MMI 2G high - brak reakcji

MMI 2G high - brak reakcji

Postprzez Toczii » 2016-12-11, 23:33

Witam,
zakupiłem właśnie A6 C6 z 2004 roku. Nie działa w nim system MMI - nie reaguje na włącznik, na próby resetu itp. Po podłączeniu interfejsu (DS150e new vci) znajduje błąd - przerwany obwód optyczny.

Zgodnie z opisami na forum zacząłem sprawdzać sygnał w światłowodach - w bagażniku go nie było, zdjąłem więc schowek. Sygnał wychodził z centrali, jednak nie wychodził z modułu (najprawdopodobniej bluetooth). Zastosowałem pętlę światłowodową, wtedy sygnał pojawił się w bagażniku, wchodził i wychodził ze wzmacniacza, potem wchodził do sterownika radia? (między wzmacniaczem a nawigacją), ale stamtąd już nie wychodził. Nie miałem już drugiej pętli więc odpiąłem wtyczki i wyciągnąłem żyły światłowodu - zmontowałem wtyczkę tak, aby sygnał wchodził ze wzmacniacza prosto do nawigacji i wychodził na powrocie - wtedy pojawił się sygnał z przodu w głównej centrali. System jednak nadal nie zareagował, na komputerze dalej wyświetla się przerwany obwód optyczny.

Co powinienem dalej zrobić, aby zdiagnozować problem i go naprawić?
Wyczytałem gdzieś, że powinienem wyprogramować elementy które są pominięte. Czy jest możliwość zrobienia tego moim interfejsem?

Ewentualnie czy jest ktoś z moich okolic - Chrzanów, lub Kraków, Katowice, kto miałby czas i wiedzę by pomóc w naprawie?



EDIT
Próbowałem dojść jeszcze do porozumienia z moim MMI. Rozkręciłem sterownik radia, który nie przepuszczał sygnału. Okazało się, że poluzowana była taśma, wpiąłem ją w gniazdo tak jak należy i teraz sygnał przechodzi dalej.

Sprawdziłem też wspomniany wyżej moduł bluetooth... który okazał się nie być bluetoothem. Sprawdziłem na internecie i wyskoczył mi główny moduł MMI.
Czy po pominięciu tego modułu powinno zaświecić się cokolwiek na wyświetlaczu?

Pozdrawiam


Pozdrawiam
Toczii
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-12-11, 23:30
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 BDW 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Marcin

Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości