Niepokojący dźwięk po zgaszeniu silnika

Niepokojący dźwięk po zgaszeniu silnika

Postprzez wolo26 » 2015-02-10, 15:52

Witam, niedawno kupiłem a6 i mam pytanie,ale nie wiem czy w odpowiednim dziale się znalazłem :-) Czasami po zgaszeniu silnika dochodzi do moich uszu odgłos jakbym właśnie wyłączył odkurzacz,który powoli traci swoją moc,dźwięk trwa około 2-3 sek i pojawia się po wyłączeniu silnika niezależnie od tego czy po zatrzymaniu pojazdu aż do przekręcenia kluczyka czekałem 5 sek czy 2 min, dodam jeszcze że owy dźwięk nie pojawia się za każdym razem a jakieś raz na 5 razy
Mam jeszcze jedną sprawę związaną z silnikiem, a dokładnie z kontrolką silnia (może sprawy się łączą) , a dokładnie to po pierwszym przekręceniu kluczykiem zapalają się i gasną tam różne kontrolki ale zostają: kontr. akumulatora,oleju i właśnie ta pomarańczowa w kształcie silnika, ale po odpalaniu wszystkie gasną i nie wiem czy martwić się tą kontrolką "silnikową" czy nie?
wolo26
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-02-02, 15:46
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Michał

Re: Niepokojący dźwięk po zgaszeniu silnika

Postprzez zibi06 » 2015-02-10, 19:10

wolo26 napisał(a):Czasami po zgaszeniu silnika dochodzi do moich uszu odgłos jakbym właśnie wyłączył odkurzacz,który powoli traci swoją moc,dźwięk trwa około 2-3 sek i pojawia się po wyłączeniu silnika niezależnie od tego czy po zatrzymaniu pojazdu aż do przekręcenia kluczyka czekałem 5 sek czy 2 min, dodam jeszcze że owy dźwięk nie pojawia się za każdym razem a jakieś raz na 5 razy

Podejrzewam że via net na podstawie opisu dźwięku trudno jest cokolwiek powiedzieć. Może korzystając z pomocy drugiej osoby spróbuj go zlokalizować..
wolo26 napisał(a):i nie wiem czy martwić się tą kontrolką "silnikową" czy nie?

Nie.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Niepokojący dźwięk po zgaszeniu silnika

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-02-10, 19:37

Witam.

wolo26 napisał(a):Czasami po zgaszeniu silnika dochodzi do moich uszu odgłos jakbym właśnie wyłączył odkurzacz,który powoli traci swoją moc,dźwięk trwa około 2-3 sek i pojawia się po wyłączeniu


Jeżeli możesz to spróbuj jeszcze raz to sprawdzić ale... najpierw wyłącz radio ( nie wiem jakie masz ale wyłącz ) i klimatronik ( obniżasz prędkość nawiewu przyciskiem "-" aż zgasnie/się wyłączy ) . Być może słyszysz któryś z wentylator(k)ów... <mysli> .

pzdr'a <luzik>

Dopisek po czasie :
Sorry , nie zauważyłem , że mowa o C6 (przepraszam).
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości