Kąt wtrysku problemy z ustawieniem.

Kąt wtrysku problemy z ustawieniem.

Postprzez Vigi » 2017-09-23, 13:59

Cześć jestem tutaj nowy więc na początku wypada się przywitać, mam na imię Przemek i od około miesiąca jestem w posiadaniu A6 C5...
Z racji tego, że wczoraj udało mi się podłączyć Audi pod komputer bo od jakiegoś czasu ma dziwnego muła, znalazłem błąd 00550 który doprowadził mnie tutaj możecie mi powiedzieć czy taki kąt wtrysku jest prawidłowy ? Ewentualnie w którą stronę mam kręcić kołem i jakie wartości powinny być najlepsze ?
Obrazek
Obrazek
Vigi
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2017-09-23, 13:29
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000

Re: Kąt wtrysku problemy z ustawieniem.

Postprzez zibi06 » 2017-09-24, 08:53

Vigi,
1.
Vigi napisał(a):możecie mi powiedzieć czy taki kąt wtrysku jest prawidłowy ?


2.
Vigi napisał(a):Ewentualnie w którą stronę mam kręcić kołem i jakie wartości powinny być najlepsze ?


Wszystkie (potrzebne/ niezbędne/fachowe) informacje znajdziesz (klik) :arrow: 2-5-tdi-regulacja-kata-wtrysku-poradnik-t44.html
Gdyby jednak były trudności to:
1. Nie i jest do bezwzględnego poprawienia jest zbyt wczesny => fotka z LATE 8 BTDC (z góry zakładając że,podczas odczytu silnik był rozgrzany do temperatury roboczej.
2. W stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara.

Inną kwestią jest to że, do jakiejś tam wstępnej oceny parametrów pracy pompy wtryskowej "chwilowy" odczyt (logu BS 004) to trochę mało..
Myślę że, warto poczytać temat z podanego linku.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Kąt wtrysku problemy z ustawieniem.

Postprzez Vigi » 2017-10-04, 15:22

Dziękuje bardzo zibi za podpowiedź:) Jutro będę miał dostęp do komputera to spróbuję go ustawić taki by był jak najbliżej parametrów podanych w poradniku.

Dzięki jeszcze raz! :)
Vigi
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2017-09-23, 13:29
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości