Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez kamil199402 » 2017-02-22, 21:28

Witam

Nigdy nie miałem do czynienia z 2,5 TDI ani nikogo nie mam znajomego aby podpytać żeby dobrze trafić niż robić eksperymenty.

Jaki najlepszy wybrać kompletny rozrząd do 2,5 BAU . Również wymienię uszczelki pod pokrywami zaworów ale również nie wiem w jaka firmę iść.

Chyba ze nie ma to większego znaczenia.

Czekam na wasze informacje :)
kamil199402
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2017-02-16, 15:40
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez storck » 2017-02-23, 06:01

Hej,

jak brałem ten http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-pas ... 00186.html
wydaje mi się że wszystko co INA to dobre ;)

pozdro
storck
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2017-01-10, 13:05
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2001
Imię: Michal

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez kamil199402 » 2017-02-23, 21:11

No słyszałem ze INA będzie chyba ok.. cos tam obiło mi się tez o SKF... i gdzieś jeszcze była dyskusja na temat paska.. dlatego tez takie moje zapytanie :)

Ale wstępnie INA + CONTITECH myślę ze będzie ok..

Jeszcze pozostaje kwestia uszczelek pod pokrywy zaworowe..chociaż nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie .
kamil199402
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2017-02-16, 15:40
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez slawinio82 » 2017-02-23, 21:49

Uszczelki z elringa :mrgreen:
slawinio82
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 137
Dołączył(a): 2013-08-19, 06:44
Lokalizacja: podkarpacie
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDG 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Sławek

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez nie pamietam 82 » 2017-02-23, 23:00

Pompę "wody" wziąłbym SKF.
Jest to jedna z najbardziej wydajnych i (chyba) najmniej awaryjnych pomp.
Musisz wiedzieć , że pompy (nawet te dedykowane do konkretnego silnika) potrafią się różnić rodzajem materiału z jakiego zrobiony jest wirnik a także (CO NAJWAŻNIEJSZE) ilością łopatek na wirniku. W ekstremalnych warunkach ma to ogrooomne znaczenie w chłodzeniu silnika .

Wysłane z mojego...... .
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez kamil199402 » 2017-02-24, 16:04

Dzięki za ważna jak dla mnie informacje.. No to dostać sama pompę SKF to raczej problem nie będzie tak myślę.. ale reszty oddzielnie nie zakupie? Musze kupić np. kompletny rozrząd INA plus do tego dokupić pompę wody SKF ..a pompa INA zostanie ewentualnie.

Chyba ze można kompletować ale nie wiem wtedy gdzie szukać czego dokładnie szukać jak szukać/ jak wpisywać. Nigdy nie zajmowałem się rozrządem bo w moim 3.0 TDI A5 mam dożywotkę i nie miałem jeszcze styczności z wymiana rozrządu dopóki nie zakupiłem sobie jeszcze 2,5 A6:)




Znalazlem cos z SKF... ale ...

wychodzi taniej.. jakos mniej tych części widze porownujac do INA ..pasek DAYCO... brak termostatu .

SKF: http://allegro.pl/audi-a4-a6-a8-2-5-tdi ... 95771.html

INA: http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-pas ... l#imglayer

Muszejeszcze poszukać..albo ewnetualnie kombinować tylko z ta pompa..
kamil199402
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2017-02-16, 15:40
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez nie pamietam 82 » 2017-02-24, 21:25

Każdy ogarnięty mechanik zamówi Ci ( ze zniżkami ) to co tylko zechcesz ( z HART'a , IC itp. sklepów/hurtowni moto ) .
Nie musisz kombinować z gotowymi zestawami , z których i tak chcesz coś tam pozamieniać .

IMO ;-) .
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez kamil199402 » 2017-02-24, 22:03

No to tak finalnie..

- ISC w pompe wody SKF
-Paski CONTITECH
-Reszta napinaczy łożysk może być INA bądź najlepiej SKF?

Uszczelki pod pokrywy zaworów - ELRING


Poki co cisza ale jeszcze edytuje..

Rozglądając się za rozrządami np. SKF.. zauważyłem ze sa różne rozrządy tzn rożna ich zawartość ,np. niektóre maja tam pare rolek a niektóre akucje maja wypisane dużo elementów zawartych w rozrządzie tzn tych rolek plus termostat.. nie gdzie jest przykładowo 5 pozycji a nie gdzie z 10..

Osobiście rzuciłbym się na te bardziej "wypasione" tzn te które posiadają najwięcej tych elementów podejrzewam ze komplet od A do Z..plus ten termostat bo myślę ze przy okazji to od razu warto go wymienić .

I teraz pytanie..czy ktoś mógłby mi wypisać zawartość od A do Z jaka powinien posiadać rozrządź do 2,5..albo jakieś numery tych części wtedy mógłbym pojedynczo szukać konkretnych elementów a co najważniejsze wiedziałbym czego szukać..

Bardziej tez chciałbym mieć własna świadomość co jest zawarte w rozrządzie w moim 2,5 i co mechanik ma zamiar mi wymienić. Wole takich spraw dopilnować niż oddać auto i później je odebrać i widzieć " z wierzchu" tylko nowy pasek.

Tak jak mówiłem nie miałem do czynienia w rozrządzie tym bardziej w 2.5 wiec chciałbym się bardziej doinformować ..

Wracając jeszcze do pomy SKF..ma być to jakiś konkretny model (o ile wgl taki istnieje) czy po prostu ..pompa wody do 2,5 TDI a6 c6 ;)
kamil199402
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2017-02-16, 15:40
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez kamil199402 » 2017-02-27, 20:57

O nie ma chętnych do gadkiiii :)))

A tak myślę.. bo ma problem z wiatrakiem..tzn ma duzy luz który fizycznie już czuć biorąc go i ruszając reka i przy gaszeniu słychać jak huczy .

Od razu jak będzie rozebrany do rozrządu myślałem aby to zniwelować.. pewnie siedzi to na jakimś łożysku? Robił ktoś cos już z tym?

Jakie tylko tam łożysko dokładnie siedzi. Bo raczej tam innego rozwiązania nie ma hmm?

No i dajcie jakiegoś znaka z tym rozrządem ..pompa SKF wiadomo..tlyko nie wiem czy cos konkretnie modelowo czy po prostu SKF i już. Co do reszty elementów to czy SKF czy INA czy to jeden już sort a co najważniejsze ile tych elementów tam dokładnie jest.

Mechanika podpytam co i jak ale chciałbym również za wczasu sam być zorientowany i doinformowany :)
kamil199402
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2017-02-16, 15:40
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez Piotruś » 2017-02-28, 10:22

Wiatrak jest na wskozie i jeśli wyczuwasz luz to najwyższa pora ją wymienić. Zaniedbana potrafi "odfrunąć" niszcząc chłodnice, obudowy a czasem nawet maskę silnika (i nie jest to żart).

Łożyska na które nakręca się koło pasowe napędzające wiskozę raczej nie wymienisz, bo zazwyczaj nie ma takiej potrzeby, poza tym kosztuje majątek.
Ewentualna przeróbka ... no niby można ... ale to już zabawa dla super doświadczonego tokarza nie mówiąc o doborze łożyska.

Co do pompy wody Adrian we wszystkim co napisał oczywiście ma rację ale nie musi być koniecznie SKF (faktycznie dobry wybór).
Równie dobra i sprawdzona będzie pompa HEPU z metalowym wirnikiem.
Paski Conti, reszta INA i SNR.
Uszczelki jak ktoś dobrze wskazał mogą być Elring. Może być też Reinz (choć nie pamiętam czy do 2.5 coś produkują).
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez Don_Masters » 2017-02-28, 17:40

Przy rozrządzie wato sprawdzić hydropoychacze i ewentualnie wymienić i tak z tego co widzę chcesz wymieniać uszczelki pod pokrywami.
Dodatkowo ja zrobiłem remont alternatora.
I jak już robisz to rób wszystko bo jak zostawisz coś starego to będziesz musiał znów wszystko zrzucać a roboty trochę jest.
Avatar użytkownika
Don_Masters
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 2015-07-08, 11:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Paweł

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez kamil199402 » 2017-02-28, 19:46

Super..Dzięki za informacje

1. Rozrzad

Paski Conti. Pompa raczej SKF.
Reszta INA bądź SNR jak mówicie.. tylko tak jak mowilem oddzielnie nic zbytnio nie kupie (chyba ze zle szukam/bądź nie tu gdzie trzeba) Ewentualnie powiem mechanikowi ale szczerze wole sam takie rzeczy ogarnąć i dac na gotowe do wymiany...a w gdzie kupujecie rozrządu na jakiś typowych stronkach niż IC..alledrogo. ?

2. Wiskoza

Luz jest fest wiec trzeba to robić..nie wiem jak to dokładnie jest zbudowane ..najwyżej poszperam gdzieś..

Ale.. znalazłem cos takiego ale nie wiem czy to tak ma wyglądać i czy to ma być to :

http://allegro.pl/behr-hella-wiskoza-au ... 80352.html

tu mam cos konkretnie pod 2,5 :

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... dnicy.html

To akurat FEBI BILSTEIN ale tez sa tansze np.THERMOTEC.. to chyba byłoby to ?

A jeśli to to ewentualnie musze się rozejrzeć za odpowiednim numerem katalogowym abym znalazł to co potrzebuje CHYBA ze któryś z kolegów przerabiał temat ma numer katalogowy to byłybym wdzięczny wiedział bym już co szukać.

Teraz kwestia lozysk..to jest oddzielny temat czy przy kupnie wiskozy sa tam już łożyska bo nie wiem czy to już jest z czy dopiero łożyska się obsadzi razem z wiatrakiem (nie wiem jak to jest zbudowane dokładnie stad te pytania)

Jak ktoś wie jakie tam siedzą łożyska to również będę wdzięczny.

3.Hydropopychacze

Powiem dla mechanika niech spojrzy a dla własnej ciekawości jak odróżnić niedobry/zużyty hydro popychacz .
I czy to pojedyncze sztuki czy całość wymieniać (chociaż nie wiem jaki to koszt ale orientacyjnie zobaczę)

Hydro popychacz ..jak cos jakaś konkretna firma ?

4.Alternator..

A co tam zrobić ?hm pasek wymienić / łożyska ? Chyba nic więcej się tam nie zrobi ?

No i już chyba wszystko byłoby zrobione na glanc ?:):)


Dzieki raz jeszcze za cenne informacje które naprawdę dużo mi rozświetlają :)
kamil199402
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2017-02-16, 15:40
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez kamil199402 » 2017-03-05, 11:06

Dobra sprawa wygląda tak..

Uszczelki kupuje już ELRINGA

Rozrząd SKF z pompa SKF a dokładnie taki:

http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-paska ... 75340.html

Jeszcze jest taki sam identyczny ale pisze ze dodatkowo "z amortyzatorem ,rolka napinacza "nie wiem o co chodzi i jaka roznica, jest delikatnie droższy może przy okazji ktoś powie czy warto.

http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-paska ... 16574.html

Termostat również wymiennie musze kupić oddzielnie bo w zestawie nie ma,nie znam żadnej dobrej sprawdzonej firmy, ewentualnie zadzwonię do serwisu i kupie oryginał.

Wiskoza mam taka :

SACHS:

http://allegro.pl/sprzeglo-wiskotyczne- ... 23697.html

Mysle ze bedzie ok?

Jeszcze jest HELLA alejuz cena prawie 400:

http://allegro.pl/sprzeglo-wiskotyczne- ... 72716.html

Ale chyba ten SACHS będzie ok?

Jeszcze z ciekawości zapytam w serwisie

Teraz mi pozostał alternator i paski od klimy

Nie mogę znaleźć oddzielnie żadnych pasków do klimy..może zle szukam nie wiem..nie wiem ile one powinny mieć zębów szerokości..jaka firma.. może ktoś gdzieś kupował cos sprawdzonego bo nie mogę znaleźć..

Tak sama z alternatorem..nie wiem jaki pasek co kolwiek..plus jakie sa tam rolki..

Jakby ktoś miał namiar gdzies na te rzeczy albo chocicaz napisał jakas specyfikacje to może szybciej bym ta ogarnął..
kamil199402
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2017-02-16, 15:40
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez Don_Masters » 2017-03-05, 15:08

Powiem dla mechanika niech spojrzy a dla własnej ciekawości jak odróżnić niedobry/zużyty hydro popychacz .
I czy to pojedyncze sztuki czy całość wymieniać (chociaż nie wiem jaki to koszt ale orientacyjnie zobaczę)

Hydro popychacz ..jak cos jakaś konkretna firma ?


Ogółnie hydropopychacz to 120 tys. km i do wymiany.
Bierz tylko pierwszy montaż czyli z INA, kosz to to 20 zł za sztukę wiec jeśli nie wiesz czy było robione to wymieniaj.
Avatar użytkownika
Don_Masters
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 2015-07-08, 11:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Paweł

Re: Jaki Rozrząd + uszczelki 2,5 BAU

Postprzez kamil199402 » 2017-03-05, 19:05

Czyli cos takiego i sztuk 24 tak ?

http://www.iparts.pl/czesc/popychacz-za ... 22210.html


No w sumie można by bylo to zrobić. a z ciekawości co ile to się wymienia tak pytając bardzo przyszlosciowo?:)

No i czekam na odpowiedzi dotyczące moich pytan wyżej moze ktoś poratuje moja niewiedze :))
kamil199402
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2017-02-16, 15:40
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Następna strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości