Jaka instalacja LPG ?

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez daniel3262 » 2014-08-12, 18:02

nie pamietam 82, niby w najlepszym warsztacie zakładane.Ja jestem tego zdania, że jak kogoś nie stać na benzynę to niech kupi samochód o mniejszej pojemności lub Diesla jak to mówią "gaz tylko do zapalniczek"Oczywiście zgodzę się że na gazie jeżdżąc to duża oszczędność jest ale jak samochód nie miał zamontowanej instalacji gazowej to prędzej czy później i tak coś się zepsuje.
daniel3262
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2014-07-16, 16:27
Lokalizacja: Chełm
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Daniel

Re: Odp: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-08-13, 05:25

daniel3262 napisał(a):Ja jestem tego zdania, że jak kogoś nie stać na benzynę to niech kupi samochód o mniejszej pojemności lub Diesla jak to mówią "gaz tylko do zapalniczek" .... jak samochód nie miał zamontowanej instalacji gazowej to prędzej czy później i tak coś się zepsuje.


Danielu, w tych kwestiach totalnie się z Tobą NIE zgadzam ale... to nie ten temat żeby się w nim tu rozwodzić (choć korci mnie bardzo) :-D

Pozdrawiam

Wysłane z... telegrafu ;)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez daniel3262 » 2014-08-13, 21:04

nie pamietam 82,
Masz racje,to nie miejsce na ten temat.Każdy ma odmienne zdanie na ten temat :-)

Pozdrawiam
daniel3262
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2014-07-16, 16:27
Lokalizacja: Chełm
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Daniel

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez Janis » 2014-09-01, 09:25

Dobra czytałem dosyć sporo na temat tego gazu, głównie na forach A4 i A8. Ostatecznie wybrałem. Na A8 dosyć często przewijał się warsztat Energy Gaz Polska, więc ostatecznie skorzystałem z ich usług. Instalacja to BRC Sequent P&D, reduktor genius MAX. Ogólnie jestem zadowolony z montażu i instalacji. Fakt że minął niecały tydzień, ale auto jak do tej pory spisuje się bardzo dobrze. Na obecną chwilę mogę tylko powiedzieć że warsztat ogólnie jest bardzo spoko, przyjaźni ludzie, dobrze nastawieni i chyba znają się na tym co robią bo już trochę aut mają zagazowanych. Mają też autoryzację CZAKRAMU, może to nie jest najważniejsze ale jednak lepiej jak warsztat ją ma niż nie;). Ogólnie mam kilka zdjęć z montażu instalacji więc będę wam wdzięczny za waszą ocenę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Janis
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2014-07-12, 03:47
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2001
Imię: Aleksander

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-09-01, 09:48

Janis, czy w momencie kiedy silnik jest jeszcze zimny i w momencie przyśpieszania ( tylko w tym momencie ) kiedy akurat sterownik przełącza z PB na LPG czujesz delikatną/mikrosekundową przerwę w zasilaniu silnika ( efekt szarpnięcia ) ? ( to raz )
( i dwa ) - czy zaraz po przełączeniu na LPG ale stojąc np. na światłach widzisz falujące obroty przez krótki moment ? ( w zakresie ok 550-900)

Jeżeli w jednym jak i w drugim przypadku jest OK ( czyli nie czujesz i nie zauważasz) - to możesz być zadowolony :>

btw , zestaw masz nowy ( tzn. nie taki , który nie wiadomo jak długo leżał na magazynie ) - na lepszych opaskach i trójniku <okok>

Pozdrawiam i szerokości życzę <luzik> .

btw , gdzie tankujesz LPG ?
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez Janis » 2014-09-01, 11:52

Co do zmiany to szarpnięcia nie ma ale sprawdzę jeszcze przy wyższych obrotach, co do obrotów to trzyma równo bo specjalnie zaraz po montażu obserwowałem;) A co do tankowania to teraz najczęściej tankuję na stacji prywatnej na kolejowej w Warszawie, na przeciwko 19 dzielnicy. A jeżeli tam mi nie po drodze to na Orlenie (najczęściej na Mińskiej na Grochowie);)
Avatar użytkownika
Janis
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2014-07-12, 03:47
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2001
Imię: Aleksander

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez RomanS » 2014-09-01, 12:41

Janis napisał(a):Ogólnie mam kilka zdjęć z montażu instalacji więc będę wam wdzięczny za waszą ocenę:


Ze zdjęć akurat za wiele nie widać (wszystko już zmontowane :-) ), to co widać wygląda estetycznie. jakby podejść do tego tak jak np. poddawane są ocenie instalacje pokazywane w galerii lpg-forum, to:
1. Nie ma kompensacji między listwami
2. Leżące wtryski (poziomo ? czy nawet lekko pod górkę ?) to nie jest dobrze komentowane (zaznaczam, że nie wiem, czy inaczej, tzn. pionowo się da w tym przypadku :roll:) - zwiększa długość wężyków

Nie wiemy gdzie są wkrętki w kolektor, gdzie jest reduktor, filtr fazy ciekłej, jak jest zamontowany zbiornik i przewody pod autem, wlew gazu więc trudno coś oceniać :-)
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez Janis » 2014-09-01, 12:55

Nie wiem czy jak by zamontowali pionowo to domknęła by się maska, zbiornik jest w bagażniku, filtr z tego co mi się wydaje to mam zamontowany tu gdzie wlew do wspomagania, tak trochę wciśnięty. A wlew gazu mam tam gdzie paliwa;) Zdjęcia filtra, zbiornika i wlewu mam mogę wstawić, natomiast pod autem to teraz będzie już trochę ciężko;)
Avatar użytkownika
Janis
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2014-07-12, 03:47
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2001
Imię: Aleksander

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-09-01, 21:40

Janis napisał(a):filtr z tego co mi się wydaje to mam zamontowany tu gdzie wlew do wspomagania


Prawdopodobnie tam jest - ja też go miałem w tym miejscu <okok>
Reduktora - nie zobaczysz , jest za silnikiem , pod ścianą grodziową nad skrzynią biegów ( na 99 % )
Sterownik masz ( też na 99 %) w podszybiu ( stoi sztorcem po lewej stronie przy aku ) bo... widzę , że też ( tak jak mi ) nie do końca domyka się zaczep od osłony/klapki akumulatora .

Pozdro <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaka instalacja LPG ?

Postprzez Janis » 2014-09-11, 20:04

Pewnie tak jest, reduktora i reszty szukał już nie będę;) Jeszcze raz wielkie dzięki za wasze porady;)
Avatar użytkownika
Janis
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2014-07-12, 03:47
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2001
Imię: Aleksander

Poprzednia strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości