Nierówna praca silnika na jałowym

Nierówna praca silnika na jałowym

Postprzez Mungo » 2019-12-27, 19:25

Audi 2.7tdi. Od pewnego czasu zauważyłem nierówna pracę silnika na jałowym biegu zwłaszcza kiedy jest zimno na dworze a motor zimny. Odpalę samochod i do puki nie przejadę jakiegoś krótkiego odcinka silnik na jałowym nie pracuje idealnie, dodatkowo czasem czuję że podczas ruszania auto jakby szarpało, kiedy dodam więcej gazu objaw ustępuje. (Na pewno nie jest to sprzęgło i dwumas bo te części są nowe) czy myślicie że pompa wtryskowa może niedomagać ? Nakierowalem się po przeczytaniu kilku wątków w internecie właśnie że objawy mogłoby sugerować na nią. Czy jestem sam w stanie z poziomu vcdsa sprawdzić ja ? Kilka razy od kiedy mam auto zdarzyło się że nie chciał odpalić samochód. Poprostu kręcił i nic ale po ponownym przekręceniu stacyjki palił na strzała co mogłoby również mieć coś wspólnego z pompą.
Mungo
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2019-12-27, 19:20
Model: A4
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2007
Imię: Marcin

Re: Nierówna praca silnika na jałowym

Postprzez zpietkun » 2020-04-27, 22:54

Dzień dobry, czy udało się rozwiązać problem. Mam podobne objawy nierównej pracy na zimnym silniku. EGR, przepustnica wyczyszczone i sprawdzone. Wtryskiwacze po przeglądzie w serwisie Boscha. Mam wrażenie, że objawy występują częściej przy wyższej temperaturze zewnętrznej.
zpietkun
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2020-04-27, 22:48
Model: Allroad C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2010
Imię: Zbyszek


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości