Odległość między tylnym kołem a błotnikiem.

Postprzez kuna » 2013-08-02, 08:47

BADIX,
w dolnej części błotnika ( próg z jednej strony i zderzak po przeciwnej ) mam 6 cm , natomiast górny prześwit , to około 3 cm .
Obrazek
Avatar użytkownika
kuna
-#Kunorator
-#Kunorator
 
Posty: 1609
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Gucio

Postprzez Piotruś » 2013-08-02, 08:59

BADIX napisał(a):Zastanawiam się czy u mnie jest wszystko ok.

Ale to zależy od kilku czynników, a pomiar wcaaale ale wcaaaale nie jest prosty.
Po pierwsze primo - typ zawieszenia (różnice sięgają nawet 4 cm).
Po drugie primo - rozmiar ogumienia.
Po trzecie primo - wszelkie porównania musiały by odbywać się na idealnie równym podłożu i z zachowaniem warunków pomiaru. Generalnie nawet podłoga w garażu się nie nadaje, bo najczęściej jest ukształtowana pod kątem odprowadzania wody ... a wszelkie ugięcia kół przednich oddziałowuje też na koła tylne (i odwrotnie), więc generalnie do takich pomiarów służą specjalne stanowiska pomiarowe, z odpowiednimi belkami i tak dalej ... .

Sorry Badix, ze z prostej sprawy zrobiłem duży problem ale tak się to niestety przedstawia ... .
Najogólniej rzecz biorąc - oryginalne sprężyny nie mają tendencji do "osiadania" ale za to czasem pękają w trudno dostępnych miejscach (dokładniej tam, gdzie sprężyna nie styka się już z talerzem wahacza (lub z przodu - amora) .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości