Nie odpala jak postoji na słońcu

Nie odpala jak postoji na słońcu

Postprzez malik1 » 2016-07-28, 07:39

Witam

mam od jakiegoś czasu od lata można powiedzieć taką sytuacja 3.0 tdi jak auto postoi na słońcu nie mogę odpalić.

autko nie pokazuje na vagu błędów, rozrusznik kręci ale nie odpala

dopiero jak ostygnie 1-2h możne dłużej wtedy nie ma problemu rano pali od 1 strzału

wymieniłem już czujnik położenia wału oraz temp. cieczy. kliku mechaników próbowało zdiagnozować i nić

dodam, że jak kręci a nie odpala to psiknięcie plakiem pomaga odpala i można jechać

Dodam, że ani nie kopci nie szarpi nie przerywa nie gaśnie idzie - tylko jak się nagrzeje to nie odpali

Co może być przyczyną


Dzwoniłem po firmach co regenerują wtryski i mnie są takie co nie można regenerować pytałem o pompę ale mówili, że jak by pompa siadała to by dawał inne objawy podczas jazdy.

Może ktoś ma doświadczenie i mi pomoże

Auto przebieg lekko ponad 200 tys, A6 C6 3.0 CDYA 240 KM quattro
malik1
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-07-28, 07:32
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Mariusz

Re: Nie odpala jak postoji na słońcu

Postprzez Piotruś » 2016-07-28, 08:10

Pierwsze co próbowałbym ustalić to czy jakiś debil nie zaszczepił chipa albo nie dokonywał innych tfffurczych modyfikacji,
Jeśli tak - oczywiście trzeba przywrócić stan fabryczny.
Jeśli nie - konsekwentnie kontynuowałbym poszukiwania w już rozpoczętym kierunku, czyli układu wtryskowego wraz z wszystkimi zaworami (na pompie, na listwie, etc.)
Koniecznie warto zwrócić uwagę na sprawność czujnika temperatury paliwa.
Byłoby bardzo dobrze (i moim zdaniem jest to możliwe) gdybyś konsekwentnie poszukał firmy dysponującej zestawem używanych części, które można założyć na próbę.
No i co oczywiste - zawsze możesz zlecić staranną diagnostykę swojego układu wtryskowego w specjalizowanym Bosch'u ale w tej sytuacji to ja już bardzo chciałbym to połączyć właśnie z założeniem próbnego zestawu innych używek.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Nie odpala jak postoji na słońcu

Postprzez malik1 » 2016-07-28, 12:30

Piotruś napisał(a):Pierwsze co próbowałbym ustalić to czy jakiś debil nie zaszczepił chipa albo nie dokonywał innych tfffurczych modyfikacji,
Jeśli tak - oczywiście trzeba przywrócić stan fabryczny.
Jeśli nie - konsekwentnie kontynuowałbym poszukiwania w już rozpoczętym kierunku, czyli układu wtryskowego wraz z wszystkimi zaworami (na pompie, na listwie, etc.)
Koniecznie warto zwrócić uwagę na sprawność czujnika temperatury paliwa.
Byłoby bardzo dobrze (i moim zdaniem jest to możliwe) gdybyś konsekwentnie poszukał firmy dysponującej zestawem używanych części, które można założyć na próbę.
No i co oczywiste - zawsze możesz zlecić staranną diagnostykę swojego układu wtryskowego w specjalizowanym Bosch'u ale w tej sytuacji to ja już bardzo chciałbym to połączyć właśnie z założeniem próbnego zestawu innych używek.



Wlasnie podjechalem do sklepu jest ciepło, nie odpala mam Vag 506 na teście przy odpalaniu nie pokazuje mi ciśnienia na szynie. Podnioslem maskę lekko ostygl i ciśnienie przy odpalaniu wrócilo i odpalil

Stawiam na zawór wysokiego ciśnienia na pompie czy to może być to?? Czy przekaźnik od pompy kolo sterownika.
malik1
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-07-28, 07:32
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Mariusz


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości