Nie spasowana listwa wnętrza

Nie spasowana listwa wnętrza

Postprzez czuubi » 2014-05-27, 13:45

Dzień dobry !

Szukam odpowiedzi na pytanie któe mnie nurtuje, w c5 ( i nie tylko) w środku są listwy co idą przez boczek, deske idrugi boczek, u mnie ( często widywałem ten problem jak szukałem audi), zę te listwy boczek -> deska nie są spasowane są o pół centa, centymetr przesunięte, drzwi zazwyczaj w dół, czym jest to spowodowane ?, aż tak drzwi opadły? Jest jakiś sposób na zniwelowanie tego ?
Czy np. podnieść drzwi i ramkę spróbować schować troszkę?
czuubi
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-05-23, 01:03
Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Rafał

Re: Nie spasowana listwa wnętrza

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-05-30, 09:31

Witaj czuubi.

Powodów może byc kilka: od opadniętych drzwi (chociaż drzwi to raczej opadają nie od strony zawiasów), po źle zamontowany/osadzony boczek, do... źle/niedokładnie ułożonej/spasowanej przy zakładaniu (nie wiadomo z jakich powodów <mysli> ) całej dechy/konsoli głównej.

Co do zniwelowania tej róznicy w poziomach musiałbys najpierw znać przyczynę powstania tej różnicy. Ja bym zaczął od oględzin listew chromowanych (tych na zew. drzwi). Jak się pokrywają przednie z tylnymi to OK. Jak nie to... drzwi (ramka) do podregulowania. Potem boczek - musi byc dobrze osadzony/na swoim miejscu. Sprawdź też czy posiada wszystkie "zaczepy" od dołu [ich brak (bądź któregoś z nich) też ma wpływ na jego dalsze ułożenie]. Jeżeli to wszystko nie da (pożądanego) efektu - zostaje decha do ponownego spasowania.

Na pewno tak/w taki sposób nie opuszczało to fabryki/"taśmy montażowej" <okok>

Pozdrawiam <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość