Jaką "spacerówkę" polecacie ?

Rozmowa dosłownie na każdy temat.

Jaką "spacerówkę" polecacie ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-05-03, 19:32

Hey <luzik> .

Z racji takiej, ze obecnie mamy wózek wielofunkcyjny (3w1 - gondola/spacerówka i wpinane nosidełko) marki Jedo model Bartatina chcemy kupić osobną spacerówkę bo ta z zestawu jest , że tak powiem - choojowa strasznie w użytkowaniu :-| :evil: .
Od czytania różnych for (dla mam :-P ) mam już taki mętlik w głowie , że... <glupek> <glupek> <glupek> . Każda co innego , każda pliszka swój ogonek chwali :-| .

Macie jakieś "swoje" (sprawdzone) typy ?

Nasze wymagania to - obowiązkowo 4 pompowane kółka i brak trzeszczenia elementów konstrukcyjnych <okok> . Wsio :] .

Dzieki i <luzik> .
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaką "spacerówkę" polecacie ?

Postprzez pastaldo » 2015-05-03, 21:16

My mamy Tutka Grandera i bardzo sobie chwalimy. Jak pojawił się drugi bobas to ten większy dostał spacerówkę tzw. parasolke ale to masakra w porównaniu z tym tutkiem.
Praca uszlachetnia -> Lenistwo uszczęśliwia :-)
pastaldo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 527
Dołączył(a): 2013-07-09, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Tomek

Re: Jaką "spacerówkę" polecacie ?

Postprzez mario2560 » 2015-05-03, 21:17

Stoję przed podobnym dylematem - jaką wybrać spacerówkę, jako że zacząłem robić rozeznanie to coś Ci napiszę.
Zależy czego oczekujesz od wózka, moja pierwsza córa z Jedo przesiadła się do zwykłej parasolki - byłem zaskoczony że ten wózek tyle potrafi, rozkładane oparcie więc ze spaniem nie było problemu, spory kosz na drobiazgi, po złożeniu nie zabierała też zbyt dużo miejsca i była lekka - niestety wytrzymała tylko przygodę z jednym dzieckiem, teraz nie możemy znaleźć podobnej.
Teraz planowałem kupić spacerówkę Recaro przekonany że są bezkonkurencyjne tak jak foteliki - jednak przeszło mi jak obejrzałem ją na żywo, niby wszystko pięknie ; lekka, szybko się składa do małych rozmiarów ale wydała mi się wąska i trochę "chybotliwa" - ludzie piszą że trzeszczy i po dokładniejszym obejrzeniu jestem prawie pewien że będzie trzeszczeć ponieważ nowa wydaje dziwne dźwięki.
Oglądałem jeszcze kilka wózków, dyskutowałem z panem sprzedawcą i w oko wpadł mi wózek Jogger City Mini Zip. Nie ma co prawda pompowanych kół, ale jest większa (więcej miejsca dla dziecka) niż np. Recaro, ma duży daszek, rozkłada się szybko do spania, bardzo fajnie się składa do małych rozmiarów.
Niby jest duży wybór ale jak chcesz już konkretnie i masz określone minimum jakie ma spełniać to pojawia się problem. Napisz co oglądałeś może mnie coś natchnie hehe.
mario2560
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2015-02-26, 15:45
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 BDV 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2003
Imię: Mariusz

Re: Jaką "spacerówkę" polecacie ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-05-03, 22:00

Dzięki chłopaki za pierwsze cenne opinie. Jak tylko dosiądę lapka napiszę coś więcej, wrzucę jakieś foto wózków, które bierzemy pod uwagę.
Najważniejsza jest wygoda dziecka w pozycji siedzącej i leżącej (wiadomo) . Na drugim miejscu te kółka (koniecznie 4 i pompowane), no i cisza podczas spacerów. Waga i gabaryty po złożeniu to sprawa drugorzędna.
Dobrze jakby miał regulowany podnóżek i nieminiaturowy bagaj :-) .

Aha - dodam, że Córa ma 8 mies. i sama jeszcze stabilnie nie siedzi.

Pozdro.

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaką "spacerówkę" polecacie ?

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-05-14, 20:52

Spacerówka kupiona (dzisiaj) . Nasz wybór padł na brytyjczyka - joie litetrax 4 (koniecznie musiał być wyprodukowany w tym roku - polepszona amortyzacja) <okok> .
Wózek jak na swoją cenę wg. mojej opinii w wielu kwestiach przewyższa lub dorównuje innym maclarenom czy xlanderom . Cena (internetowa - do takiej mi obniżono w sklepie) z akcesoriami (uchwyt na dwa kubki z zamykanym schowkiem + osłona przeciwdeszczowa) to 750 parę zł a jakościowo zarówno w wyglądzie jak i użytkowaniu jest bardzo ok . Opinie ma dobre a jedyny mankament , który zauważyłem ujawnia się w momencie kiedy dziecko podróżuje w pozycji leżącej. Przesunięcie środka ciężkości powoduje , ze słychać przednie kółka (a dokładnie luz między mocowaniem kółka a elementem w wózku). Przednie kółka są mocowane prawie w identyczny sposób jak zwykłe kółka w fotelach . Nie jest to uciążliwe dla dziecka (nie budzi się) ale akurat dla mnie jest bo nie lubię nieplanowanych odgłosów , tak więc... 2 podkładki pvc (lub gumowe) założone na trzpień powinny załatwić sprawę :] .
Wózek ma duży daszek z możliwością powiększenia , regulowany podnóżek , bardzo wygodny i dosyć bliski krocza pas ( co było dla Nas równie ważne - żeby dziecko nie zjeżdżało podczas siedzenia ) . Błyskawicznie się składa i rozkłada . Kilka przydatnych schowków i kieszeni . No i "nośność" - testowany był do 40kg :shock: - i tyle wytrzymał 8-) . Podają 18 ( tak muszą :roll: ) .
Do wyboru 3 kolory (cały czarny, czerwony z czarnym i niebieski z czarnym ) . Tata wybrał niebieski 8-) .

Fakt - nie ma pompowanych kół :-/ ( ale... w życiu chyba nie można mieć wszystkiego <mysli> ) . Prowadzi się elegancko - pierwszy spacer z nim i córa przespała 2,5h :> . Także... <okok> .

<luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaką "spacerówkę" polecacie ?

Postprzez Jowita » 2015-05-30, 10:38

WÓZEK GRACO EVO CHARCOAL polecam jak cholerka! Koła piankowe, no cóż to chyba jedyny minus chociaż go nie odczuwam :) do mojej A6 mieści się elegancko, czarny, koła skrętne, obudowany co dla mnie stanowiło istotny element :) Zadowolonam i polecam ;D
Jowita
-#Nowicjusz
-#Nowicjusz
 
Posty: 0
Dołączył(a): 2015-05-30, 10:35
Model: RS6+ C5
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9 TDI BPZ
Napęd: xDrive
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Jowa


Powrót do Na luzie - "Hyde Park"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość