Opinie, spalanie Audi A6 1.9 TDi

Opinie, spalanie Audi A6 1.9 TDi

Postprzez Mareecki16 » 2014-02-07, 23:16

Cześć,

chciałbym się dowiedzieć opinii na temat silniku w Audi A6 C5 1.9 TDi, jakie spalanie, jak z awaryjnością. Na razie nie mam upatrzonego auta, ale rozglądam się bo czas się przesiąść na coś większego.
Mareecki16
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-02-07, 18:42
Model: Nie mam
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: Nie mam
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 1976

Re: Opinie, spalanie Audi A6 1.9 TDi

Postprzez zibi06 » 2014-02-08, 15:48

Mareecki16 napisał(a):chciałbym się dowiedzieć opinii na temat silniku w Audi A6 C5 1.9 TDi,
Mareecki16,
1. Przed liftowy z VP 37 110 PS
- Chyba najbardziej udane silniki. Przynajmniej ja nie mogę złego słowa powiedzieć. W domu było auto z tym silnikiem,
kupione (sprowadzone) z realnym przebiegiem 300 tyś km. Jedynie wynikł jakiś tam problem z turbiną ale dobry/rzetelny/prawdziwy mechanik dał sobie z tym radę. Przy 315 tyś wymienialiśmy kompletny zestaw sprzęgła. Auto u nowego właściciela bezproblemowo jeździ do dzisiaj (ma ok 400 tyś przebiegu). Opinie są takie że silnik jest za słaby do A6C5.. ale to kwestia priorytetów.
2. Po liftowy na PD-kach 115 PS (AJM) i 131PS (AWX, AVF)
Silnik z "jakąś tam kulturą pracy" i dla niektórych również "za słaby". Problemy z silnikami wynikają z realnych przebiegów, "dbałości" w kwestiach eksploatacyjnych.. Najmłodsze auto z tym silnikiem ma już 10 lat..

- Pompowtryskiwacze czułe na "marne" paliwo ( w dużej mierze jest to uzależnione od poprzednich właścicieli). Koszty naprawy/regeneracji hmm..wysokie/ niskie pojęcie względne.. Info znajdziesz np. na stronie Bosch Gładysek z Krakowa . Nowe lepiej nie podawać ceny :->
W tym temacie znajdziesz informacje związane ze wstępną oceną/ diagnozowaniem pompowtryskiwaczy klik=> diagnozowanie-pompowtryskiwaczy-przy-pomocy-vag-vcds-t1223.html
- Turbo (zmienna geometria) w PD-kach czyszczenie turbiny rzadko daje dobre efekty a dobra regeneracja nie jest tania.

Akurat ja miałem przygodę z tymi dwoma "mankamentami" .
Naprawa turbo była kosztowna (po części w mojej winy ponieważ szukałem tańszych półśrodków).
O pompowtryskiwacze po prostu dbałem więc przez dwa lata eksploatacji "stan" nie uległ zmianie (na gorsze)..

Więcej dodatkowych informacji znajdziesz na Naszym Forum A6 w kompendium Piotrus-ia (dotyczącego ewentualnych problemów związanych z głowicami w 1,9tdi)
klik => 1-9-tdi-pd-omowienie-typowych-usterek-glowicy-silnika-t51.html?hilit=1,9%20tdi%20g%C5%82owica
Ja z tego silnika jestem zadowolony ale bardzo ważnym jest dokładne sprawdzenie (przed ewentualnym zakupem) po to aby wiedzieć co w "trawie piszczy" i w późniejszym okresie nie czuć się rozczarowanym.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: Opinie, spalanie Audi A6 1.9 TDi

Postprzez tinek33 » 2014-04-09, 07:40

Ja jeżdżę już Audi 1.9 110 km 6 lat, złego słowa nie powiem na to auto, jeżeli chodzi o silnik to bezawaryjny o ile wymienia się wszystko na bieżąco, ( filtry, olej, klocki hamulcowe, tarcze itp - eksploatacyjne rzeczy ). Jeżeli chodzi o spalanie to moje auto ma już przejechane 305 tyś a spalanie utrzymuję się na poziomie 6 litrów średnio. Jeżeli chodzi o moc, tak jak napisał zibi06 szału nie ma ale jest to przecież limuzyna a nie sportowe auto, do jazdy na co dzień jak dla mnie wystarczające, ale jednak z czasem chciało by się więcej :) dlatego prawdopodobnie swojego sprzedam i porozglądam się za czymś mocniejszym <radocha>
Przebieg 334000
Avatar użytkownika
tinek33
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2013-08-05, 21:04
Lokalizacja: Niepołomice
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Marcin

Re: Opinie, spalanie Audi A6 1.9 TDi

Postprzez Adriano007 » 2014-04-14, 21:06

Ja od października 2013r użytkuje A6 C5 Avant 1,9 131 KM AVF z 2003r. Z samochodu jestem mega zadowolony. Spalanie w cyklu mieszanym nie przekracza 7l/100 km ale pragnę dodać że jeżdżę na oponach 225/40/18 przód i 235/40/18 tył i w cale nie wolno. Kultura pracy silnika bardzo wysoka- wewnątrz niemal nie słyszalny jak na diesla. Oczywiście przebieg przy zakupie 260 tys nie mały ale potwierdzony książkami fakturami i w serwisie Audi. Z drugiej strony będąc na kupnie i po przeglądnięciu kilku tzw ,,igiełek" stwierdziłem że lepiej mieć taki nie mały ori przebieg niż kręcone 200 tyś. Teraz wiem że było to rozsądne podejście do sprawy zakupu Audi. Oczywiście po zakupie pakiet startowy za ponad 1800 zł (rozrząd napinacz klimy z paskami filtry oleje i osłona przegubu) no ale samochód zrobiony pod siebie. Siadam jadę i mam mnóstwo frajdy z tego. Jedynie czego mi brakuje to mocy. Oczywiście nie twierdzę że jest to muł bo do normalnej jazdy w zupełności wystarcza ale te 40 km więcej fajnie by było mieć. Ogólnie polecam ten silnik aha i skrzynie mam 6-tkę super sprawa.
Avatar użytkownika
Adriano007
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 146
Dołączył(a): 2014-03-23, 19:03
Model: VW Passat CC
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2007
Imię: Adrian

Re: Opinie, spalanie Audi A6 1.9 TDi

Postprzez zibi06 » 2018-11-25, 01:53

Mareecki16 napisał(a):Na razie nie mam upatrzonego auta, ale rozglądam się bo czas się przesiąść na coś większego.

Mareecki16, wybrałeś coś po ponad czterech latach "rozglądania" ?
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość