[MANUAL] Jaki przegub zewnętrzy

Postprzez Piotruś » 2013-07-14, 06:47

RomanS, przedstawiasz kolejny dowód, ze z jakością wszędzie bywa różnie ... .
Ja nie chciałbym dzielić włosa na czworo ani agitować na rzecz ASO ... . W poprzednim poście powinienem doprecyzować, że zauważone przez mnie różnice w rozmiarach osłon są minimalne, co jednak może ( :shock: :?: ) wpływać na trwałość elementu.
Temat (zamienniki vs "nibyoryginały") zacząłem dokładniej drążyć właśnie po tym, gdy zauważyłem, że niektóre przeguby i niektóre osłony wytrzymywały jakieś śmiesznie małe przebiegi, a wcześniej takiego problemu nie było ... .

OK. Jak widać niezbicie - bywa co najmniej różnie i chyba nie wypracujemy tutaj "złotego środka", skoro problematyczne bywają najtańsze zamienniki i najdroższe quasioryginały ... .

PS:
Ciekawostka: Allroada C6 sprzedałem z przebiegiem niecałych 240 tyś.km "na" ori-fabrycznych osłonach, które (przynajmniej "na oko") wcale nie wyglądały jeszcze na zmęczone. I bądź tu mądry ... 8-) .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Postprzez Lechu » 2013-07-14, 12:02

w audi 100 mojego ojca przeguby były oryginalne, dopiero przed 280 tys, jeden był do wymiany. teraz auto ma ok 310 tys i z przegubem spokój. Wymienione na Lobro właśnie z Foty za 203 PLN :) (udało mi się wynegocjować lepsze zniżki niż miałem :D )

Tak nawiasem Ruville to jest pakowacz części , w kartoniku można znaleźć chyba wszystkich producentów. Można spotkać w kartonikach "badziewie" jak i również solidny zamiennik.
Kpl Ruville do C4, który zakupiłem miał rolki INA :) .

Tak samo jest już praktycznie ze wszystkim. Kupując zmywarkę masz m.in. do wyboru Bosch albo Siemens. I się zastanawiasz bo wyglądają identycznie. Cena też podobna . Sprzedawca Ci powie że montowane w tej samej fabryce, i rzeczywiście tak jest. Tylko jest pewna mała różnica, Bosch się rzadziej psuje niż Siemens.
Udało mi się kiedyś zdobyć informację o co chodzi. I się dowiedziałem, od chyba wiarygodnego źródła (przedstawiciel Siemens), że z tej samej fabryki nie znaczy to samo, Siemens i Bosch są produkowane w te samej fabryce, ale na różnych liniach produkcyjnych.
Identyczna sytuacja była z monitorami LCD, kiedy był wysoki popyt na ten produkt. Promocje w marketach biły ceny na allegro jak i również w innych miejscach. Jak to działa ? Taki market zamawia w fabryce np LG 10000 monitorów jakiegoś tam modelu, z zastrzeżeniem że cena końcowa ma być 150 PLN . Postawisz 2 takie monitory z normalnej produkcji i tej tańszej i na pierwszy rzut oka nie zobaczysz różnicy, model wszystko jest to samo. Jak zaczniesz się przyglądać to zobaczysz niewielkie różnice, które dla normalnego Kowalskiego są trudne do zauważenia. Kolejny szczegół to nr serii czy produktu, moga być z innej bajki zupełnie. Producent chce wiedzieć co ew. wraca i na czyje zamówienie to było by zastosować odpowiednią procedurę gwarancyjną.

Podejrzewam, że podobnie jest z częściami, to co idzie do ASO jest z innej linii niż to co idzie do pudełka "pakowacza części". Oczywiście w ramach opłacalności (ceny danej części).
Avatar użytkownika
Lechu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 495
Dołączył(a): 2013-05-30, 21:06
Lokalizacja: 127.0.0.1
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AUW 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001

Postprzez pawelk600 » 2013-07-14, 21:35

Zerknijcie na tą stronę:

http://www.gknservice.com/pl/samochody_ ... slony.html

Moim zdaniem to jak zapytać, czym się różni Citroen od Peugeota.....opakowaniem.
pawelk600
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2013-06-08, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG

Postprzez Koenig » 2013-09-03, 12:00

Jakoś ten temat mi wcześniej umknął. Właśnie wymieniałem prawy przegub + osłonę na lewym. Części zamawiał mój mechanik, do którego mam zaufanie. No i okazuje się że to Spidan - przegub około 240zł, osłona 40zł. Ale mechanik upiera się że są dobre jakościowo.
No cóż, przekonamy się na własnej skórze ;d
Póki co mechanik mnie nie zawiódł ;d
- Tatusiu, czy ten samochód jest zepsuty?
- Nie synku, to diesel...
Avatar użytkownika
Koenig
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2013-06-20, 11:12
Lokalizacja: Małopolska
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Janusz

Poprzednia strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość