Jaki rozmiar opon zimowych ?

Jaki rozmiar opon zimowych ?

Postprzez noman » 2014-12-01, 23:41

Witam,

prosze o informacje jaki jest najlepszy rozmiar na zime, bo kazdy mowi cos innego.aktualnie jezdze na 225/50/r18 mam kupic takie same zimowki czy inne? myslalem taki sam bedzie ok, ale niektorzy mowia, ze bez sensu..na pewno nie 18tki i nie 225 a 245 i nie 50...i tak dalej i tak dalej..chodzi mi o bezpieczenstwo i komfort jazdy. no wyglada tez :))))) dzieki z gory za info
pozdro

audi a6 c7 avant 3.0 quattro 2014 290KM
noman
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-09-20, 22:40
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2013

Re: zimowki

Postprzez Piotruś » 2014-12-02, 06:17

Noman, masz nowe i dużo warte auto.
W dzisiejszych czasach w doborze ogumienia nie ma żadnej dowolności i dla własnego bezpieczeństwa (prawnego) powinieneś wybierać wyłącznie z tych rozmiarów, które są uwidocznione w homologacji typu Twojego konkretnego egzemplarza.
Ta kartka była Ci potrzebna żeby zarejestrować nowe auto w WK, a jeżeli kupiłeś używkę lub rejestrował leasing, to praktycznie każde ASO wydrukuje Ci kopię, z której dowiesz się jakie rozmiary w ogóle wchodzą w grę.

Co do wyglądu wiadomo, że im większa felga - tym lepiej.
Jednak to wcale nie idzie w parze z komfortem, który BARDZO ODCZUWALNIE zmienia się wraz ze zmianami rozmiaru ogumienia i "niestety", ale im wyższy profil i mniejsza szerokość - tym komfort zdecydowanie wzrasta. Zimą, gdy na polskich drogach jest dużo dziur i kolein (naturalnie dużo zależy też od tego gdzie samochód jest eksploatowany) zakładanie niskiego profilu szybko może odbić się czkawką.

Jak widać nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko i albo ładny wygląd albo troszkę mniej ładny ale za to wygodniejszy i bezpieczniejszy dla kosztownych felg.
Ja akurat "poszedłbym" w możliwie jak najwyższy profil opon - auto jest dla mnie a nie dla innych i co mnie obchodzi czy wygląda trochę lepiej albo gorzej.
Ważne żeby jeździć bezpiecznie i wygodnie.

No i jak wspomniałem na początku trzeba pamiętać o ograniczeniach wynikających z homologacji typu, bo w razie poważniejszej draki na drodze ubezpieczyciel zrobi absolutnie wszystko co w jego mocy żeby wyślizgać się (lub przynajmniej ograniczyć) z wypłaty odszkodowania.

I "umówmy się", ale A6 C7 nawet bez kółek jest trendy i na tyle ładne :-P , że argument estetyki w kontekście nieco niższych czy wyższych opon po prostu nie istnieje <luzik> .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Jaki rozmiar opon zimowych ?

Postprzez roberto » 2014-12-02, 19:55

Nie wiem czy w tym przypadku tak jest ale czasem nie wejdzie mniejsza fela niż 18" ponieważ tarcze hamulcowe mają sporą średnicę ale jeśli tak nie jest w omawianym przypadku zrobiłbym co pisze Piotruś, czyli na zimę bym zarzucił 17",taki kompromis pomiędzy komfortem a wyglądem
Boże daj mi zdrowie...a resztę zrobię sam.
Avatar użytkownika
roberto
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 246
Dołączył(a): 2013-06-02, 20:54
Lokalizacja: Wiedeń
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Robert


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości