Dziwne zachowanie sprzęgła. Czy na pewno się ślizga?

Dziwne zachowanie sprzęgła. Czy na pewno się ślizga?

Postprzez dagi12 » 2016-12-19, 00:51

Witam

Dzisiaj rano jak odpaliłem furę natrafiłem na taki dziwne objawy działania sprzęgła.
- sprzęgło zaczyna "brać" o wiele wyżej niż zwykle.
- przy odpuszczania sprzęgła przy samym dole zacina się jakby na chwilę (wolniej odbija) aż odruchowo zatrzymuje nogę, dzięję się to tylko na niskich biegach 1,2,3 na wyższych i na luzie nie ma takiego zjawiska
- ślizganie się, ale nie tak do końca typowe. Jeśli dodam gazu obroty nie przekładają się na koła od razu, zaskakują dopiero po chwili. Dzisiaj jak wjeżdżałem na stromy parking to musiałem zaciągnąć ręczny, dodać gazu na jedynce odczekać z kilka sekund i dopiero zdjąć ręczny bo by mi zgasł.

Wczoraj wszystko było cacy, a następnego dnia już miałem wszystkie powyższe objawy jak odpaliłem auto.

Wiem, że ostatni objaw wskazuje na ślizganie się sprzęgła i kwalifikuje je do wymiany, ale pytam czy może to być wina czego innego? Bo z tego co czytałem to ślizganie się sprzęgła to proces stopniowy a mi się to stało od razu, ponadto średnio mi się uśmiecha wymiana sprzęgła, tarcz (robocizna) za 1/5 wartości samochodu.
dagi12
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-12-19, 00:37
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.6 ABB 102KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2000

Re: Dziwne zachowanie sprzęgła. Czy na pewno się ślizga?

Postprzez pastaldo » 2016-12-19, 01:55

Nie jestem specjalistą ale ja bym stawiał na problemy z wysprzęglikiem bo jak mówisz raczej nie zdarza sie zjechanie sprzęgła z dnia na dzień chyba że go np wczoraj mocno przypaliłeś.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości