Niedziała klima

Niedziała klima

Postprzez Fazer » 2023-03-12, 11:33

Witam,
Jakiś czas kupiłem a6 c6 3.2fsi 08rok który był wyprodukowany chyba po weekendzie-cholernie awaryjne auto.

No więc strzelił mi jakiś gruby waż który idzie od sprężarki klimy aż do chyba osuszacza za lewą lampą. Przewód wymieniony,klima szczelna i nabita ale niedziała,tzn,nie włącza się wiatrak oraz sprężarka. Błędów brak. Wymieniony czujnik ciśnienia przy chłodnicy ale klima nadal nie startuje.Auto było już u dwóch "fachowców" ale dla nich to już za stare auto by poświęcać mu czas - jak to ładnie ujął mechanik,w tym czasie zrobię kilka innych aut niż to padło... . Z tego co widzę,to sprężarka podłączona "na krótko" działa bo słychać cykanie cewki. Napięcie do wtyczki dochodzi ok.5.5-6V czyli za mało by sprężarka ruszyła.Kable,na ile pozwoliły mi umiejętności posprawdzane. Do czujnika od kilimy-na chłodnicy na skrajnych pinach mam zasilanie.Czujników mam kilka- 2 nowe i chyba 4 ze szrotu. Wątpię aby wszystkie padły. Są jeszcze jakieś inne czujniki od klimy? . Nadmienię,że zimą miałem wymieniony silnik,a latem ub.roku remont skrzyni automat,ale klima działała do momentu aż włączyłem ją w ogrzewanym garażu aby sprężarka się nasmarowała a tu booom <nerwus>
Fazer
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2023-03-12, 11:12
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.2 AUK 256KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2008
Imię: Krzysztof

Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron