Koniec fabryki Autosana.

Czyli wszystko to co nie powinno się znaleźć w Dziale Technicznym.

Postprzez citrin » 2013-10-08, 14:37

Myślę że poniekąd sami sobie ludzie zgotowali ten los, a chodzi o niewydolności finansowe. Pomijam fakt że to długoterminowa polityka zawładnęła nasza gospodarką aby Naród Polski ograbić i wcisnąć je pod skrzydła zależności od innych państw. Te kwestie pomińmy bo każdy z nas ma swoje zdanie.

W latach 95-97 miałem okazję pracować w firmie państwowej o nazwie PKS. To przecież ona miała najwięcej wspomnianych pojazdów.
Pracownicy uważali tą firmę za źródło lewego zarobku i tak też czynili na każdym kroku, nie obrażając przy tym nikogo.
W dziale silników, słynna jednostka 6 CT 107 montowana w Autosanach była na bieżąco remontowana. Nikt nie patrzał na to że coś jest sprawne i się przyda a coś nie. Po prostu zapadała decyzja o remoncie takiego silnika co 300 czy 400 tysięcy i było wymieniane , regenerowane wszystko do najmniejszego szczegółu.
Z 6 garów pobierane zostały nowe tłoki, pierścienie, panewki, tuleje cylindrowe na wymianę. Do montażu szły z tego tylko pierścienie. Reszta była czyszczona, np.: tłoki na druciarce i zakładane z powrotem do silnika jako nowe,
a w domu w międzyczasie składał się nowy silnik dla znajomego.
To tylko taki przykład, gdzie jako uczeń, przyglądałem się jak to robią fachowcy. :cry:
Precedens na pewno nie był odosobniony ale także nie można generalizować.

To takie moje wywody którymi chciałem się podzielić odnośnie tematu AUTOSAN.
Utkwiło mi to w pamięci jak cholera....
Pamiętaj, że minuta gniewu odbiera Ci 60 sek. szczęścia.

Pierwsza pomyłka to błąd, następna to już błądzenie.
Avatar użytkownika
citrin
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2013-06-10, 23:59
Lokalizacja: Pelplin
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Postprzez zibi06 » 2013-10-08, 20:40

adamze27 napisał(a):najlepiej polskie zakłady zniszczyc a kupowac od obcych...dziwne podejście tego kraju do dbania o własny rynek...podobnie jak ta kolej pindolino :-|

adamze27, bo dbanie o własną d.... jest ważniejsze. W wielu przypadkach istnieje coś takiego jak prowizja od wartości. "X" jest równie dobre ale tańsze i polskie to.... mniej do podziału. Pieniądze z Naszych podatków zostawiamy gdzie indziej.
Kacza rzeczywistość.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do Na luzie - "Motoryzacyjnie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości