[Multi] Naprawa lub wymiana skrzyni

[Multi] Naprawa lub wymiana skrzyni

Postprzez Marecki » 2014-03-08, 13:20

Witam , od niedawna jestem posiadaczem Audi A6 , Pierwsza rzecz z jaką musze sobie poradzić to niesprawna skrzynia Multitronic i teraz jako że nie jestem jeszcze dobrze zorientowany w temacie to staje przed takimi oto dylematami , jedyną opcją którą do tej pory sprawdziłem była ta najbardziej oczywista czyli naprawa ,ceny różne bez oględzin panowie nie byli w stanie podac konkretnej ceny ale wszystko co mówili oscylowało w granicach 3-6tys złotych. Dlatego nurtują mnie takie kwestie jak to czy skrzynia biegów z innego samochodu np. anglika będzie pasować ? Czy koszt przekładki będzie niższy od naprawy ? Słyszałem też o opcji zmiany skrzyni na manualną ale nie wiem jak z jakością takiej operacji . Jednym słowem zastanawiam sie na czym najlepiej wyjde zarówno jeśli chodzi o cene jak i o jakośc bo wiele sie już nasłuchałem o tych multitronicach , koszt naprawy byłby do przełknięcie gdyby nie to że za rok czy dwa mogła czekać by mnie następna . Co według was będzie najlepszym rozwiązaniem ?
Marecki
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2014-03-08, 12:45
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001

Re: [Multi] Naprawa lub wymiana skrzyni

Postprzez richard1 » 2014-03-08, 16:04

Marecki napisał(a):Czy koszt przekładki


Zadaj sobie pytanie - skąd wiesz w jakim stanie jest ta właśnie skrzynia z Anglika ?

Marecki napisał(a):niższy od naprawy


Na pewno tak.

Marecki napisał(a):Słyszałem też o opcji zmiany skrzyni na manualną ale nie wiem jak z jakością takiej operacji .


To jest akurat najtańsza opcja i najpewniejsza jeśli chodzi o bezawaryjność - późniejszą.

Marecki napisał(a):Jednym słowem zastanawiam sie na czym najlepiej wyjde zarówno jeśli chodzi o cene jak i o jakośc bo wiele sie już nasłuchałem o tych multitronicach ,


Nie wiem ile chcesz tym autem pojeździć. Ile km nim zrobić. To auto ma być na rok dwa czy na 6-7 ?
Szkoda serwisować skrzynie i go sprzedać za 2 lata. Jak włożysz w naprawę 5 kołą to spokojnie pojeździsz nim - zrobisz 150 tysięcy jak nie więcej.
richard1
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2013-09-18, 17:55
Lokalizacja: pomorskie
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI ASB 232KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Robert

Re: [Multi] Naprawa lub wymiana skrzyni

Postprzez Marecki » 2014-03-08, 23:13

dzięki za odpowiedź

Marecki napisał(a):Słyszałem też o opcji zmiany skrzyni na manualną ale nie wiem jak z jakością takiej operacji .


To jest akurat najtańsza opcja i najpewniejsza jeśli chodzi o bezawaryjność - późniejszą.


czyli kupię manualną skrzynie - używkę , czy każdy manual bedzie pasował do tego silnika, czy trzeba szukać po jakichś kodach i czy w 100% taka przekładkę da się zrobić porządnie, pod względem mechanicznym, elektronicznym?





Marecki napisał(a):Jednym słowem zastanawiam sie na czym najlepiej wyjde zarówno jeśli chodzi o cene jak i o jakośc bo wiele sie już nasłuchałem o tych multitronicach ,


Nie wiem ile chcesz tym autem pojeździć. Ile km nim zrobić. To auto ma być na rok dwa czy na 6-7 ?
Szkoda serwisować skrzynie i go sprzedać za 2 lata. Jak włożysz w naprawę 5 kołą to spokojnie pojeździsz nim - zrobisz 150 tysięcy jak nie więcej.



samochód ma być na dłużej oczywiście, czyli po regeneracji za 5-7 tysięcy istnieje niskie prawdopodobieństwo ponownej awarii skrzyni? :-/
Marecki
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2014-03-08, 12:45
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości