Jaki cleaner pod wosk syntetyczny

Kosmetyka samochodowa, chemia, woski, pasty polerskie, odświeżacze i zapachy inne specyfiki.

Jaki cleaner pod wosk syntetyczny

Postprzez PiotrC5 » 2014-03-06, 16:22

Witam.
Postanowiłem lekko odświeżyć auto.
Jeszcze chcę zastosować #105 Duragloss Prefomance Polish w połączeniu z #601 DG Polish Bonding Agent.
Pod chciałbym zastosować Chemical Guys Wet Mirror Finish. Wiem że nie jest to typowy Cleaner ponieważ jeżeli się nie mylę jest połączeniem Cleanera i Politury.
Stosuję pod wosk ze względu na drobne niedociągnięcia lakieru typu pozostałe ślady po myjni automatycznej a polerowania mechanicznego nie uwzględniam.
Po prostu zastanawia mnie czy na obecne warunki temperaturowe ma to sens ( w kwestii Wet Mirror....) i czy połączenie jest odpowiednie.
PiotrC5
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2013-10-07, 19:59
Lokalizacja: Pomorskie
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Piotr

Re: Jaki cleaner pod wosk syntetyczny

Postprzez Rubio » 2014-03-08, 12:08

Ważna jest bardzo wilgotność powietrza a nie tylko temperatura.
Jeśli temperatura jest jak dzisiaj czyli ok 8 stopni i masz garaż to spokojnie możesz nakładać.
Nie ma sensu natomiast stosować Wet Mirror` ponieważ #601 to również jest cleaner ;)
Stosowanie produktów maskujących niedoskonałości jak dla mnie nie jest dobrym pomysłem bo daje marne efekty i utrzymuje się do pierwszego czy drugiego mycia.
Tak w roli ścisłości to wosku nie należy nakładać na ciepły lakier i nigdy nie w słońcu ;)
Najlepiej cień lub garaż.
W wypadku naturalnych wosków można wystawić na słońce czy wygrzać lampami w celu wypocenia wosku lub utwardzenia ale to już w ostatniej fazie po wypolerowaniu.
Rubio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 138
Dołączył(a): 2013-06-07, 11:09
Lokalizacja: Kraków
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999
Imię: Dawid

Re: Jaki cleaner pod wosk syntetyczny

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-03-08, 12:37

PiotrC5, bardzo chętnie dowiedziałbym sie czegoś więcej na ten temat - widze, ze jesteś obcykany (i to chyba za mało powiedziane) ale ... podobnie jak kolega fotoplastikon - czytam to i wydaje mi się, ze mam przed sobą katalog Avonu albo jestem na wykładzie/szkoleniu w Rossmann'ie/Super-Pharm'ie :mrgreen:

Temat bardzo ciekawy/interesujący (też mam ochotę na wiosnę wypolerować/zabezpieczyć lakier) ale przydałby sie do tego (Twojego postu) jakiś "przypis" bo... googlowanie nie zawsze "odda" Twoją myśl. <okok>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaki cleaner pod wosk syntetyczny

Postprzez PiotrC5 » 2014-03-08, 18:20

Rubio napisał(a):Ważna jest bardzo wilgotność powietrza a nie tylko temperatura.
Jeśli temperatura jest jak dzisiaj czyli ok 8 stopni i masz garaż to spokojnie możesz nakładać.

No właśnie z garażem jest problem więc zastanawiałem się nad temperaturą. No niestety tak nie bardzo wyszło (próbowałem na małej powierzchni)
Rubio napisał(a):Nie ma sensu natomiast stosować Wet Mirror` ponieważ #601 to również jest cleaner ;)
.
Dzięki za info.
nie pamietam 82 napisał(a):PiotrC5, bardzo chętnie dowiedziałbym sie czegoś więcej na ten temat - widze, ze jesteś obcykany (i to chyba za mało powiedziane)

Czy ja wiem czy obcykany :] ,bardziej interesuję się. Dużo informacji jest na forum w tym dziale.
nie pamietam 82 napisał(a):Temat bardzo ciekawy/interesujący (też mam ochotę na wiosnę wypolerować/zabezpieczyć lakier) ale przydałby sie do tego (Twojego postu) jakiś "przypis" bo... googlowanie nie zawsze "odda" Twoją myśl. <okok>

Wydaje mi śie że bardzo pomocny byłby ten temat jak-poprawnie-myc-i-zabezpieczyc-samochod-t219.html Kwestia doboru środków to już trochę indywidualna sprawa..
Z tego co czytam najbardziej obeznanym w temacie jest Rubio, więc chyba lepiej nie można trafić.
Rubio napisał(a):W wypadku naturalnych wosków można wystawić na słońce czy wygrzać lampami w celu wypocenia wosku lub utwardzenia ale to już w ostatniej fazie po wypolerowaniu.

Tak przyszłościowo w jakim celu łączy się/ nakłada się warstwę wosku syntetycznego i naturalnego.
Czy dobrze rozumuję najpierw naturalny, następnie syntetyczny ? Czy odwrotnie ?
Dzięki za info.
PiotrC5
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2013-10-07, 19:59
Lokalizacja: Pomorskie
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Piotr


Powrót do Car detailing.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości