Montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Lukasquake » 2013-06-20, 09:39

Witam
Zgodnie z radami naszego kolegi Mad_MAX'a postanowiłem wreszcie zakupić tunerek dvb-t i zamontować.
U mnie mam navigation plus (rns-d) i czarny tuner w bagażniku po lewej, który ma na tylniej ściance wejście na chinche, dlatego wystarczy dokupić sam tunerek dvb-t.
Obrazek
Jeżeli nie mamy czarnego tunerka to bez adaptera multimedialnego się nie obejdzie.

Zakupiłem taki tunerek dvb-t:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tunerek dvb-t zamontowałem w koszu razem z tunerem analogowym , wywaliłem zmieniarke cd której nie używam.
Obrazek

-chinchami spiąłem obydwa tunerki wg kolorów
-kabel zasilający czerwony podpiąłem pod kierownicą pod śrubę z 12v po stacyjce, dokupiłem jedynie bezpiecznik taki na kablu (1A) i polutowałem. Standardowo kabel jest za krótki także dokupiłem 4m kabla i puściłem progiem do kosza gdzie zamontowałem tuner.
- kabel czarny od razu przykręciłem w bagażniku pod jedną ze śrub.

-antenki zamontowałem na bocznych szybach, wyżej nie udało mi się ich zamontować bo przy prawej antence kable tylko na tyle pozwalają.
Antenki mają wzmacniacz z dwoma kabelkami +12V i czarny masa. Przylutowałem je do tych samych kabli co zasilany jest tuner.
Obrazek
Obrazek

-kabelek z czujnikiem do pilota zamontowałem obok przycisku ESP bo łatwo i bez rozbierania połowy auta :) Niestety ten kabelek trzeba przedłużyć i dlatego dokupiłem cienki 3 żyłowy kabelek (4metry mi wystarczyły) i polutowałem i koszulkami termokurczliwymi wszystko odizolowałem. I tak samo jak kabel zasilający progiem do bagażnika.
Obrazek

wszystko podpiąłem do tunerka - a jego z kolei przykleiłem na dwóch cienkich taśmach dwustronnych do tunerka czarnego (tasma jak do lusterek wewnętrznych)

No i testuje , czyli na radiu trzeba dać na TV i potem MODE i pojawi się taki obrazek

Obrazek

potem już operujemy pilotem , czyli dałem menu i tam ustawiłem skanowanie automatyczne i znalazło mi dużo kanałów.
PS. przy takim montażu poprzez czarny tuner nie da się sterować zmianą kanałów z kierownicy ani na radiu tylko tym małym pilotem się zmienia kanały. Jedynie głośność mogę zmieniać na radiu i na kierownicy , ale to normalne.

U mnie wszystko działa ładnie ale tylko tam gdzie mam otwartą przestrzeń , czyli jadąc np bora komorowskiego czy aleją pokoju to słucham Eski TV bez problemu.
Niestety między blokami czy węższymi bardziej osłoniętymi uliczkami przez bloki i drzewa , mam słaby sygnał , bo albo pojawiają się kwadraciki , dźwięk dostaje czkawki, a czasami nawet mam brak sygnału jak na foto niżej:
Obrazek

No i mam pytanie do kolegów obeznanych w temacie co mogę zrobić aby było lepiej?
Jak podpiąć się do oryginalnych anten które były wpięte do tunera analogowego?
jest ich tam aż 4. Także nie wiem czy mogę je zmostkować jakoś i podpiąć po dwa pod gniazda w tunerze dvb-t ? czy zepsuje tylko tunerek.
Dokupiłem sobie 4 wtyczki antenowe SMA , ale do zarobienia tych wtyczek ponoć potrzebna jakaś zaciskarka, a myślałem że metodą chałupniczą to zrobię czyli lutownicą :)

Najchętniej wywaliłbym te anteny allegrowe i właśnie zamontował te oryginalne bo tuner analogowy na nich nie przerywał nigdzie w Krakowie, najwyżej lekko śnieg się pojawił.


sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)
Avatar użytkownika
Lukasquake
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2013-06-18, 20:10
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AMX 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: £ukasz

Postprzez Mad_MAX » 2013-06-20, 12:12

Po pierwsze gratulacje za fajny opis , no i za dobrą robotę :)

Z tymi antenami to nic lepszego nie wymyślisz. Jeśli już masz coś kombinować , to odłącz oryginalne wzmacniacze i dopiero wtedy podłączaj te anteny , ponieważ , przy wpięciu z oryginalnymi wzmacniaczami po prostu ci się wszystko "przesteruje" , że za monco będzie chciało i nic z tego nie będzie heheh :)

Ja najlepsze efekty uzyskałem na przedniej szybie i tak też miałem zamontowane anteny , jedna po lewej , druga po prawej stronie szyby , z tymże ja miałem anteny w formie bacików/pręcików.

Niestety Kraków jest słabo obłożony mocowo z nadajnika i takie sytuacje będą się zdarzać non stop.

To , że miałeś telewizję analogową wszędzie , to zupelnia inna sprawa i inna technologia :)
Avatar użytkownika
Mad_MAX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 391
Dołączył(a): 2013-05-30, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 V6 Duratec 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1995
Imię: Iwo

Postprzez Lukasquake » 2013-06-20, 13:00

Troszke nie rozumiem co z tymi antenami. Mam odlaczyc wzmacniacze w oryginalnych audi antenach, ominac je czy tylko zasilanie od nich odlaczyc ? Bo jesli tego nie zrobie to sie cos zepsuje?
No i tam mam 4 antenki , przynajmniej 4 koncowki do podlaczenia , a w tunerze dvb-t tylko 2 , moge to jakos zmostkowac?

[ Dodano: 2013-06-20, 14:09 ]
No i szczerze to do tych anten oryginalnych audi nie dobralem sie wogole i jak narazie nie wiem jak wygladaja te wzmacniacze ani gdzie dokladnie sa. Podejrzewam ze glebiej w boczkach bagaznika, ale ja jak mowilem montujac te anteny i tuner poradzilem sobie biez sciagania tych boczkow.
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)
Avatar użytkownika
Lukasquake
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2013-06-18, 20:10
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AMX 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: £ukasz

Postprzez Mad_MAX » 2013-06-20, 13:28

W tunerze DVB-t masz dwa wejścia ale to są tak de facto 4 anteny :)

Tak , masz całkowicie pominąć wzmacniacze oryginalne , bo w samym tunerze DVB-T już masz wzmacniacz.

Oryginalne wzmacniacze są pod tylnymi słupkami :) TYlko jak już będziesz grzebał to ich całkowicie nie odłączaj bo one są też do radia :)
Avatar użytkownika
Mad_MAX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 391
Dołączył(a): 2013-05-30, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.5 V6 Duratec 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1995
Imię: Iwo

Postprzez Lukasquake » 2013-06-20, 13:33

Dzieki, jak mi sie uda cos z tym zdzialac to napewno napisze coi jak i jaki efekt. Dzisiaj sie za to nie biore bo straszny skwar 8-)

[ Dodano: 2013-06-21, 20:35 ]
z antenkami nic nie działałem , ale dzisiaj w bonarce w auchan zakupiłem sobie kabelek "host mini usb" bo w zestawie z tunerem go nie ma i podłączyłem pendriva pod ten tuner dvb-t i muszę powiedzieć że nieźle sobie radzi ze zdjęciami, mp3 , no i teledyski mp4 całkiem fajnie wyglądają na tym rns-d :mrgreen: innych formatów nie testowałem , ale napewno avi bedzie też smigać.
Przydały by się jeszcze tv w zagłówkach dla pasażerów z tyłu. Ktoś montował u siebie?
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)
Avatar użytkownika
Lukasquake
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2013-06-18, 20:10
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AMX 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: £ukasz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Nescafe_1989 » 2015-03-20, 18:03

Czy tuner musi być dedykowany jako samochodowy, czy można podpiąć zwykły domowy ? osobiście przy tym nie byłem,ale gdy dałem ojcu auto na tydzień to wiem że próbował się bawić i podłączyć zwykły domowy tuner dvb-t , ale z zerowym skutkiem , nie wiem czy to wina złego podpięcia czy tunera, zasilanie tuner miał, chinche też były podłączone, ale nie działało. tuner wyglądał mniej więcej tak http://allegro.pl/dvb-t-tuner-sd-gk-ss1 ... 55392.html
Nescafe_1989
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2015-01-29, 16:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Mateusz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Lukasquake » 2015-03-20, 19:54

Kolego mogę cię odesłać jedynie do forum BMW.
Jak w Google wpiszesz BMW DVD-t to pierwszy link od góry masz i tam koleś poddańcza domowy tuner. Niestety bez lutowania się nie obejdzie w tunerze. Zreszta poczytaj tam. Tu masz link http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=114726
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)
Avatar użytkownika
Lukasquake
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2013-06-18, 20:10
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AMX 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: £ukasz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Lukasquake » 2015-03-20, 19:58

Tylko z takim tunerem to tyle gorzej ze masz jedna antenę do podłączenia. W moim tunerze mam dwa wejścia i dwie osobne anteny. Na dwóch tych antenach i tak cieżko podczas jazdy u nas. W Warszawie lepiej mi działało. W krk gorzej ale ja i tak w większości puszczam teledyski z pendriva. A tv jedynie na postoju. Podczas jazdy co chwile kwadraciki na ekranie, ale najgorze jest to ze dźwięk tez raz jest raz nie i to strasznie denerwuje. Jak sobie przypomnę jak fajnie było na analogowej to płakać się chce. Śmieszyło może czasem, ale dźwięk zawsze był i dobrze podczas jazdy słuchało się nieważne czy podczas jazdy czy na postoju. Za blok się wielki wjechało i tez było. Odbiór cyfrowy u nas to porażka.
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)
Avatar użytkownika
Lukasquake
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2013-06-18, 20:10
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AMX 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: £ukasz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Lukasquake » 2015-03-20, 20:01

Ciekawi mnie jeszcze bo w norauto są anteny DVB-t takie na dach na magnesie krótkie ok 20cm ale grubsza ok 1cm średnicy. Zastanawiam się czy jakbym dwie takie anteny na dach wywalił czy by było lepiej czy to samo. Co na tych cabletecha na szybach w kombi
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)
Avatar użytkownika
Lukasquake
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2013-06-18, 20:10
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AMX 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: £ukasz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Nescafe_1989 » 2015-03-21, 02:15

lutował tylko po to by przedłużyć kable, a tu kurcze tata podłaczył wszystko niby prawidłowo , bo dekoder mial swoje zasilanie , rownież z zapalniczki, dekoder podłaczony standardowo przez chinche i zewnętrzna antena samochodowa tez była , a mimo to żadnych efektów , czy po podłączeniu w radiu też trzeba pozmieniać ustawienia np. PAL czy cos innego, schemat podłaczenia niby był prosty i okej bo żywcem przeniesiony z ciężarówki ojca gdzie to działa podłączone do monitora
Nescafe_1989
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2015-01-29, 16:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Mateusz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Nescafe_1989 » 2015-03-21, 02:23

czy teoretycznie taki zestaw da mi możliwość oglądania TV w aucie http://allegro.pl/tuner-dvb-t-samochodo ... 77770.html http://allegro.pl/antena-samochodowa-do ... 78285.html plus oczywiście fabryczny tuner i navi plus , podłączoną mam również kamere cofania i obraz pokazuje normalnie gdy na wstecznym wejde w TV
Nescafe_1989
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2015-01-29, 16:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Mateusz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Lukasquake » 2015-03-21, 06:00

Kolego tv powi.no ci dzialac jak na radiu dasz tv to potem naciskasz klawisz mode aby przelaczyc na tryb AV.
Mnie sie wydaje ze kamere ,masz podlaczona pod av i moze dlatego nie widzisz obrazu z tunera. Sprawdz gdzie i jak podlaczona jest kamera, a tak swoja droga tez. ym kamere sobie zro il ale nie wiem co i jak?
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)
Avatar użytkownika
Lukasquake
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2013-06-18, 20:10
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AMX 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: £ukasz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Lukasquake » 2015-03-21, 15:11

kolego jak będziesz miał chwile to szepnij co i jak z tą kamerką cofania , jak to zamontować żeby włączało się samo gdy da się wsteczny. Masz też radio rns-d ? czyli navigation plus?
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)
Avatar użytkownika
Lukasquake
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2013-06-18, 20:10
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AMX 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: £ukasz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Nescafe_1989 » 2015-03-21, 19:00

postaram sie jutro opisac jak najwiecej apropo kamery
Nescafe_1989
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2015-01-29, 16:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1998
Imię: Mateusz

Re: montaż tunera dvb-t (A6 C5 AVANT)-słabe antenki?

Postprzez Lukasquake » 2015-03-21, 19:35

A mam pytanie, jak wbijasz wsteczny to pokazuje ci się na ekranie napis AV ?
Bo ten tuner analogowy do radia RNS-D ma tylko jedno wejście AV właśnie poprzez podłączenie trzech kabli Chinch, czyli dźwięk prawy lewy i obraz. Bo i tu może być pies pogrzebany, bo wydaje mi się ze twoja kamera cofania wykorzystuje to wejście, a może tuner jest wogole odłączony, a do radia jest podłączone bezpośrednio.
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)
Avatar użytkownika
Lukasquake
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2013-06-18, 20:10
Lokalizacja: Kraków
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 AMX 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: £ukasz

Następna strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości