Kompletowanie nagłośnienia

Kompletowanie nagłośnienia

Postprzez PiotrekT2 » 2016-04-06, 20:16

Witam, od trzech dni stałem się posiadaczem Audi a6 c5 sedan, lecz trafiłem na egzemplarz ze słabym audio. Radio nieoryginalne, brak zmieniarki, 4x głośniki niskotonowe Nokia + 4x wysokotonowe Blaupunkt i na tym koniec( nie ma dodatkowych instalacji ani subwoofera). Radio oczywiście zmieniłem na starcie z poprzedniego samochodu pioneer mvh-170ub. Nie potrzebuję dudniącego basu jak u przysłowiowego "golfiarza" ale oczekuje dźwięku znośnego dla ucha, z jakąś tam nienaganną przejrzystością. Cały problem polega właśnie na tych oryginalnych głośnikach Nokii ponieważ przy cichym graniu charczą, gdy podgłoszę chociażby o 1/3 to przestają . Domyślam się, że będę musiał je wymienić bo podobno membramy nie są z najlepszego materiały i po prostu się kruszą. Chciałbym powoli zacząć kompletować nagłośnienie bose i zamontować je w aucie ponieważ całe oszczędności wydałem na auto, a jak wiadomo na sam start trzeba wymienić kilka podstawowych rzeczy. Umówiłem się na testy systemu bose z rozbiórki pojazdów, lecz bez instalacji i wzmacniacza ale to akurat mało ważne ponieważ nie stać mnie w chwili obecnej na zakupienie całości. A więc czy radio pioneer zagra znośnie z głośnikami bose zamiast nokii, a subwoofer zasilany osobnym wzmacniaczem ? Z tego co wiem to Bose pracuje w 2ohm, a mój stary wzmacniacz 2x75 w 4ohm
PiotrekT2
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-04-06, 19:52
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1997
Imię: Piotr

Re: Kompletowanie nagłośnienia

Postprzez rafal1435 » 2016-04-10, 11:13

Te radio ma z 4x15Watt i to w bardzo sprzyjajacych warunkach.
Zacznij od wzmacniacza na poczatek i radia nornalnego.
Jeslli nie chcesz wydawac kupe kasy to wsadz te glosniki bose i harczec nie bedzie ale cudow sie nie spodziewaj, tym bardziej ze mam bose w swoim i wcale to nie gra rewelacyjnie.
rafal1435
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2016-02-21, 09:36
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2002
Imię: Rafał

Re: Kompletowanie nagłośnienia

Postprzez Don_Masters » 2016-04-18, 11:47

według mnie kupowanie leciwego bose to całkowite walanie kasy w błoto.
Lepiej kupić dedykowany zestaw głośników, ja jak będę wymieniać to zamontuje
http://allegro.pl/glosniki-audison-hert ... 25032.html,
Można też wybrać troszkę tańsze:
http://allegro.pl/hertz-glosniki-do-drz ... 09693.html
Avatar użytkownika
Don_Masters
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 2015-07-08, 11:32
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDH 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Paweł


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości