Mam kredyt we frankach.

Rozmowa dosłownie na każdy temat.

Mam kredyt we frankach.

Postprzez luck » 2015-01-30, 12:12

Cześć. Od dawna czytam to forum, ale nie miałem dotąd potrzeby, żeby się rejestrować. Czuję jednak, że muszę się komuś wyżalić.
jestem jednym z tak nielubianych frankowiczów. Media na siłę próbują zrobić z nas wrednych cyników, którzy starają się wykorzystać sytuację. Ale na prawdę nie wszyscy tacy źli jesteśmy. Ja akurat jestem załamany tym, co się dzieje i mam żal tylko do siebie, że byłem taki bezmyślny. Trudno, stało się, co się stało. Nie proszę was o to, żebyście spłacali kredyt za mnie, ale może ktoś z was wie coś na ten temat i mógłby mi coś doradzić. Myślicie, że bank może w zaistniałej sytuacji żądać dodatkowego zabezpieczenia? Mój dom jest wart mniej niż kredyt, więc byłoby to uzasadnione, ale chyba bym się załamał, bo nie żyje bardzo dostatnio. Sam już nie wiem, co robić z tym wszystkim.
luck
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-01-30, 11:54
Model: RS6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.6 FSI 115KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000

Re: Mam kredyt we frankach.

Postprzez zibi06 » 2015-01-30, 16:46

luck napisał(a):jestem jednym z tak nielubianych frankowiczów.

Z powodu ??
luck napisał(a):Myślicie, że bank może w zaistniałej sytuacji żądać dodatkowego zabezpieczenia?

Z 29-01-2015
Dobra wiadomość dla frankowiczów. Banki przystały na propozycje Związku Banków Polskich i wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Oznacza to, że już niedługo każdy kredytobiorca w szwajcarskiej walucie, będzie mógł m.in. zawiesić spłatę na 3 lata, czy bezprowizyjnie przewalutować kredyt.
Trudno mówić o ludzkich odruchach, lecz banki zamierzają uwzględnić zalecenia Związku Banków Polskich i wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. – Nasze stanowisko zostało zaakceptowane przez banki, do których zwróciliśmy się z takim wnioskiem – poinformował dziś Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP.
Zmiany na jakie mogą liczyć kredytobiorcy to przede wszystkim uwzględnienie ujemnych stawek stóp procentowych, wprowadzenie zmiany kalendarza spłat, bądź wakacje kredytowe do 3 lat, oraz bezprowizyjne przewalutowanie kredytu. Banki nie będą też wymagały dodatkowych zabezpieczeń od klientów, którzy regularnie rozliczają się z rat pożyczki. Pietraszkiewicz zaznaczył jednak, że udogodnienia dotyczą jedynie kredytobiorców, którzy zamieszkują kredytowane nieruchomości.
Zmiany korzystne dla kredytobiorców zadłużonych we frankach mogą wejść w życie już od 1 lutego. – zwrócimy się do banków z wnioskiem o to, aby - jeśli to technicznie możliwie - zaproponowane przez ZBP rozwiązania obowiązywały od 1 lutego 2015 r. – powiedział prezes ZBP.
Źródło: fakt.pl
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Mam kredyt we frankach.

Postprzez Lutek02 » 2015-01-31, 19:11

A spłacasz regularnie kasę?
To spoko nie musisz się tak stresować. Tak jak pisze kolega powyżej banki raczej nie będą wymagały dodatkowego zabezpieczenia. Oczywiście w teorii mogłyby to zrobić ale tego nie zrobią ponieważ w ich interesie jest to aby kredytobiorcy regularnie spłacali swoje zobowiązania.
Ludzie się strasznie tym wszystkim stresują ale tak naprawdę jest to nadmuchane przez media.
Lutek02
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2014-12-30, 11:47
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.5 M54B25 192KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Jan


Powrót do Na luzie - "Hyde Park"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości