Jaki olej?

Jaki olej?

Postprzez Koenig » 2014-02-11, 10:10

Pytanie banalne - zbliża mi się wymiana oleju. Ostatnio kierująć się opiniami znalezionymi w sieci zalałem silnik Motulem X-clean. W międzyczasie znalazłem też opinię wyśmiewające "uwielbienie" Motula przez wielu internautów.
W poprzednich autach stosowałem Castrola Magnatec, ale opinie też są podzielone, głównie ze względu na to że jest chyba rozlewany w Polsce.
Przejmować się tym wszystkim czy po prostu zalać po raz kolejny Motulem? Oleju nie ubywa, stan na bagnecie wydaje mi się taki sam.
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Re: Jaki olej?

Postprzez Piotruś » 2014-02-11, 12:19

Koenig, pomijając wszystkie olejowe sympatie i antypatie, to Motul X-Clean akurat wcale nie jest najlepszym wyborem do BCZ ... . Jak już tak bardzo chcesz używać Motula - to zalej X-cees'a 8100 (5W40), a nie berbeluchę siłą wymuszoną przez ekologów na użytkownikach aut z DPF'ami ... :-x (dla nich właśnie jest X-Clean i np. Specific 504/507) .

Co do reszty zgadzam się z Maximusem - lej sobie to z czym Twoje poczucie dobrze spełnionego obowiązku będzie najlepsze, byle było z normą 505.00 i miało 5W40 lub 5W30.
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości