Nie działa parktronik

Nie działa parktronik

Postprzez zuzia2012 » 2014-12-20, 23:20

Witam

Mam problem z niedziałającym parktronikiem, otóż w moim aucie był wymieniany silnik i po wymianie przestał działac parktronik, w momencie wbicia wstecznego lub wciśnięcia przycisku parktronik na kokpicie na ekranie MMI przez moment dzieje sie jakis ruch jakby system chcial wyświetlić sylwetke auta z czujnikami ale nic nie dalej nie dzieje i pozostaje ekran który był wcześniej a przycisk na kokpicie zaczyna mrugać. czy ta usterka moze byc spowodowana nie podlaczeniem jakiegos przewodu podczas wymiany silnika czy należy ją aktywować przez komputer?

pzdr.
zuzia2012
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-12-20, 23:10
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2008
Imię: radek

Re: Nie działa parktronik

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-12-21, 06:17

Witam.

Jeżeli w C6 PDC działa i jest zainstalowane podobnie jak w C5 to awaria chociażby jednego czujnika powoduje całkowitą niesprawność całego układu ponieważ jest to obieg.
Po podłączeniu programu diagnostycznego powinieneś się dowiedzieć, który dokładnie czujnik jest niesprawny.
Takie mam podejrzenia ale... nie jestem pewien czy w C6 rozwiązali to podobnie (hmm...).

Pozdrawiam

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Nie działa parktronik

Postprzez Palmetto » 2015-01-06, 18:18

Witam
Ja również mam problem z parktronikiem. U mnie z przodu nie działają trzy czujki...a przednia prawa jest ok- piszczy jak jest przeszkoda..Po podłączeniu komputera brak błędów...z tyłu po włączeniu wstecznego piszczy z około 5s i cisza... miga przycisk parktronika a gdy zbliżymy się do przeszkody to cisza.Nie mam pojęcia co robić. Wszystko zaczęło sie psuć ja zaczęły się mrozy...Bardzo proszę o wszelką pomoc w naprawie .
Palmetto
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-01-06, 18:09
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 BDV 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Jacek

Re: Nie działa parktronik

Postprzez ziutek46 » 2015-01-17, 16:46

Witam miałem podobny problem po wbiciu wstecznego przez chwile był sygnał na kilka sekund i mrugalą lampka parctronica pisalem o pomoc forum ale mineły trzy miesiace i nic wiec pojechałęm do kolegi i podpiołęm VAGA i pokazało błąd uszkodzony tylni głósniczek no cóż zaczełołęm czytac gdzie on sie znajduje i ze jest w tak trudno dostepnym miejscu a mianowice z tyłu po lewj stronie pod lewym pasem trzeda rozebrac troszke plastików by sie do niego dostac nowy głósniczek wziałęm ze starego telefonu stacjonarnego po podłączeniu wszystko zaczeło działąć,koszt mechanik 30 minut pracy 80zł pracujacy parctronic bezcenne!!!! a zapomniałęm dodac ze teraz go przeniosłęm w inne miejsce tak na wszelki wypadek by było łątwiej w razie czego sie do niego dostac.Pozdrawiam!!!!
Ziutek
ziutek46
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2013-12-31, 16:50
Lokalizacja: Czaplinek
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2005
Imię: Robert

Re: Nie działa parktronik

Postprzez grygielow » 2015-05-20, 22:50

Witam drodzy forumowicze

Otóż mam ten sam błąd przy wciśnięciu przycisku PDC lub włączeniu biegu wstecznego widać na ekranie jakby miał sie pojawić obwód samochodu ale sie nie pojawia pikanie jest kilku sekundowe wraz z mruganiem diody w przycisku PDC.
Zawiozłem auto na diagnostykę i wynik jest jednoznaczny:

Zwarcie do masy przedniego czujnika środkowego prawego.

Wymieniłem czujnik i dalej jest tak samo lecz nie usunąłem błędu który był wcześniej i mam pytanie do Was takie :

Czy czujniki zadziałają po usunięciu błędu czy to jest jednak sprawa nie sprawnej wiązki w czujnikach ?

Proszę o szybka odpowiedz

Dodam ze to audi a6c6 z 2007 roku sedan
grygielow
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-05-20, 22:44
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2007
Imię: Artur

Re: Nie działa parktronik

Postprzez krodos » 2015-10-21, 20:00

Ja natomiast mam trochę inny problem Parktronik działa poprawnie z przodu jak i z tyłu po wbiciu biegu wstecznego, natomiast nie mogę go włączyć za pomocą przycisku na kokpicie. VAG nie pokazuje błędów. Czy ktoś miał podobny problem?
Avatar użytkownika
krodos
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2015-05-25, 20:49
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2007
Imię: Janusz

Re: Nie działa parktronik

Postprzez dwwasyl » 2015-12-20, 10:22

krodos napisał(a):Ja natomiast mam trochę inny problem Parktronik działa poprawnie z przodu jak i z tyłu po wbiciu biegu wstecznego, natomiast nie mogę go włączyć za pomocą przycisku na kokpicie. VAG nie pokazuje błędów. Czy ktoś miał podobny problem?

Hej mam dokladnie tak samo. Udalo Ci sie zaktywowac teb przycisk ?
Tez dziala wszystko elegancko po wrzuceniu wstecznego, natomiast przyciskiem nie moge aktywowac lub wylaczyc
dwwasyl
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2015-04-14, 21:34
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2009
Imię: Daro

Re: Nie działa parktronik

Postprzez mwx » 2015-12-21, 13:12

Może zwyczajnie padł Wam styk w tym guziku?
Te przyciski wyciąga się niestety dość ciulowo - polecam wyjąć radio, paluszkami od tyłu wymacać metalowe zatrzaski, ścisnąć je a następnie wypychać przycisk.
Najpierw trzeba jeszcze zdjąć drewnianą maskownicę - podważa się ją delikatnie jakimś tworzywowym sprzętem (metalowy śrubokręt zniszczy drewno/plastik)
If it's got wheels, wings or tits - it's gonna give you problems.
Avatar użytkownika
mwx
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2014-07-03, 18:28
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Maciej

Re: Nie działa parktronik

Postprzez dwwasyl » 2016-04-10, 13:50

Hejka, dokładnie tak, przycisk nie klikał. Po wymianie wszystko elegancko śmiga
dwwasyl
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2015-04-14, 21:34
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2009
Imię: Daro

Re: Nie działa parktronik

Postprzez Noire » 2016-04-15, 11:42

Panowie, Moim nowym nabytkiem jest Audi A6 C6 z 2005r które zastąpiło wysłużonego już Forda Mondeo MK3.
Otóż po zakupie auta zdałem sobie sprawę, że nie działa system parktronik - po wrzuceniu biegu wstecznego brak jakiejkolwiek reakcji.
Czytałem, że na kokpicie powinien znajdować się przycisk PDC - nie posiadam takowego. Czujki zlokalizowane są tylko z tyłu.
Od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że była wymieniana skrzynia biegów wraz ze sprzęgłem i dwumasą.
Do głowy nasunęła się mi zatem myśl - czyżby czegoś nie podłączyli?
Kabelek do sprawdzenia co Audi mi powie jest właśnie w drodze do mnie, ale liczę również na ew. jakieś podpowiedzi od Was koledzy.
Noire
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-04-15, 11:34
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005

Re: Nie działa parktronik

Postprzez zibi06 » 2016-04-15, 12:50

Noire napisał(a):Od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że była wymieniana skrzynia biegów wraz ze sprzęgłem i dwumasą.
Do głowy nasunęła się mi zatem myśl - czyżby czegoś nie podłączyli?

Bardzo możliwe, ale poprzedni właściciel raczej powinien wiedzieć czy przed wymianą PDC działało..
Noire napisał(a):Kabelek do sprawdzenia co Audi mi powie jest właśnie w drodze do mnie, ale liczę również na ew. jakieś podpowiedzi od Was koledzy.

W zasadzie via net podłączenie VCDS-a i odczyt błędów jest najlepszym rozwiązaniem. Tak można gdybać..
Noire napisał(a):Czytałem, że na kokpicie powinien znajdować się przycisk PDC - nie posiadam takowego.

Wydaje mi się że dotyczy opcji kiedy dodatkowo jest PDC przód.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Nie działa parktronik

Postprzez marcinxmiki » 2020-09-24, 09:59

Witam,
mam problem z parktronikiem takie że, kiedy wbijam wsteczny bieg to ekran mmi tylko mignie na chwile po czym jest pisk z glosniczka okolo 3 sekundy i miga dioda na przycisku pdc żółta. Dodam że, żaden czujnik nie cyka ani nic. Po odłączeniu z modułu wtyczek od czujników przód i tył jest nadal to samo. Moduł podmieniony na inny o tych samych numerach i też to samo.

Coś ktoś ... .??/
marcinxmiki
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2016-08-17, 22:30
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2007
Imię: Marcin

Re: Nie działa parktronik

Postprzez Except74 » 2021-10-20, 20:37

Witam ! Mam taki sam objaw jak marcinxmiki . Jakieś pomysły ?
Except74
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2021-08-17, 07:37
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 ALT 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Jerry


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości