Niezdecydowany Tiptronic

Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez slawekk260 » 2015-05-24, 11:34

Szanowni Forumowicze mam dylemat ze swoją skrzynią i nie wiem czy to normalne . Przy dość dynamicznym przyspieszaniu , zmiana biegu z 4 na 5 wygląda tak jakby skrzynia nie mogła się zdecydować który bieg zapiąć , obroty szaleją pomiędzy 3,5 a 4 tyś. i jak nie ujmę lub nie dodam gazu to przez chwilę tak się dzieje . Przy zmianie w trybie manualnym wszystko jest ok . Może ktoś z was miał lub ma podobne objawy , lub sugestię co może być przyczyną ?
slawekk260
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-05-24, 09:59
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Sławek

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez Andi » 2015-05-24, 11:48

slawekk260 napisał(a):Może ktoś z was miał lub ma podobne objawy , lub sugestię co może być przyczyną ?

Witam, ,nalezaloby podlaczyc auto pod komputer i sprawdzic bledy skrzyni i silnika , pytanie kiedy olej w skrzyni byl wymieniany ?
Elektryka, Automatyka,Zabezpieczenia,zdalne sterowanie
Serwis Turbin Wiatrowych
Avatar użytkownika
Andi
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2013-06-05, 20:23
Lokalizacja: NNM/Viborg
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Andrzej

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez slawekk260 » 2015-05-24, 12:35

Auto było podłączone pod komputer i skrzynia nie ma żadnych błędów a jeżeli chodzi o olej to samochód mam od pół roku i nie mam pojęcia czy był zmieniany . Ale tak sobie myślę , czy gdyby olej był w kiepskiej formie lub byłoby go za mało to pewnie byłyby jeszcze inne objawy a u mnie reszta biegów oraz ogólnie praca asb jest ok . Mechanik ,który podłączał mi komputer twierdzi ,że może się urywać jakiś kosz w skrzyni ale wiąże się to z kapitalnym remontem i konkretnymi kosztami dlatego szukam innego doktora który być może wystawi lepszą diagnozę zanim wpompuję parę tysi .Dodam jeszcze ,że mam podniesioną moc do 265 i mom.535 Nm ,może coś związanego z tym np. .sterownik skrzyni nie ogarnia tematu ?
slawekk260
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-05-24, 09:59
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Sławek

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-05-24, 18:37

Witam.

Czy te objawy są na równej nawierzchni czy mówimy o terenach bardziej górzystych?
Jakie w tej chwili masz kodowanie skrzyni?

btw, pierwsze co - sprawdzenie ilości oleju zgodnie z procedurami... .

Pozdrawiam.

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez slawekk260 » 2015-05-24, 20:00

Ukształtowanie terenu raczej nie ma znaczenia . Objawy występują najczęściej przy przyspieszeniach kiedy biegi zmienia w przedziale między 3 a 4 tyś.obr .Z tymi kodami to nie mam pojęcia , czuję że powinienem się zaopatrzyć w vcds bo bez tego ani rusz .Myślisz kolego , że nowa adaptacja skrzyni mogłaby pomóc ? i czy taką adaptację mogę zrobić tylko w aso czy w innych warsztatach też .Zastanawia mnie też ta sugestia mechanika u którego byłem ,,urywającego się kosza,, czy to możliwe ?
slawekk260
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-05-24, 09:59
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Sławek

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-05-25, 05:40

Osobiście uważam, że powinieneś jak najszybciej udać się do serwisu/zakładu/warsztatu gdzie dokładnie/fizycznie sprawdza Ci skrzynię. Za zdiagnozowanie problemu nie zapłacisz dużo (ok. 250 zł.) a będziesz wiedział DOKŁADNIE co Twojemu Tipowi dolega.
Ja bym nie ryzykował dalszej jazdy (chyba, że na dojazd do serwisu asb).
Urywający się kosz? Może/nie musi - nikt tego przez neta nie stwierdzi.

btw, po to w C5 (przed liftem) były "przełożenia górskie" , żeby skrzynia "nie szalała" na wzniesieniach/podjazdach/zjazdach itp. ;-) .

Pozdrawiam i daj znać co było przyczyną.

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez slawekk260 » 2015-05-25, 10:22

Dzięki za info może ktoś mógłby polecić jakiś warsztat specjalizujący się w asb okolice Piaseczna lub Warszawa
slawekk260
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-05-24, 09:59
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Sławek

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez slawekk260 » 2015-05-25, 16:04

Byłem dzisiaj w serwisie asb w siedliskach koło piaseczna .Panowie podłączyli kompa i pojeździliśmy trochę , według nich wszystko jest w porządku twierdzą ,że takie niezdecydowanie skrzyni może mieć trochę związek z podniesioną mocą ,ale nie ma żadnych błędów nie ślizga się i lock ap zapina .Dla świętego spokoju mam zmienić olej ewentualnie z jakimś dodatkiem poprawiającym pracę sterowników i jeździć . Być może jestem przewrażliwiony ale jeździłem takim samym autem kolegi i tam nie ma takiego objawu .
slawekk260
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-05-24, 09:59
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Sławek

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-05-25, 18:51

slawekk260 napisał(a):zmiana biegu z 4 na 5 wygląda tak jakby skrzynia nie mogła się zdecydować który bieg zapiąć


Wiesz co, przeczytałem Twój pierwszy post raz jeszcze i nie bardzo rozumiem to co zacytowałem powyżej :-P .
Skoro masz "zapięty" 4 bieg to na co sterownik ma się decydować - czy dalej "ciągnąć" na 4 czy przełożyć na 5 ? Tak ? Dobrze rozumuję ?

W obawie o skrzynię może warto wrócić do fabrycznego programu sterownika silnika (?) . Taka sugestia... ;-) .

Pozdrawiam.



Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez slawekk260 » 2015-05-25, 21:40

Spróbuję jeszcze wymienić ten olej i zobaczymy . Nie jestem zwolennikiem dłubania w sterownikach ale kupiłem auto na nieświadomce o poczynionych zmianach . Sprawdziłem moc na hamowni bo po przejażdżce samochodem kolegi zauważyłem znaczną różnicę, ale zawsze coś za coś . Jeżeli wymiana oleju nie pomoże prawdopodobnie zrobię jak mówisz i powrócę do oryginału .Jeżeli chodzi o tą zmianę z 4 na 5 to na fisie jest już 5 ale obroty skaczą , można by to było porównać ze ślizganiem sprzęgła ale fachowcy od asb twierdzą że na komputerze się nic nie ślizga lecz w czasie jazdy widać to po obrotach i czuć zmiany momentu obrotowego tak jak by były jakieś półbiegi .
slawekk260
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-05-24, 09:59
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004
Imię: Sławek

Re: Niezdecydowany Tiptronic

Postprzez nie pamietam 82 » 2015-05-26, 21:13

slawekk260 napisał(a):Spróbuję jeszcze wymienić ten olej i zobaczymy .


Koniecznie daj znać jak sprawy się potoczą <okok> ( choć wiara w to , że sama zmiana oleju zniweluje lub spowoduje całkowite ustapienie usterki to jak wiara w to , że sama zmiana skarpet z brudnych na czyste uchroni nas przed przykrym zapachem :mrgreen: . Cóż - wierzyć przecież trzeba... 8-) ) .

Pozdrowionka <luzik> .
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości