manual a6 c5 1.9 tdi avf biegi nie wchodza na odpalonym

manual a6 c5 1.9 tdi avf biegi nie wchodza na odpalonym

Postprzez mahrid » 2018-08-17, 22:11

Witam wszystkich. Mam problem z biegami, nie wchodza na odpalonym silniku. Czworka, piatka i szostka z wielkim oporem da sie wbic podczas jazdy. Natomiast jedynka, dwojka i wsteczny nie wchodza wogule. Na zgaszonym silniku wzystkie biegi oprocz wstecznego wchodza lekko "normalnie". Jak
na zgaszonym wbije jedynke wcisne sprzeglo i odpale, to autem leciutko szarpnie do przodu. Sprzeglo pracuje
normalnie lekko bez oporow, po wcisnieciu nic nie chrobocze. Jak auto stoi lekko z gorki i na zgaszonym wbije jedynke i wcisne sprzeglo to auto wogole nie toczy sie do przodu,jkby sprzeglo bylo nie wcisniete. Problem wystapil z ninacka bez zadnych niepokojacych oznak, biegi caly czas wchodzily lekko bez oporow sprzeglo nie slizgalo. Po zatankowaniu chcialem ruszyc z pod stacji bezynowej a tu zonk :shock:
Co moze byc tego przyczyna?
mahrid
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2013-11-14, 14:35
Lokalizacja: Frankfurt
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004

Re: manual a6 c5 1.9 tdi avf biegi nie wchodza na odpalonym

Postprzez zibi06 » 2018-08-19, 12:16

mahrid napisał(a):ak auto stoi lekko z gorki i na zgaszonym wbije jedynke i wcisne sprzeglo to auto wogole nie toczy sie do przodu,jkby sprzeglo bylo nie wcisniete.

Może warto sprawdzić pracę wysprzęglika ,czy nie ma wycieków. Sprawdzałeś poziom płynu hamulcowego ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: manual a6 c5 1.9 tdi avf biegi nie wchodza na odpalonym

Postprzez mahrid » 2018-08-19, 15:13

zibi06, stan plynu hamulcowego jest prawidlowy, i wszedzie sucho. Pedal sprzegla pracuje prawidlowo nie "wpada". Czy jest to mozliewe zeby sprzeglo sie "skonczylo" np. docisk diabli wzieli?
mahrid
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2013-11-14, 14:35
Lokalizacja: Frankfurt
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004

Re: manual a6 c5 1.9 tdi avf biegi nie wchodza na odpalonym

Postprzez zibi06 » 2018-08-19, 18:12

mahrid, w tym przypadku elementy układu sprzęgła raczej są mało skomplikowane

Obrazek

Obrazek
Zdjęcia poglądowe
Wciśniecie sprzęgła powoduje że pompa podaje płyn do tzw wysprzęglika który mechanicznie oddziałuje na "łapę" sprzęgła, ta (w skrócie) powoduje odchylenie łożyska od docisku co skutkuje "rozłączeniem" tarczy od koła zamachowego i umożliwia płynną zmianę przełożeń/biegu. Z Twojego przekazu można wnioskować że, pomimo normalnego działania pedału sprzęgła tarcza jest "sklejona" z kołem zamachowym silnika..
mahrid napisał(a): Czy jest to mozliewe zeby sprzeglo sie "skonczylo" np. docisk diabli wzieli?

Nie wiem czy tak bezobjawowo mogło dojść do skończenia sprzęgła/docisku. Żeby to sprawdzić prawdopodobnie nie obejdzie się bez demontażu skrzyni ale w tej kwestii proponowałbym konsultację ze specjalistą. Ja gdybym miał możliwości próbowałbym sprawdzić czy dźwignia wyłączania sprzęgła ulega dostatecznemu wychyleniu.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: manual a6 c5 1.9 tdi avf biegi nie wchodza na odpalonym

Postprzez mahrid » 2018-08-19, 19:56

zibi06 napisał(a): próbowałbym sprawdzić czy dźwignia wyłączania sprzęgła ulega dostatecznemu wychyleniu.

ok. sprawdze tylko ile ta dzwignia powinna sie wychylac to nie mam pojecia.
zibi06 napisał(a):pomimo normalnego działania pedału sprzęgła tarcza jest "sklejona" z kołem zamachowym silnika..

Nie wiem czy dobrze rozomuje, ale sugerujesz ze prawdopodobnie docisk nie odsuwa się od tarczy co powoduje trudne wrzucanie biegów.
A co myslisz na temat rozwalonego lozyska tego w kole zamachwym, to co podpiera walek. Mogloby dawac takie obiawy jak brak mozliwosci wbijania biegow?
mahrid
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2013-11-14, 14:35
Lokalizacja: Frankfurt
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron