Kontrolka od stanu oleju

Kontrolka od stanu oleju

Postprzez stimax » 2014-05-10, 21:04

Witam,

W ostatanich dniach moje autko robi mi psikusa, a mianowicie co jakis czas informuje mnie ze ma malo oleju (żółta ikonka), mimo iż olej jest na swoim miejscu.
Po kontakcie z moim mechanikiem dowiedziałem iż jeśli kontrolka jest żółta to "mam się niczego nie bać bo w tych autach to normalna usterka" jeśli zobacze "czerwoną" (od ciśnienia oleju) to mam odrazu iść do providenta ;)

Poszukałem troszke po forach i słowa mechanika się potwierdziły, przyczyną jest czujnik stanu oleju lub styki (przy zamku od maski?), przewineła się też gdzieś informacja o jakiś krzyrzaku w pompie (dobrze zapamiętałem?) jednak opcja trzecia dotyczy chyba ciśnienia oleju.
Zanim zdecyduje się na wymiane czujnika to czy może mi ktoś podpowiedzieć od czyszczenia której kostki z kablami mam zacząć zanim wydam kolejne złotówki na swoją skarbonkę? ;)
Quattro jedzie jak żaden inny samochód, jednak hamuje jak każdy ... ;)
stimax
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 2013-12-16, 18:12
Lokalizacja: Koszalin / Sochaczew
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Re: Kontrolka od stanu oleju

Postprzez gregor » 2014-05-11, 08:51

stimax napisał(a):Zanim zdecyduje się na wymiane czujnika to czy może mi ktoś podpowiedzieć od czyszczenia której kostki z kablami mam zacząć zanim wydam kolejne złotówki na swoją skarbonkę?

Zewrzyj ze sobą styki od zamka maski i powinno coś się wyjaśnić. Jeśli usterka się powtórzy to będzie czujnik do wymiany, a jeśli będzie spokój to kwestia samego zamka.
gregor
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2013-12-05, 22:15
Lokalizacja: mazowsze
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Re: Kontrolka od stanu oleju

Postprzez Ekhangel » 2019-04-27, 19:49

I co wyszło? Bo ten sam problem.

Na czym polega usterka zamka maski? Bo nie bardzo capischi.
Ekhangel
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2019-02-12, 16:52
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7 ARE 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2008


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości