[ALLROAD C5] Kalibracja zawieszenia

[ALLROAD C5] Kalibracja zawieszenia

Postprzez alldi » 2021-05-05, 15:48

Cześć. Mam pytanie. Mam auto, które jest z jednej strony niżej (cała strona, przód i tył) w stosunku do strony przeciwnej. Inaczej mówiąc patrząc z przodu auta prawa strona jest niżej niż lewa. Miechy ok, auto trzyma, nic się nie pompuje może stać bardzo długo (zostawiałem na roznych poziomach) i jest ok. Żadnych błędów zawieszenia, kompresora nic z takich rzeczy. Problem wygląda na czysto kosmetyczny, więc pomyślałem o kalibracji. Nie wiem po pierwsze czy to dobry pomysł, dwa czy dobrze rozumiem działanie kalibracji.

Czy działa to tak, że powiedzmy auto na 2 poziomie ma mieć fabrycznie wymiar od środka felgi do rantu powiedzmy 420mm.

Ja to mierze i wychodzi mi powiedzmy na jednym kole 415, na drugim 427 czy 425 to po zatwierdzeniu kalibracji i jej przeprowadzeniu auto ustawia ten prześwit na 420mm (jedne koło obniża, drugi podnosi aby to wyrównać) czy jedynie zapisuje te wartości, które wpisałem?

W sumie nie wiem co powoduje problem, ale wygląda to tak, jakby te ustawienia się "rozjechały".

Pozdrawiam
alldi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2016-05-28, 07:44
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2002

Re: [ALLROAD C5] Kalibracja zawieszenia

Postprzez gigo » 2021-06-01, 17:27

Witam,

Nie dawno wymieniłem na nowy tylny prawy miech (wcześniej też był zmieniany na nowy lewy, ale z innej przyczyny - górne mocowanie amortyzatora puściło.
Po tej wymianie zrobiłem kalibrację całego zawieszenia programem VCDS wg procedury z linku po niżej.
Nastawy w programie miałem wszystkie jako 402 mm a mierząc metrówką było różnie, więc podawałem fizyczne odległości od osi kola do rantu błotnika i wpisywałem w programie (a miałem wymiary takie 395, 410, 392, 400)
Przed przystąpieniem do kalibracji auto było na 2 pozycji i po uruchomieniu kalibracji auto automatycznie opadło na 1 pozycję (najniższa) i samoczynnie się podniosło na II pozycję (chwilę to trwało a ikonka na blacie cały czas świeciła) no to mierzenie i wpisywanie zmierzonych wysokości.
Po zapisaniu wszystkich danych i akceptacji zmierzyłem wszystkie odległości i były 402 mm czyli tak jak powinno być.

https://www.youtube.com/watch?v=o2aeQ6bhu-Y

Cyba dość dobrze wytłumaczyłem.
Wpisz w awatar jaki masz tam silnik.

Pozdrawiam.
gigo
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2020-03-07, 17:19
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 BES 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Kazimierz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości