągane i wszystko było na swoim miejscu i nic nie wykazywało objawów zużycia.
Edin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2013-08-31, 06:44
Lokalizacja: Lubelskie
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Edwin

Re: Dudnienie za filterm powietrza od strony silnika.

Postprzez reggi1 » 2019-09-28, 18:25

Hej Edin
Mam podobne odgłosy na biegu jałowym (szczególnie po wyciągnięciu plastikowych rur do filtra powietrza) mam w swoim przypadku - spadły mi dwie dzwigienki na zaworach ssących w prawej głowicy (po ściągnięciu dekli wyczuwam brak sprężystości na popychaczach, z których spadły dzwigienki- w miom przypadku muszę wymienić całą hydraulikę zaworową. :-x
reggi1
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2017-12-18, 21:01
Lokalizacja: Wałbrzych
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003
Imię: Radek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość