Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez zaba84 » 2014-07-11, 20:42

Siemka..
Po problemach z kopceniem, syczeniem itp okazalo sie ze padła mi turbina. Padła tak że waliła olej do wydechu a wirnik miał taki luz ze przytarł korpus...
Dziś odebrałem turbine z regeneracji, wymieniono wszystko, z mojej turbiny został tylko korpus. Jutro bede montował turbine i...

Powiedziano mi zebym wstrzyknął w nią olej przed przykreceniem smarowania i pokrecił trochę silnikiem ale tak zeby nie odpalił, zeby olej doszedł do turbiny.

Jak zrobić, co odłączyć aby auto nie odpaliło ???
zaba84
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2014-04-05, 18:12
Lokalizacja: W-w
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRE 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Pawel

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez demona6 » 2014-07-11, 22:54

Nic nie trzeba robić,normalnie zamontuj i odpal,wczoraj też odebrałem turbinę i to samo zrobiłem..Jest ok,śmiga.. <lol>
demona6
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-06-18, 22:50
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRE 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005
Imię: Arti

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez Przemcio » 2014-07-12, 05:34

dobrze Ci powiedzieli,,,, przelać olejem silnikowym turbine strzykawką i odpiąć dopływ paliwa :) ja u siebie w 2.5tdi odpinałem pompe wtryskową ale u ciebie chyba można pompowtryski odłączyć chwilę pokręc az olej zacznie leciec doprowadzeniem i dokręc śrube i wsio można palić fure <luzik>


demona6 napisał(a):Nic nie trzeba robić,normalnie zamontuj i odpal,wczoraj też odebrałem turbinę i to samo zrobiłem..Jest ok,śmiga..
czesto po takich działaniach idzie turbina znów na gwarancję :) bo sie przytarła <milczek>
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez kowal51 » 2014-07-12, 09:55

zaba84 napisał(a):Dziś odebrałem turbine z regeneracji, wymieniono wszystko, z mojej turbiny został tylko korpus.

Nie wiem gdzie regenerowałeś turbinę ale zapewne otrzymałeś pisemną gwarancję. Jeżeli tak, może warto sprawdzić czy nie ma wzmianki dotyczącej pisemnej instrukcji montażu turbiny. Często bywa tak że zakład regenerujący wymaga montażu w warsztacie z udokumentowaniem tej czynności (pieczątka, podpis).
Swoje turbo regenerowałem w firmie z Jaworzna (podobno porządna) gdzie dodatkowo obligatoryjnym jest wymiana szpilek i nakrętek (jeżeli dostarczasz turbo np "ze szpilkami" po prostu/bez pytania lecą one do kosza). Zachowaniem/uzyskaniem gwarancji jest wymiana oleju , filtra oleju, filtra powietrza.
W moim przypadku olej był po przebiegu 3 tyś km i wymieniałem wraz z filtrami ( oczywiście dla "świętego spokoju" zachowałem fakturę zakupu) , ale każdy czyni/robi jak uważa. Akurat dla mnie ostrożność była "bezcenna". Moje turbo, pomimo fachowej regeneracji i próbach/diagnostyce na "stole" było ok, a po zamontowaniu w samochodzie okazało się że "się nie zbiera".. Bez jakiegokolwiek problemu zostało wymienione..
zaba84 napisał(a):Powiedziano mi zebym wstrzyknął w nią olej przed przykreceniem smarowania

Powinna /Jest to być czynność KONIECZNA. Do tego możesz obrócić wirnikiem turbo i "po" dodać nieznaczną ilość oleju..
zaba84 napisał(a):pokrecił trochę silnikiem ale tak zeby nie odpalił, zeby olej doszedł do turbiny.

Takie są instrukcje..
Przykładowo:

Ale w tej kwestii wiem (z pewnego źródła) że fakty są takie, że najczęściej zanim silnik odpali olej dociera już wszędzie.

Przemcio napisał(a): demona6 napisał(a):Nic nie trzeba robić,normalnie zamontuj i odpal,wczoraj też odebrałem turbinę i to samo zrobiłem..Jest ok,śmiga..

czesto po takich działaniach idzie turbina znów na gwarancję :) bo sie przytarła <milczek>

Przemcio, ale rozumiem że odnośnie gwarancji masz na mysli uprzednią wymianę oleju ?
Przytarcie to głównie "suchy start" i firma regenerująca/ udzielająca gwarancji nie jest na tyle głupia aby nie stwierdzić/ zauważyć/odróżnić oleju wymienionego i starego..
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez zaba84 » 2014-07-12, 12:08

Papiery jakie mam ale nic nie ma o montażu.....

Zaraz ide montować. Olej już zalałem bo powiedzieli ze jakis syfiasty był, zalałem teraz castrol edge prof... 5w30.

Co do rurki doprowadzającej smarowanie to rozumiem ze nie przykrecac jej odrazu tylko pokrecic silnikiem az zacznie leciec z niej olej i dopiero wtedy przykrecic ja do turbiny?
zaba84
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2014-04-05, 18:12
Lokalizacja: W-w
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRE 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Pawel

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez Andi » 2014-07-12, 13:22

W warsztacie "Premio Serwis" gdzie naprawiam samochod, jak wymieniaja turbine na nowa , czy tez regenerowana , zawsze jest wymiana oleju i filtra .Przed zalozeniem turbo ,przejazd ok 50 km i ponowna wymiana oleju i filtra podobno tak trzeba .Robia tak podobno, zeby ewentulane smieci po starej napewno sie wyplukaly i zostaly w filtrze.
Elektryka, Automatyka,Zabezpieczenia,zdalne sterowanie
Serwis Turbin Wiatrowych
Avatar użytkownika
Andi
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 607
Dołączył(a): 2013-06-05, 20:23
Lokalizacja: NNM/Viborg
Model: Ford Mondeo
Nadwozie: Hatchback
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CR CBBB 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2009
Imię: Andrzej

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez zaba84 » 2014-07-12, 18:54

Ok turbina założona, Auto smiga elegancko...

Mam tylko dziwne wrażenie jak gasze silnik to słychać takie głuche łuuuuu ... <mysli>
zaba84
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2014-04-05, 18:12
Lokalizacja: W-w
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRE 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Pawel

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez kowal51 » 2014-07-12, 19:10

zaba84 napisał(a):Mam tylko dziwne wrażenie jak gasze silnik to słychać takie głuche łuuuuu ... <mysli>

zaba84, niestety via net to nic nie mówi.. Szczerze mówiąc po wymianie turbiny powinieneś wykonać logi sprawdzające..
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez zaba84 » 2014-07-12, 19:16

logi? tzn gdzie to zrobic w vcds-ie?
zaba84
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2014-04-05, 18:12
Lokalizacja: W-w
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRE 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Pawel

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez zibi06 » 2014-07-12, 23:15

zaba84 napisał(a): tzn gdzie to zrobic w vcds-ie?

Tak.
Dla Twojego silnika w zasadzie logi są podobne jak dla 1,9tdi PD ( na pompowtryskiwaczach)
W kwestii turbo statyczny 010 <mysli> i 011 , Bs-a 011, przydałyby się dynamiczne ( np 003, 008, 010, 011 i może przy okazji 023)
Chociaż może czasami warto poglądowo/ informacyjnie spojrzeć np. na korekcje, BIP-y, pracę EGR-a..
Trochę więcej informacji :arrow: jak-vagowac-swoje-auto-t1699.html
Sorki że może chaotycznie, ale zmęczenie daje się trochę we znaki. Jak coś, to po prostu pytaj. Możliwe że ktoś wspomoże dobrą radą..
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Nowa turbina i pierwsze odpalenie silnika...???

Postprzez zaba84 » 2014-07-13, 11:44

Oki... to dziś w ramach walki z nudą podłącze vcds-a i pokombinuje.... ;)
zaba84
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2014-04-05, 18:12
Lokalizacja: W-w
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BRE 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2006
Imię: Pawel


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości