Klamka od drzwi kierowcy

Klamka od drzwi kierowcy

Postprzez Moraś » 2014-11-21, 19:33

Witam , pojawił mi się problem z drzwiami kierowcy , mianowicie mam problem z ich otworzeniem . Łapiąc z klamkę muszę bardzo mocno pociągnąć żeby się otworzyły , dodam jeszcze że łapiąc za klamkę nie czuję tego tzw. kliknięcia ( czy jak to nazwać ) które towarzyszy otwarciu drzwi .
Przesmarowanie uszczelki olejem silikonowym nic nie dało . Drzwi od środka otwierają się normalnie wiec przypuszczam że wina leży w samej klamce .
Czy orientujecie się może czy da to się jakoś wyregulować ( poprawić ) ?
Avatar użytkownika
Moraś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-03-16, 17:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Marek

Re: Odp: Klamka od drzwi kierowcy

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-11-23, 09:04

Cześć.

Hmm... ja mam bardzo podobnie, tylko u mnie powiązane jest to również z klamką środkową i dzieje się tak tylko w upalne dni jak auto postoi na dworze. Wiem, że muszę podciągnąć linkę (teraz jestem na urlopie to się tym zajmę ;-) ). Na dodatek mam dwoje przednich drzwi do roboty (tu i tu linka).
Skoro u Ciebie od środka wszystko hula jak należy to nie wiem czy linka jest dobrym tropem (?). Warto jednak sprawdzić.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Klamka od drzwi kierowcy

Postprzez RomanS » 2014-11-23, 11:17

Moraś, klamka jest połączena z zamkiem za pomocą takiego pręcika, który ma nagwintowany koniec i w ten sposób można zmieniać jego długość. Nie mam pod reką żadnegj fotki ale jak to będziesz widział to na pewno skumasz :mrgreen:
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: Klamka od drzwi kierowcy

Postprzez egoonn » 2014-11-23, 12:11

tak dokladnie ten precik to ten co przychodzi do klamki jak go odepniesz to go wkrec ( w twoim przypadku )jak sróbke i bedzie dobrze
ANIMAL
Avatar użytkownika
egoonn
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2013-12-16, 21:30
Lokalizacja: IRL
Model: BMW 530xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 M57N2 231KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2003

Re: Klamka od drzwi kierowcy

Postprzez Damiancki » 2014-11-23, 13:05

egoonn napisał(a):tak dokladnie ten precik to ten co przychodzi do klamki jak go odepniesz to go wkrec ( w twoim przypadku )jak sróbke i bedzie dobrze


Jedna drobna porada abyś nie narobił sobie problemów.

BARDZO WAŻNE aby ten pręcik nie wpiąć (nie wkręcić) za głęboko (na jego długości) w element plastikowy. Koniecznie po wpięciu przetestuj zamykanie drzwi i otwieranie z pilota PRZED ZAŁOŻENIEM tapicerki z uchyloną szybą np. w drzwiach pasażera. Jeśli nie sprawdzisz a wepniesz pręcik za głęboko. Drzwi po zamknięciu z pilota zatrzasną się i już ich nie otworzysz ani z pilota ani łapiąc za klamkę od środka jak i z zewnątrz.
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: Klamka od drzwi kierowcy

Postprzez Moraś » 2014-11-23, 14:20

A ciężko jest dostać się do klamki w tym aucie ? bo generalnie zdejmowałem już tapicerkę z drzwi w astrze i w maździe 626 ale w audi jeszcze nie próbowałem
Avatar użytkownika
Moraś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-03-16, 17:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Marek

Re: Klamka od drzwi kierowcy

Postprzez Damiancki » 2014-11-23, 18:08

Moraś napisał(a):A ciężko jest dostać się do klamki w tym aucie ? bo generalnie zdejmowałem już tapicerkę z drzwi w astrze i w maździe 626 ale w audi jeszcze nie próbowałem


Bardzo łatwo. Tylko pytanie co chcesz tam robić. Jeśli chcesz całkowicie zdemontować klamkę to będziesz musiał:

1. pod uchwytem tapicerki masz mały otworek. Trzeba włożyć tam np. płaski śrubokręt i podważyć tak aby można było wyjąć panelik z przyciskami do otwierania szyb.
2. na górze tapicerki na jej końcach odkręcasz dwie maleńkie śrubki
3. podciągasz za uchwyt tapicerkę do góry, odpinasz kostki i cięgno klamki wewnętrznej i tapicera zdjęta
4. odkręcasz ramę na górze dwie śruby i na dole (służą one do mocowania i ustawiania ramy)
5. na górze ramy po lewej i prawej odczepiasz uszczelki
6. odpinasz wtyczkę od zamka i zdejmujesz/odchylasz ramę z szybą. Wystarczy trochę odchylić, ja nie odpinałem jej nigdy całej bo nie ma takiej potrzeby.
7. ściągasz plastik (słonę) z zamka
8. przesuwasz tą blaszkę która jest od wewnątrz na klamce i odkręcasz zamek od drzwi
9. odpinasz cięgno i wyciągasz zamek potem kolejne cięgno przy klamce i wyciągasz klamkę

Chyba nic nie pominąłem <mysli>
Avatar użytkownika
Damiancki
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 245
Dołączył(a): 2014-09-24, 06:30
Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BCZ 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: Klamka od drzwi kierowcy

Postprzez wuszu6 » 2016-02-03, 22:54

Witam.Mam również problem, z zamkiem od strony kierowcy, a mianowicie, przy ściąganiu zamka ułamałem element zwany wiosełkiem, który jest integralną częścią wkładki zamka. Na forum przeczytałem, że brak tego wiosełka powodować będzie brak możliwości otwierania i zamykania drzwi z kluczyka. Czy tylko to? Po założeniu zamka bez owego wiosełka nie zamykają mi się drzwi za pomocą pilota. Zamek pracuje ale nie rygluje drzwi kierowcy. Nie wiem czy może coś przy okazji naprawy mikrostyku spaprałem? czy też to normalne zachowanie zamka bez kompletnej wkładki? Wiem, że będę musiał wymienić wkładkę ale śpieszyłem się i musiałem poskładać wszystko doraźnie. Może mi ktoś podpowiedzieć jak się z tym uporać? Będę wdzięczny? Nie mogę pozostawić auta bez opieki
wuszu6
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-09-15, 09:04
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1997
Imię: wiesiek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości