Fotelik samochodowy dla dziecka-bezpieczeństwo przewożenia.

Postprzez hubi_pl » 2013-11-29, 13:52

jakos78, Ja moge powiedziec/napisac jak jest, decyzja nalezy do kazdego indywidualnie.

Dzieci tez roznie rosną, foteliki grupy 2 tez sa rozne, niektore sa takie ktore rosna z dzieckiem i mozesz uzywac nawet do 25kg tylem...

CO do Twojego pytania nt fotelików montowanych tyłem na ISOfix - tak, oczywiście takie są.
hubi_pl
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2013-11-27, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Model: TT
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8T BAM 225KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Hubert

Postprzez Mona » 2013-11-29, 14:31

A ja powiem tylko tyle w temacie, że przerobiłam wiele fotelików, na różnych dzieciach (i tymi z adhd i tymi bez, przy niemowlakach do najstarszych włącznie) i nie, nie mam swojej gromadki, ale bardzo często z takowymi podróżuję i uważam że dyskusja ojca vs. osoby która pisze stricte o bezpieczeństwie jest bez sensu. Jeżeli dziecko przywyczaiłeś do jazdy przodem, to nie oczekuj, że nagle polubi tą odwrotną. Co do jazdy 12godzinnej do chorwacji, to jeżeli ktoś będzie chciał mi wmówić, że pokonał ją z dziećmi bez postoju, to albo je uśpił, albo meczył. Zasada jest prosta, jak już hubi_pl, wspomniał w swojej wypowiedzi, nie kontrujcie argumentów na zasadzie serce vs rozum, bo do niczego nie dojdziecie. Albo kierujesz sie tym, że dziecko będzie oglądać oparcie fotela i podsufitkę plus otoczenie przez boczne szyby, albo że będzie miało lepsze widoki, kosztem bezpieczeństwa. Zasada jest prosta jak dla mnie, jeżeli ktoś jest do czegoś przyzwyczajony, niezależnie czy to dorosły, czy dziecko, ciężko będzie go przestawić na inny tor. Jednak jeżeli od samego początku będzie się konsekwentnym i przemyśli na zapas pare spraw, jest łatwiej i przyjemniej. I wbrew pozorom, większe 3-4 letnie dziecko w dobrym foteliku do tego przystosowanym, może być bez problemu i dyskomfortu przewożone tyłem :)
Pozdrawiam, Mona
Avatar użytkownika
Mona
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 541
Dołączył(a): 2013-06-03, 22:52
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Monika

Postprzez jakos78 » 2013-11-29, 17:28

hubi_pl, ja ci tylko napisze moja sytacje
Moj syn odkąd skończył 10 miesięcy jeździł Romerze king plus do przodu
Jak miał 2,5 roku musiał go przesadzić do przodu ( poduszkę wyłączyłem), w wieku 3 lat i jednego miesiąca przesadziłem go do grupy 3 Romer kidfix xp sict i twierdze ze to jest bezpieczne
Avatar użytkownika
jakos78
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 456
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:46
Lokalizacja: Holandia
Model: A6 C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.0 BPJ 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Jarek

Poprzednia strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości