Jak sprawdzić zdjęte wariatory ASN

Jak sprawdzić zdjęte wariatory ASN

Postprzez mefjiu » 2017-02-22, 14:07

Witam.
Ostatnio udało mi się za grosze kupić od kumpla głowice po wymianie gumek, splanowane, wyczyszczone, wyszlifowane gniazda zaworowe (o ile tak się mówi), itp..
Kolega zrobił ich "remont" za 1200zł, na co widziałem fakturę z zakładu w Lublinie i nawet ich nie założył, bo mechanik zdiagnozował mu pękniętą tuleje cylindra nr 2 i zmienił na ARE 2.7.
Głowice sprzedał mi kompletne, ze wszystkimi czujnikami, nastawnikami, deklami i... wariatorami.

Mówił, że wszystkie 4 wariatory są w BDB stanie, nie puszczają oleju, nie wieszają się, itp., ale kupiłem głowice na tyle tanio, że szczerze mówiąc nie dbam o to.

Czy zna ktoś sposób (albo firmę) jak sprawdzić takie zdjęte z silnika wariatory, które leżą luzem?

Głowice kupiłem "na zapas", mój silnik (odpukać) chodzi i nie zamierzam zrzucać rozrządu by założyć te wariatory, zwłaszcza, że jak są trafione, to mogę sobie jedynie napytać biedy a i roboty z ich wymianą byłoby nie mało, ale jakby wariatory były OK, to lepiej mieć je w zapasie, zwłaszcza że auta przez minimum 3 lata nie zamierzam zmieniać.

Z góry dziękuję za pomoc dobrym ludziom!
Był: Rover 45 1.8 117KM / Audi A4 B6 1.8T 163KM /Ford Mondeo ST220 3.0 V6 225KM
Avatar użytkownika
mefjiu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2016-10-03, 13:57
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Mateusz

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości