Folia zabezpieczjąca lakier samochodowy.

Postprzez anusiak » 2014-01-01, 16:04

Kolega zajmuje się tym zawodowo wiec trochę go pod pytałem mówił mi coś o grubości w mikronach i że tak folia jest bardzo droga ja osobiście widziałem jak zakładał folie na innych samochodach i musze powiedzieć range rover dla mojego kolegi z pracy robił 7 bitych dni wyszło kozak gdybym umiał wrzucać tu foty to bym pokazał jak to wygląda. Ale wracając do tematu tak macie racje jeśli samochód był malowany w którym kolwiek miejscu to jest lipa a prawie wszystkie są może was z szokuje ale te nowki sztuki z salonu też, a chodzi o to że jeśli tak jest to akurat on daje gwarancję na 5 lat to nic to nie da bo jeśli ktoś będzie chciał ją zerwać zejdzie ale razem z clarem :-o chyba że auto naprawdę nigdy nie było nigdzie malowane to zostaje tylko cieszyć się oryginalnym kolorem pod folia a jeśli ktoś chce mieć cały w hromie też się da ale gwarancja jest tylko 1 godzina i do tego folia jest mega droga. Pozdro :-P
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał

Postprzez hubi_pl » 2014-01-01, 19:07

Witam,

Dla sprostowania pewnych informacji tutaj zawartych :)

Folia chroni przed uszkodzeniami lakieru jakie to napotykamy na drogach, jak komus duzy kamien / cegowka uderzy to niestety ale nic nie uchroni...

Folie mozna sciagnac bez uszkadzania jakiejkolwiek powloki lakierniczej, robi sie to na zimno (nie polecam) lub podgrzewajac ja (polecam) - schodzi bez problemu.

Folie mozna nakleic na powtornie malowany element - sam mam na TT juz ktoras folie i sciagam i zakladam kolejne bez problemu - dodam ze to auto jest autem testowym roznych folii u nas w firmie, dlatego sciagamy i naklejamy. Ponadto z jednego auta sciaglalem w US po 2,5 roku, w stanie bardzo naslonecznionym i bez problemu zeszla, potem lekka polerka wosk i sladu nie bylo. Wazne jest to ze folia przepuszcza promienie sloneczne i nie ma efektu jak po skorach, ze pod folia bedzie inny odcien lakieru po kilku latach.

Zalozenie folii nie moze trwac 7 dni...chyba ze mowimy o calym samochodzie ale malo kto zaklada folie ochronna na cale auto - tu bardziej zmiana koloru. Nalozenie samego przodu mozna spokojnie w 1 dzien skonczyc - przod w znaczeniu przednia czesc maski, przednia czesc blotnikow, zderzak i lusterka.

Sprzedawalem te komplety w US, po powrocie do PL tutaj sie tym zajalem i klienci sa zadowoleni, komplety do samodzielnego zakladania - gotowe dociete pod dane auto.

pzdr
Hubi
hubi_pl
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2013-11-27, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Model: TT
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8T BAM 225KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Hubert

Re: Folia zabezpieczjąca lakier samochodowy.

Postprzez coca-cola » 2014-02-13, 20:55

hubi_pl napisał(a):Witam,



Dla sprostowania pewnych informacji tutaj zawartych :)



Folia chroni przed uszkodzeniami lakieru jakie to napotykamy na drogach, jak komus duzy kamien / cegowka uderzy to niestety ale nic nie uchroni...



Folie mozna sciagnac bez uszkadzania jakiejkolwiek powloki lakierniczej, robi sie to na zimno (nie polecam) lub podgrzewajac ja (polecam) - schodzi bez problemu.



Folie mozna nakleic na powtornie malowany element - sam mam na TT juz ktoras folie i sciagam i zakladam kolejne bez problemu - dodam ze to auto jest autem testowym roznych folii u nas w firmie, dlatego sciagamy i naklejamy. Ponadto z jednego auta sciaglalem w US po 2,5 roku, w stanie bardzo naslonecznionym i bez problemu zeszla, potem lekka polerka wosk i sladu nie bylo. Wazne jest to ze folia przepuszcza promienie sloneczne i nie ma efektu jak po skorach, ze pod folia bedzie inny odcien lakieru po kilku latach.



Zalozenie folii nie moze trwac 7 dni...chyba ze mowimy o calym samochodzie ale malo kto zaklada folie ochronna na cale auto - tu bardziej zmiana koloru. Nalozenie samego przodu mozna spokojnie w 1 dzien skonczyc - przod w znaczeniu przednia czesc maski, przednia czesc blotnikow, zderzak i lusterka.



Sprzedawalem te komplety w US, po powrocie do PL tutaj sie tym zajalem i klienci sa zadowoleni, komplety do samodzielnego zakladania - gotowe dociete pod dane auto.



pzdr

Hubi

Witam. Ile taki zabieg kosztuje? Zmiana koloru na całe c6 i jaki czas obklejania? Jak jest z wytrzymałością takiej foli? Np na kamienie z pod kół z innych pojazdów, Częste mycie auta kercherem nie uszkodzi foli? Nie odklei się?
coca-cola
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2013-12-29, 20:29
Lokalizacja: Aberdeen
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2010
Imię: Kam

Re: Folia zabezpieczjąca lakier samochodowy.

Postprzez anusiak » 2014-02-13, 20:57

Pytasz o ceny w Polsce czy UK
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał

Re: Folia zabezpieczjąca lakier samochodowy.

Postprzez coca-cola » 2014-02-13, 20:58

Może być w Polsce i UK. Gdzie lepiej by zrobili?
coca-cola
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2013-12-29, 20:29
Lokalizacja: Aberdeen
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2010
Imię: Kam

Re: Folia zabezpieczjąca lakier samochodowy.

Postprzez anusiak » 2014-02-13, 21:07

A to sam jestem ciekaw gdzie by lepiej zrobili <mysli> <mysli>
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał

Re: Folia zabezpieczjąca lakier samochodowy.

Postprzez hubi_pl » 2014-02-13, 21:44

coca-cola napisał(a):Witam. Ile taki zabieg kosztuje? Zmiana koloru na całe c6 i jaki czas obklejania? Jak jest z wytrzymałością takiej foli? Np na kamienie z pod kół z innych pojazdów, Częste mycie auta kercherem nie uszkodzi foli? Nie odklei się?


Ja pisałem o folii zabezpieczającej lakier, taka folie nie stosuje sie na cale auto (w 90%) a tylko na przod, to jest zderzak, maska, blotniki i lusterka - te elementy ktore sa narazone na wszelkiego rodzaju uderzenia.

pzdr
hubi
hubi_pl
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2013-11-27, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Model: TT
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8T BAM 225KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Hubert

Re: Folia zabezpieczjąca lakier samochodowy.

Postprzez anusiak » 2014-02-13, 23:06

Coca-cola napisze Ci cenę i namiar do kolegi on ci wszystko objasni powiedz tylko że jesteś ode mnie dziś okleja Ferrari Italia dla gracza Arsenalu Wilczera czy coś tam Andrzej 07875 057562
Ps Mam nadzieje że kosciotrup mnie nie pogoni za tego ot :-P
Avatar użytkownika
anusiak
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2013-11-28, 14:19
Lokalizacja: LONDON/WROCLAW
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CAGB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Michał


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości