dziwny klekot

dziwny klekot

Postprzez agdam » 2017-03-25, 18:49

Jestem tu nowy,wiec na poczatek witam wszystkich forumowiczow.
Moze przejde odrazu do zagadnienia.
Ostatnio tzn.w poniedzialek przy dolewaniu plynu do spryskiwaczy (na szczescie przy odpalonym aucie),cos mnie zaniepokoilo,a mianowicie dziwny klekot przy gornej czesci silnika.
Nie wiem czy to bylo predzej,auto chodzi bez zastrzezen,kontrolki sa ok.
Nie wiem czy moge jezdzic dalej czy czekac na wizyte u znachora w Audi ( termin mam na 29.03 sroda ).
Dodam ze we wtorek bylem w Audi i pan ktory obejrzal video (ktore dodam ) powiedzial ,ze to napinacze przy rozrzadzie koszt,bagatela 4500€. Hmmm,na szczescie mam gwarancjie jeszcze przez rok.Ale mino wszystko.....
No dobra dalej..
Po czym mily pan zaproponowal abysmy przeszli do auta,tam na szczescie po otwarciu maski powiedzial ,ze to jednak nie to co myslal,i reperatura potrwa 2 dni,a nie jak myslal na poczatku tydzien.
wiec moze ktos wie co to moze byc.
Mialem juz opcjie--zawory,uszczelki,i jakies popychacze.
Ja osobiscie nie wiem co to moze byc.
Na zdjeciu widac w ktorym miejscu najlepiej slychac.
Pozdrawiam i czekam na jakies info.


https://www.youtube.com/watch?v=N-LRCpReJd8&t=2s
Obrazek
Avatar użytkownika
agdam
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2017-03-25, 18:16
Lokalizacja: Ascha /Strzelce Opolskie
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CLAB 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2012
Imię: Adam

Re: dziwny klekot

Postprzez Piotruś » 2017-03-26, 11:12

Witaj agdam,
Jak mi się WYDAJE po "odsłuchaniu" filmika, majster z ASO RACZEJ ma rację.
Źródłem niemiłego klekotania PRAWDOPODOBNIE nie jest łańcuchowy napęd rozrządu (chociaż uszkodzeń tego typu w starszych egzemplarzach C7 przybywa już lawinowo), tylko coś z wałkami rozrządu lub współpracującymi elementami hydrauliki zaworowej.

Ale "umówmy się", że diagnozowanie tak głębokich i poważnych usterek przez forum internetowe przy pomocy YT jest bliższe wróżbom ze szklanej kuli niż "jakiejkolwiek pragmatyce".
Chociaż ............... w VGP Sp. z o.o. od pewnego czasu panuje wręcz "terror" w akceptacji napraw gwarancyjnych przy pomocy nagrań dźwiękowych, więc zapewne i tym razem ktoś wyda "twardą" decyzję właśnie na podobnej podstawie jak to nasze gdybańsko tutaj :] ... .

Cokolwiek się okaże mam ogromną prośbę - nie zapominaj o nas i daj nam znać co szpece ustalą z natury.
Osobiście, z ciekawości (wiem że grozi kocią mordą), skręca mnie na sprężyną ... .

<luzik>
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: dziwny klekot

Postprzez agdam » 2017-03-28, 19:15

Hej Piotrus
Auto mam odstawic jutro o 7:30,ale z powodu mojej pracy,oddam je dzisiaj w nocy,tzn.jutro o 3 rano,wiec nie bede mial mozliwosci pogadac ze znachorem,ani byc przy wstepnych ogledzinach.
W dokumentach do oddania odhaczylem,ze w razie jakichkolwiek dodatkowych napraw lub wymian oprocz tego co mu pokazalem maja sie ze mna skontaktowac.
Termin odbioru wstepnie jest na czwartek okolo 17-tej.
No i oczywiscie odrazu dam znac,co mu dolegalo.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
agdam
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2017-03-25, 18:16
Lokalizacja: Ascha /Strzelce Opolskie
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CLAB 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2012
Imię: Adam

Re: dziwny klekot

Postprzez agdam » 2017-03-30, 20:39

Temat mazna uznac za zamkniety.
W Audi powiedzieli ze wszystko jest ok.,ze to normalne.Aby sie upewnic zapytalem jeszcze jednego mechanika,ktory rowniez powiedzial ,ze wszystko jest ok.
(dokladnie,skad jest ten odglos napisze jutro)
No,ale w Audi zostawilem 184 €.
-wymiana uszczelek wtryskiwaczy, 3 uszczelki (w sensie 18 sztuk ) i jakas sroba. Wszystko w jeden dzien,a nie jak bylo zaplanowane na dwa dni.
Avatar użytkownika
agdam
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2017-03-25, 18:16
Lokalizacja: Ascha /Strzelce Opolskie
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CLAB 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2012
Imię: Adam


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości